43992615bd0757743a88.jpg
Dwudniowe Warsaw Security Forum jest miejscem dialogu na rzecz obronności międzynarodowej, a także promocji Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Targach Kielce.

Targi Kielce i MSPO podczas Warsaw Security Forum

24 października 2018
WSF to wiodąca dwudniowa konferencja w Europie Środkowo-Wschodniej, poświęcona zagadnieniom bezpieczeństwa międzynarodowego. To również miejsce promocji Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego i polskich firm branży obronnej.

Warsaw Security Forum organizuje Fundacja im. Kazimierza Pułaskiego, we współpracy z Biurem Bezpieczeństwa Narodowego - organem doradczym Prezydenta RP.  

- Rosja- wyzwanie dla bezpieczeństwa; Europejska Perspektywa Strategiczna; zwiększona obecność armii USA w Polsce oraz dynamizacja europejskiej współpracy na rzecz obronności – oto cztery główne tematy, dotyczące wszelkich debat na temat bezpieczeństwa – mówił Paweł Soloch, szef BBN, podczas uroczystego otwarcia WSF.  

Każdego roku Forum skupia kluczowych decydentów, liderów branży, a także ekspertów wojskowych i cywilnych z całego świata w celu omówienia wydarzeń, trendów, a także szans i wyzwań, które czekają na Wspólnotę Transatlantycką. W ubiegłym roku Warsaw Security Forum zgromadziło rekordową publiczność ponad 800 gości oraz 120 prelegentów z Europy, Ameryki Północnej i Azji.

W tym roku WSF podzielone jest na trzy sesje sesje break-out, a także sesje plenarne. Te ostatnie koncentrują się głównie na zagadnieniach strategicznych oraz szeroko rozumianej przyszłości ładu międzynarodowego. Uzupełnieniem sesji są wydarzenia towarzyszące, w tym spotkania na zaproszenie ekspertów, przedstawicieli podmiotów gospodarczych i rządowych. Wydarzenia te obejmują dialog menedżerski, okrągły stół, a także spotkania w formacie B2B i B2G. Oprócz samego Forum, tegoroczna edycja #WSF2018 będzie składać się z serii wydarzeń, które razem tworzą Tydzień WSF, rozpoczynający się od programuNew Security Leaders, gdzie Warsaw Security Forum 2018 będzie także jego punktem kulminacyjnym.

            Co łączy MSPO w Targach Kielce, trzecie wydarzenie obronne Europy po Paryżu i Londynie oraz Warszawskie Forum Bezpieczeństwa, organizowane przez Fundację im. Kazimierza Puławskiego? 

Oba wydarzenia cieszą się dużym uznaniem zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Celem konferencji Warsaw Security Forum jest wypracowanie skutecznych odpowiedzi na wyzwania i zagrożenia państwa NATO oraz UE, a także pogłębienie współpracy regionalnej w zakresie bezpieczeństwa. Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego jest zaś wizytówką polskiej branży, prestiżowym wydarzeniem, podczas którego każda firma związana z bezpieczeństwem promuje swoje rozwiązania.

Fundacja im. Kazimierza Pułaskiego skupia wokół siebie ponad 60 ekspertów z różnych dziedzin. Dostarcza analiz, które opisują i wyjaśniają rozwój sytuacji międzynarodowej. Jednym z wiodących projektów w dziedzinie bezpieczeństwa międzynarodowego jest doroczne Warsaw Security Forum. Pierwsza edycja wydarzenia odbyła się w 2014 roku.

Tegoroczne WSF objęte zostało patronatem m.in. Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwa Cyfryzacji, Ministerstwa Obrony Narodowej, Ministerstwa Energii, Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii.

KK

{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.tradeExhibitor.title }}
{{ item.tradeExhibitor.stand }}
Nie posiadasz dodanych wystawców.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.point.stand }}
Nie posiadasz dodanych wydarzeń.
Pokaż planer targowy