48e83160db0c4299ff9c96bfab5c704dkVu6Z0AGin6Fc8Sq-0.jpg
Innowacyjne konstrukcje fotowoltaiczne od firmy Corab.

Technologia dla natury od firmy CORAB

27 grudnia 2021
Do grona Wystawców kolejnej edycji targów ENEX dołączyła firma Corab – europejski lider w produkcji konstrukcji fotowoltaicznych oraz dystrybutor produktów renomowanych marek z branży PV. Produkty i konstrukcje firmy znajdują zastosowanie w budynkach mieszkalnych, obiektach komercyjnych, a także farmach fotowoltaicznych i na terenach rolniczych.

Corab - to firma, która od 30 lat zajmuje się projektowaniem konstrukcji i udoskonalaniem technologii wytwarzania wyrobów stalowych i aluminiowych. Wytwarzane produkty powstają w oparciu o prace badawczo-rozwojowych. Dział R&D firmy aktywnie współpracuje z wiodącymi ośrodkami naukowymi zarówno w Polsce, jak i za granicą. Konstrukcje Corab są eksportowane do blisko 20 krajów na całym świecie.

Moce produkcyjne Corab to ponad 1,5 GW konstrukcji fotowoltaicznych rocznie. Park maszynowy składa się z nowoczesnych linii do profilowania, wtryskarek, pras, obrabiarek CNC, nowoczesnej lakierni oraz własnej ocynkowni. Firma zatrudnia ponad 300 pracowników: w produkcji, sprzedaży eksportowej, R&D, marketingu, e-commerce, logistyce i wsparciu technicznym.

Produktami firmy, które zasługują na szczególne wyróżnienie są: innowacyjny fotowoltaiczny system nadążny - opracowany przez zespół inżynierów firmy Corab - CORAB TRACKER WS T-001 SYSTEM oraz wolnostojąca konstrukcja pionowa - CORAB WS-A10, dedykowana do bifacial modułów PV.

- System CORAB TRACKER WS T-001 posiada funkcję śledzenia promieniowania słonecznego poprzez optymalne ustawienie modułów. Cały system jest w pełni automatyczny i bezobsługowy.  Wyróżnia go m.in. bezklemowy rodzaj montażu, możliwość zastosowania dowolnych modułów PV oraz użycie zaawansowanego zespołu czujników monitorujących aurę. Wszystko po to, aby osiągnąć maksymalne uzyski z instalacji - mówi Paweł Wiktorowicz, kierownik działu wsparcia sprzedaży w Corab.

Tracker WS T-001 sprawdza się nawet podczas najbardziej kapryśnej pogody, przechodzi wówczas automatycznie w najbardziej odpowiedni tryb. Dodatkowo potrafi wykorzystać wodę deszczową do mycia zainstalowanych paneli fotowoltaicznych. W ofercie Corab znajdują się moduły bifacjalne marki Encor, które doskonale współgrają z trackerem i pozwalają osiągnąć pożądane efekty z działania systemu nadążnego.

Z pełną ofertą firmy będzie można zapoznać się już od 23 do 24 lutego 2022 roku podczas targów ENEX w Kielcach!

(MCh)

 

Polecane aktualności
23 maja 2022
Zainteresowanie tegorocznymi targami ENEX przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Statystycznie, impreza przyciągnęła o 20% więcej Wystawców i o 10% więcej Zwiedzających. Powierzchnia wystawiennicza była niemal dwukrotnie większa niż przed pandemią w 2020 roku. O tym jak wyglądała miniona edycja targów, można przeczytać w najnowszym raporcie.
12 kwietnia 2022
Program Mój Prąd to jedna z najbardziej popularnych dotacji na fotowoltaikę. W połowie kwietnia rusza nabór wniosków, który będzie prowadzony w trybie ciągłym do 2023 roku. Budżet programu wynosi 350 mln zł.
24 lutego 2022
Firmy BMZ POLAND, GALMET oraz VIESSMANN wybrały Międzynarodowe Targi Energetyki i Elektrotechniki oraz Targi Odnawialnych Źródeł Energii ENEX jako miejsce spektakularnych premier.
23 lutego 2022
Pierwszego dnia targów Enex oraz Enex Nowa Energia podczas oficjalnej gali uhonorowano wybranych Wystawców nagrodami, medalami i wyróżnieniami.
23 lutego 2022
Zakończył się pierwszy dzień VI konferencji HEAT not LOST, organizowanej przez. Wydarzenie tradycyjnie odbywa się podczas XIX Targów Odnawialnych Źródeł Energii ENEX - NOWA ENERGIA w Targach Kielce.
23 lutego 2022
Galą 15-lecia Forum Pomp Ciepła zakończyło się ogólnopolskie spotkanie poświęcone tej tematyce. Poprzedziły ją trzy panele tematyczne, w których nie zabrakło informacji o instalacjach pomp ciepła, fotowoltaice i najnowszych technologiach.
23 lutego 2022
Podczas pierwszego dnia XXIV Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki i XIX Targów Odnawialnych Źródeł Energii ENEX Nowa Energia zorganizowano konferencję poświęconą transformacji energetycznej. Organizatorem spotkania był Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.
23 lutego 2022
Magazyny energii dla prosumenta to temat przewodni spotkania ENERGIA PL w Targach Kielce organizowanego w ramach XXIV Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki ENEX oraz XIX Targów Odnawialnych Źródeł Energii ENEX - NOWA ENERGIA.