IMG-5150.jpg

Targi Kielce współpracują z Ukrainą

18 listopada 2022
Porozumienie o współpracy podpisały Targi Kielce i Polsko-Ukraińska Izba Handlowa. W środę, 16 listopada, w Kielcach gościł prezes Izby, Jacek Piechota, który spotkał się z wiceprezes zarządu Targów Kielce Bożeną Staniak.

W ramach porozumienia Targi Kielce będą współpracować z Polsko-Ukraińską Izbą Handlową przy pozyskiwaniu partnerów biznesowych działających na rynku ukraińskim. Oba podmioty będą również wspólnie angażować firmy zza wschodniej granicy, by reprezentowały swoje branże podczas konkretnych wystaw.

Po podpisaniu porozumienia, w Sali Sigma Targów Kielce odbyło się spotkanie z przedsiębiorcami połączone z nagraniem programu „Incepcja. Polska do naprawy” publikowanego na platformie YouTube, którego autorem jest Mirosław Kopik, prezes Europejskiej Agencji Rozwoju. Prezes Polsko-Ukraińskiej Izby Handlowej przyjechał do Kielc właśnie na zaproszenie Mirosława Kopika.

Nowo podpisana umowa o współpracy to kontynuacja działań, jakie Targi Kielce prowadziły dotychczas wspólnie z ukraińskimi sąsiadami.

Kielecki ośrodek jest członkiem Izby od 2014 roku. W przeszłości organizował na Ukrainie wiele wydarzeń, wśród których warto wymienić: PLASTUKRAINA, AUTOSTRADA, organizowane kilkakrotnie we Lwowie EUROAGRO czy Targi Lwów Bike Expo.

Każdego roku Targi Kielce odwiedzało wielu ukraińskich wystawców. W 2018 roku było ich aż 29, a udział wzięli w 11 wydarzeniach. Rok później reprezentacja Ukrainy stanowiła 22 wystawców na 8 wydarzeniach. 2021 rok to 10 wystawców podczas 6 imprez, a mijający 2022 – 14 wystawców na 5 zorganizowanych w Kielcach wydarzeniach.

Do najpopularniejszych wśród Ukraińców targów należą: MSPO, SACROEXPO, PLASTPOL, AGROTECH i KIDS’ TIME – na każdej z tych imprez w kieleckim ośrodku gościło po kilkunastu wystawców.