mamoko.png

Rebel w specjalnej Strefie Gier Planszowych podczas Kids’ Time

10 lutego 2019
Rebel, polski producent gier planszowych i hobbystycznych będzie obecny podczas targów zabawek i artykułów dla matki i dziecka, które odbędą się 20-22 lutego w kieleckim ośrodku wystawienniczym.

Rebel oprócz stoiska firmy zaprezentuje  najnowsze gry w specjalnej strefie, w której zarówno blogerzy, jak i chętni zwiedzający będą mogli zagrać i sprawdzić najnowsze projekty planszowe.

Podczas X targów Kids’ Time organizatorzy przygotowali wiele niespodzianek i ciekawych spotkań dla osób z branży dziecięcej. Wstęp na wydarzenie jest możliwy po ukończeniu 18 roku życia. Poniżej przedstawimy gry, które zostaną  zaprezentowane przez markę Rebel w Targach Kielce:

  • Tagi – 20 haseł wymyślanych w krótkim czasie. Targi to nowe spojrzenie na gry słowne, wprowadzające do nich element planowania. Podczas rozgrywki rozkładamy na stole kombinację czterech liter oraz pięciu kategorii i wszystkie bierzemy pod uwagę w tym samym czasie. Zadaniem graczy jest podanie możliwie największej liczby odpowiedzi w ramach swojej tury.
  • Planeta – uczestnicy starają się stworzyć własną planetę z dostępnych rodzajów terenu. Na specjalnie przygotowanym, magnetycznym jądrze planety będziemy umieszczali kafelki gór, lasów, lodowców czy pustyni w taki sposób, by grupować podobne obszary i spełniać warunki pojawienia się zwierząt. To od graczy zależy jak połączymy poszczególne tereny i jaki efekt uzyskamy. Warto odpowiednio zaplanować swoje działania, bo oprócz indywidualnych celów, które każdy z graczy otrzymuje na początku gry, wszyscy dążą również do spełnienia warunków na ogólnodostępnych kartach. W tym aspekcie obowiązuje zasada “kto pierwszy, ten lepszy”.
  • Memuuu – gra, która jednocześnie trenuje pamięć i szybkość reakcji. Chodzi o zapamiętanie symboli. To prosta pod względem zasad karcianka dla młodszych i starszych, w której zadaniem uczestników jest zapamiętywanie stosu kart. W grze pojawia się 8 symboli na 3 różnych rodzajach tła, a naszym zadaniem będzie odpowiednie zareagowanie, gdy w stosie znajdzie się para. Przeznaczona zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Gra sprawdzi się w zróżnicowanych grupach i może być wykorzystywana np. przy integracji.
  • Mam oko – to rodzinna gra, na sprawdzenie naszej spostrzegawczości. Dotyczy poszukiwania podobieństw. Dzięki prostym zasadom sprawdzi się wśród dzieci. Nie posiada elementów językowych. Zadaniem graczy będzie poszukiwanie par. Na kartach pełnych różnorodnych przedmiotów trzeba będzie wypatrzeć dwa tego samego typu, ale różniące się kolorem.
  • Pora liczyć – dynamiczna gra oparta na szybkim liczeniu lub szacowaniu. Na stole wykłada się 9 lub 16 kart z owocami i warzywami, a zadaniem graczy będzie jak najszybsze nazwanie tego, co najczęściej powtarza się na kartach. Poziom trudności gry możemy dopasować do uczestników.

 

{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.tradeExhibitor.title }}
{{ item.tradeExhibitor.stand }}
Nie posiadasz dodanych wystawców.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.point.stand }}
Nie posiadasz dodanych wydarzeń.
Pokaż planer targowy