48e83160db0c4299ff9c96bfab5c704dkVu6Z0AGin6Fc8Sq-0.jpg
Innowacyjne konstrukcje fotowoltaiczne od firmy Corab.

Technologia dla natury od firmy CORAB

27 grudnia 2021
Do grona Wystawców kolejnej edycji targów ENEX dołączyła firma Corab – europejski lider w produkcji konstrukcji fotowoltaicznych oraz dystrybutor produktów renomowanych marek z branży PV. Produkty i konstrukcje firmy znajdują zastosowanie w budynkach mieszkalnych, obiektach komercyjnych, a także farmach fotowoltaicznych i na terenach rolniczych.

Corab - to firma, która od 30 lat zajmuje się projektowaniem konstrukcji i udoskonalaniem technologii wytwarzania wyrobów stalowych i aluminiowych. Wytwarzane produkty powstają w oparciu o prace badawczo-rozwojowych. Dział R&D firmy aktywnie współpracuje z wiodącymi ośrodkami naukowymi zarówno w Polsce, jak i za granicą. Konstrukcje Corab są eksportowane do blisko 20 krajów na całym świecie.

Moce produkcyjne Corab to ponad 1,5 GW konstrukcji fotowoltaicznych rocznie. Park maszynowy składa się z nowoczesnych linii do profilowania, wtryskarek, pras, obrabiarek CNC, nowoczesnej lakierni oraz własnej ocynkowni. Firma zatrudnia ponad 300 pracowników: w produkcji, sprzedaży eksportowej, R&D, marketingu, e-commerce, logistyce i wsparciu technicznym.

Produktami firmy, które zasługują na szczególne wyróżnienie są: innowacyjny fotowoltaiczny system nadążny - opracowany przez zespół inżynierów firmy Corab - CORAB TRACKER WS T-001 SYSTEM oraz wolnostojąca konstrukcja pionowa - CORAB WS-A10, dedykowana do bifacial modułów PV.

- System CORAB TRACKER WS T-001 posiada funkcję śledzenia promieniowania słonecznego poprzez optymalne ustawienie modułów. Cały system jest w pełni automatyczny i bezobsługowy.  Wyróżnia go m.in. bezklemowy rodzaj montażu, możliwość zastosowania dowolnych modułów PV oraz użycie zaawansowanego zespołu czujników monitorujących aurę. Wszystko po to, aby osiągnąć maksymalne uzyski z instalacji - mówi Paweł Wiktorowicz, kierownik działu wsparcia sprzedaży w Corab.

Tracker WS T-001 sprawdza się nawet podczas najbardziej kapryśnej pogody, przechodzi wówczas automatycznie w najbardziej odpowiedni tryb. Dodatkowo potrafi wykorzystać wodę deszczową do mycia zainstalowanych paneli fotowoltaicznych. W ofercie Corab znajdują się moduły bifacjalne marki Encor, które doskonale współgrają z trackerem i pozwalają osiągnąć pożądane efekty z działania systemu nadążnego.

Z pełną ofertą firmy będzie można zapoznać się już od 23 do 24 lutego 2022 roku podczas targów ENEX w Kielcach!

(MCh)

 

Polecane aktualności
17 stycznia 2022
Firma z 30 letnim doświadczeniem w przetwórstwie stali na potrzeby budownictwa zadeklarowała swoją obecność podczas tegorocznych targów odnawialnych źródeł energii – ENEX.
17 stycznia 2022
Od 22 listopada 2021 roku, oprócz osób fizycznych, o dofinansowanie zakupu „elektryków” mogą ubiegać się także m.in.: firmy, jednostki sektora finansów publicznych, instytuty badawcze oraz stowarzyszenia i fundacje. Zagadnienia dot. elektromobilności i ochrony środowiska poruszane są również podczas targów ENEX.
13 stycznia 2022
Niezbędne elementy do montażu instalacji na dachu lub gruncie: panele PV, inwertery, konstrukcje do montażu oraz akcesoria elektryczne – to część oferty AS Energy, z którą będzie można zapoznać się już w lutym, w Targach Kielce podczas targów ENEX.
05 stycznia 2022
Przedsiębiorstwo o międzynarodowym charakterze z ponad 20-letnią tradycją pojawi się już w lutym w Targach Kielce podczas targów ENEX. Celem firmy BYD jest m.in. wykorzystywanie innowacji technologicznych do poprawy jakości życia ludzi.
03 stycznia 2022
Swoją obecność podczas targów ENEX zadeklarowała firma Viessmann, posiadająca nowoczesne systemy grzewcze na wszystkie nośniki energii i dla wszystkich rodzajów obiektów. Zapraszamy na stoisko przedsiębiorstwa już od 23 do 24 lutego 2022 roku, do Targów Kielce.
03 stycznia 2022
Największy w Polsce producent zaawansowanych technologicznie rozwiązań grzewczych do domów jednorodzinnych, budynków wielorodzinnych, obiektów przemysłowych i usługowych Wystawcą targów ENEX.
17 grudnia 2021
Kompleksowa oferta, światowe marki, najnowsze technologie oraz wsparcie handlowe i techniczne – to główne założenia działalności hurtowni fotowoltaicznej SUNPROFI - Wystawcy Targów ENEX 2022. Jeden z autorskich produktów firmy otrzymał wyróżnienie podczas ubiegłorocznej edycji wydarzenia.
16 grudnia 2021
Instalacje grzewcze, fotowoltaiczne i rekuperacja – to główne obszary działania firmy BUDOTOM, która swoją ofertę zaprezentuje już od 23 do 24 lutego 2022 roku w Kielcach podczas Targów ENEX!