Projekt-bez-tytulu.png

Samochody elektryczne w natarciu!

08 października 2020
Pod koniec sierpnia po polskich drogach jeździło już blisko 14 tysięcy samochodów osobowych z napędem elektrycznym. W pierwszych miesiącach 2020 roku nastąpił prawdziwy boom na zakup takich aut, a w porównaniu z analogicznym okresem w 2019 roku wzrost szacuje się na blisko 90%.

Jak podaje Licznik Elektromobilności pod koniec sierpnia 2020 r. po polskich drogach jeździło 13 798 elektrycznych samochodów osobowych. 7 612 aut typu BEV, czyli w pełni elektrycznych (BEV, ang. battery electric vehicles) oraz 6 186  „osobówek” typu PHEV, czyli hybryd typu plug-in (PHEV, ang. plug-in hybrid electric vehicles).

Warto zaznaczyć, ze wraz ze wzrostem liczby samochodów rośnie także zaplecze infrastrukturalne. Pod koniec sierpnia 2020 r. w Polsce funkcjonowały 1253 stacje ładowania pojazdów elektrycznych z 2 384 punktami. Z tego 33% to szybkie stacje ładowania prądem stałym DC, natomiast 67% to wolne ładowarki prądu przemiennego AC o mocy mniejszej lub równej 22 kW. Tylko w sierpniu uruchomiono 29 nowych, ogólnodostępnych stacji ładowania (65 punktów).

Najnowsze modele samochodów elektrycznych, ładowarki do aut oraz rozwiązania dla ekologicznego taboru komunikacyjnego można znaleźć na targach ENEX, które  odbędą się już w lutym 2021 roku w Targach Kielce.

(MBr)

Polecane aktualności
23 października 2020
Wrzesień od lat był dla pracowników Targów Kielce bardzo pracowitym miesiącem. Sytuacja epidemiologiczna w kraju dołożyła pracy załodze kieleckiego ośrodka – część wystaw planowanych na wiosnę 2020 roku obyła się właśnie we wrześniu. Co o wystawach mówią wystawcy? Jak oceniają przygotowanie targów? Czy w halach jest bezpiecznie?
21 sierpnia 2020
Polska Organizacja Rozwoju Technologii Pomp Ciepła PORT PC przeprowadziła badania liczby sprzedanych pomp ciepła w Polsce w I półroczu 2020 roku. Szczególnie widoczne wzrosty widać w segmencie powietrznych pomp ciepła.
05 sierpnia 2020
Z badań przeprowadzonych przez Polską Organizacja Rozwoju Technologii Pomp Ciepła wynika, że branża pomp ciepła w Polsce dobrze prosperowała przez okres ograniczeń, które zostały wprowadzone w czasie pandemii Covid 19. W lutym 2021 roku odbędzie się już 24 edycja Targów ENEX, podczas których będzie możliwość zapoznania się z aktualną sytuacją na rynku OZE.
23 lipca 2020
Elektryfikacja podstawą przyszłości transportu, ogrzewnictwa i ciepłownictwa w Unii Europejskiej. Jakie będą konsekwencje dla Polski?
25 czerwca 2020
Forum Energii przeprowadziło szczegółową analizę dotyczącą kosztów odejścia Polski od węgla brunatnego. W raporcie wyszczególniono także zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego dla Polski
25 czerwca 2020
Branżowi eksperci prognozują boom na naziemne farmy fotowoltaiczne.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.tradeExhibitor.title }}
{{ item.tradeExhibitor.stand }}
Nie posiadasz dodanych wystawców.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.point.stand }}
Nie posiadasz dodanych wydarzeń.
Pokaż planer targowy