Projekt-bez-nazwy-5.png

STOM-LASER 2024: Trotec zaprasza do Targów Kielce

18 stycznia 2024
Podczas kolejnej edycji targów STOM-LASER międzynarodowy producent systemów laserowych Trotec, zaprezentuje innowacyjne urządzenia ze swojej szerokiej gamy maszyn laserowych - znakowarkę laserową SpeedMarker 700 oraz ploter laserowy Speedy 400 flexx. Lasery do znakowania, grawerowania i cięcia, stworzone zostały pod kontem automatyzacji i optymalizacji procesów produkcyjnych.

Oznaczanie towarów za pomocą laserów stanowi kluczową praktykę w różnych dziedzinach przemysłu. Motywowane jest to zarówno przepisami prawnymi, jak i potrzebami firm. Znakowanie laserowe charakteryzuje się trwałością i odpornością na ścieranie, wytrzymałością w ekstremalnych warunkach, takich jak działanie środków chemicznych, skrajne temperatury, czy promieniowanie UV. Znakować laserem można różnorodne powierzchnie, od miękkich i płaskich po nierówne, zaokrąglone i twarde.

Zastosowanie trwałego znakowania znacząco ułatwia zarządzanie magazynami oraz identyfikację produktów, jak również przekazywanie istotnych informacji dla konsumentów, np. daty przydatności do spożycia. Zapraszamy do zapoznania się z serią znakowarek SpeedMarker od Trotec, pośród których znajdują się m.in. mniejsze modele stworzone do integracji takie jak SpeedMarker 50, oraz wyposażone w duże stacje robocze do znakowania większych serii lub dużych elementów jak SpeedMarker 1600: https://www.troteclaser.com/pl/maszyny-laserowe/znakowarki-laserowe-speedmarker.

Na stoisku podczas targów firma zaprezentuje znakowarkę SpeedMarker 700 fiber z kompaktową stacją roboczą i możliwością pracy we wszystkich osiach.

Maksymalna elastyczność dzięki dwóm źródłom lasera w jednym systemie laserowym.

Opatentowana Flexx Technology™ zastosowana w ploterze laserowym Speedy 400 flexx (https://www.troteclaser.com/pl/pomoc-i-wsparcie/centrum-wsparcia/jak-dziala-technologia-flexx), którego działanie będzie można zobaczyć na stoisku Trotec, łączy w sobie dwa źródła lasera - CO2 i fiber. Dzięki temu w jednym procesie technologicznym można poddać obróbce szereg różnych materiałów. Źródło lasera CO2 idealne sprawdza się przy grawerowaniu i cięciu tworzyw sztucznych, drewna, gumy, skóry i wielu innych materiałów. Z kolei laser fiber (laser włóknowy) jest przeznaczony do znakowania metali i tworzyw sztucznych.

W razie potrzeby uzyskania informacji na temat produktów Trotec, firma zachęca do kontaktu przez formularz kontaktowy na stronie: https://www.troteclaser.com/pl/kontakt/kontakt?source_campaign=7018e000000koHVAAY

Polecane aktualności
14 czerwca 2024
- Dzięki szybkiej decyzji Pani Prezydent Kielc Agaty Wojdy, mamy szansę ukończyć budowę nowej hali przed MSPO w 2026 roku - powiedział Andrzej Mochoń, prezes zarządu Targów Kielce podczas piątkowej konferencji prasowej w kieleckim ośrodku.
21 marca 2024
Popołudnie drugiego dnia Przemysłowej Wiosny, upłynęło pod znakiem nagród dla najnowocześniejszych produktów i rozwiązań, w ramach przemysłowych wydarzeń targowych.
20 marca 2024
Przemysłowa Wiosna to okazja do wzięcia udziału w konferencji poświęconej najnowszym rozwiązaniom technologicznym w obróbce stali, które mają zasadniczy wpływ na poprawę jakości oraz efektywności pracy w polskich zakładach produkcyjnych. Targi potrwają do piątku, 22 marca.
20 marca 2024
Profesor Politechniki Świętokrzyskiej, rektor kierujący uczelnią przez dwie kadencje w latach 2008-2016, podczas Przemysłowej Wiosny zaprezentował swoją nową publikację. To kompendium poświęcone tematyce metrologii i analizie powierzchni, które powstało dzięki kilkudziesięcioletniemu doświadczeniu w przemyśle oraz dokonaniom badawczym i naukowym autora.
19 marca 2024
W trakcie seminarium poruszane są tematy związane z nowoczesnymi technologiami przemysłu, robotyzacją i automatyzacją produkcji. Inauguracyjne wystąpienie poświęcone było natomiast działaniom dotyczącym ESG.
19 marca 2024
- Nowym podejściem w wytwarzaniu produktów jest zastosowanie druku 3D. Może on być wykonywany przy użyciu urządzeń dedykowanych, które są prezentowane na targach STOM, jak również przy pomocy urządzeń stosowanych w procesach spawalniczych – wyjaśniał Marek  Węglowski rozpoczynając seminarium. Wydarzenie zorganizował Górnośląski Instytut Technologiczny, który jest częścią Sieci Badawczej Łukasiewicz.
19 marca 2024
Niemal 600 wystawców, współwystawców i firm reprezentowanych z 21 krajów, dodatkowa hala tymczasowa, powierzchnia wystawiennicza większa o 10% od poprzedniej edycji – przemysłowy cykl Targów Kielce w 2024 roku zapowiada się rekordowo.
18 marca 2024
Ciekawa ekspozycja, bogaty program "speech areny" - tymczasowa hal I to miejsce, które trzeba odwiedzić podczas tegorocznej Przemysłowej Wiosny.