agrotravel26-aktualnosci-ministerstwo.png

Stoisko MRiRW na AGRO & Active Travel 2026 – cała Polska wieś w jednym miejscu

03 kwietnia 2026
Ponad 100 produktów regionalnych, kilkadziesiąt warsztatów i pełna reprezentacja wszystkich województw – stoisko Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi podczas targów AGRO & Active Travel (11–12 kwietnia 2026 r.) w Kielcach będzie jedną z największych i najbardziej różnorodnych przestrzeni promujących turystykę wiejską, lokalną żywność i dziedzictwo kulturowe Polski.

Podczas Targów Turystyki Wiejskiej i Aktywnego Wypoczynku AGRO & Active Travel 2026 stoisko Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi stanie się prawdziwą wizytówką polskiej wsi. W jednym miejscu spotkają się przedstawiciele wszystkich 16 województw, reprezentowani przez Ośrodki Doradztwa Rolniczego oraz Centrum Doradztwa Rolniczego.

To jedno z największych stoisk instytucjonalnych wydarzenia, tworzone przez około 80–100 osób i blisko 50 podmiotów: gospodarstwa agroturystyczne, zagrody edukacyjne, producenci żywności, rękodzielnicy oraz koła gospodyń wiejskich.

Smaki, które przyciągają

Odwiedzający będą mogli spróbować ponad 100 produktów regionalnych z całej Polski. Na stoisku pojawią się m.in.:

  • sery zagrodowe i regionalne,
  • miody i produkty pszczele,
  • tradycyjne wędliny i dania kuchni regionalnej,
  • pieczywo, przetwory, oleje i soki,
  • lokalne specjały, takie jak proziaki, kiełbasa lisiecka czy chleb tatarczucha.

Nie zabraknie również degustacji przygotowywanych na miejscu, od szarlotki z jabłek grójeckich, przez wielkopolskie specjały, aż po podkarpackie wypieki.

Warsztaty i aktywności dla każdego

Stoisko MRiRW będzie przestrzenią pełną życia i interakcji. W programie znalazło się ponad 20 różnorodnych aktywności, w tym:

  • warsztaty pszczelarskie i poznawanie życia pszczół,
  • rękodzieło ludowe – wełna, bibuła, decoupage czy wianki,
  • pokazy kulinarne i wypiek tradycyjnych produktów,
  • warsztaty zielarskie i rozpoznawanie ziół,
  • quizy i konkursy dla dzieci i dorosłych.

Przegląd regionów – bogactwo tradycji

Każde województwo zaprezentuje swój unikalny charakter. Wśród atrakcji znajdą się m.in.:

  • Podkarpacie – warsztaty pszczelarskie i nagradzana Pasieka Maciejka oraz tradycyjne proziaki,
  • Warmia i Mazury – agroturystyka i sery z lokalnych gospodarstw,
  • Mazowsze – promocja jabłka grójeckiego i regionalnej turystyki,
  • Śląsk – rękodzieło z wełny i certyfikowane produkty lokalne,
  • Pomorze – warsztaty rękodzielnicze i produkty wpisane na listę tradycyjną MRiRW,
  • Świętokrzyskie – szeroka prezentacja agroturystyki i produktów Szlaku Kulinarnego.

Edukacja i inspiracje

Stoisko współtworzone przez ODR-y i CDR to także przestrzeń edukacyjna. Odwiedzający poznają ideę zrównoważonej turystyki, działalność zagród edukacyjnych oraz możliwości wypoczynku na wsi. Dostępne będą liczne materiały, broszury i publikacje, a także konsultacje z doradcami.

Pokochaj polską wieś

Stoisko MRiRW to nie tylko prezentacja produktów i usług to zaproszenie do świata autentycznych smaków, tradycji i spokojnego życia blisko natury.

11–12 kwietnia 2026 r. w Targach Kielce będzie można zobaczyć, jak różnorodna, nowoczesna i inspirująca jest polska wieś i przekonać się, że to idealne miejsce na wypoczynek.

(ŁK)

Polecane aktualności
03 kwietnia 2026
Stowarzyszenie Polskich Plecionkarzy zaprasza do udziału w niezwykłych warsztatach „Od patyczka do koszyczka”. Podczas Targów Agro & Active Travel, będzie można nie tylko poznać tajniki zawodu plecionkarza, ale także stworzyć swoje pierwsze wiklinowe dzieło!
27 marca 2026
Eksperci, praktycy i przedstawiciele administracji spotkają się w Targach Kielce, by rozmawiać o przyszłości turystyki wiejskiej. Konferencja „Zrównoważony rozwój warunkiem funkcjonowania turystyki wiejskiej” odbędzie się 10–11 kwietnia 2026 roku i będzie ważnym elementem programu targów AGRO & Active TRAVEL.
27 marca 2026
Inspirujące spotkania, certyfikowane produkty turystyczne i najpiękniejsze zakątki Polski. Stoisko Polskiej Organizacji Turystycznej podczas targów to będzie przestrzeń pełna doświadczeń, smaków i pomysłów na świadome podróżowanie.