28703455bd0368ec0609.JPG
Senacka Komisja Obrony Narodowej zaprosiła dr. Andrzeja Mochonia, prezesa Targów Kielce na posiedzenie poświęcone MSPO w Targach Kielce.

Salon Obronny w Kielcach tematem posiedzenia Senackiej Komisji Obrony Narodowej

23 października 2018
Senacka Komisja Obrony Narodowej zebrała się 23 października w Warszawie, a jej gościem był jeden z pomysłodawców MSPO - Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce.

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach jest trzecią wystawą obronną Europy, zaraz po Paryżu i Londynie.

- Już w ubiegłym roku, na zaproszenie przewodniczącego Senackiej Komisji Obrony Narodowej, senatora z Kielc, Jarosława Rusieckiego miałem przyjemność uczestniczyć w posiedzeniu i lobbowałem na rzecz Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego – mówi Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce. – Mamy się czym pochwalić,  targi obronne w ubiegłym roku obchodziły jubileusz 25-lecia istnienia i wciąż się rozwijają. Mają duży potencjał, bo do Kielc przyjeżdża we wrześniu cały świat, liderzy branży. Główne programy zakupów dla polskich Sił Zbrojnych wciąż przed nami, duże inwestycje będą realizowane w najbliższych latach.

Nowy sprzęt dla polskiej armii jest wciąż gorącym tematem w branży obronnej. Między innymi z tego powodu zainteresowanie Salonem Obronnym stale rośnie. Odwiedza go coraz więcej delegacji zagranicznych, pojawiają się nowe firmy z różnych kontynentów. MSPO stało się dla branży marką, znakiem rozpoznawczym najwyższej jakości wystawy targowej. Wśród tematów, jakie poruszano podczas posiedzenia, w całości poświęconego MSPO, była miniona edycja targów, które odbyły się we wrześniu.  Salon Obronny w Targach Kielce przeszedł do historii jako wystawa, która zgromadziła 624 firmy z 31 krajów świata, w tym 328 to firmy polskie. To wzrost w stosunku do edycji 2017. Kieleckie targi obronne odwiedziły 53 delegacje z 46 państw. MSPO 2018 zobaczyło 34 106 gości z całego świata, z czego 16 000 osób skorzystało z towarzyszących im Dni Otwartych, związanych z 100-leciem Odzyskania Niepodległości. Salon już po raz trzeci odwiedził Prezydent RP Andrzej Duda.   Przyszłoroczna 27. edycja odbędzie się 3-6 września.

Zobacz jak wyglądało MSPO 2018: https://youtu.be/nIBuqYjnFqs

KK

{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.tradeExhibitor.title }}
{{ item.tradeExhibitor.stand }}
Nie posiadasz dodanych wystawców.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.point.stand }}
Nie posiadasz dodanych wydarzeń.
Pokaż planer targowy