11319635b755df1c4115.jpg
Ratownicy poruszający się na rowerach odwiedzą Targi Kielce

Ratownicy na… rowerach!

10 sierpnia 2018
Rowerowe Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe to grupa miłośników jednośladów, którzy swoją pasję chcą wykorzystać do pomocy innym ludziom. Podczas targów Kielce Bike Expo opowiedzą o swoich działaniach i pokażą, jak udzielać pierwszej pomocy.

ROPR czyli Rowerowe Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe działa od 2013 roku. Na swoim koncie ma udział w akcjach ratunkowych – karambolach miejskich czy wypadkach komunikacyjnych. Dzięki temu, że członkowie grupy poruszają się na specjalnych rowerach, mogą dotrzeć do poszkodowanych znacznie szybciej niż karetka.

Podczas targów Kielce Bike Expo Mateusz Dużyński – członek ROPRu opowie o działaniu jednostki, a także o tym, jakie są dalsze plany grupy. Spotkanie odbędzie się w ramach Konferencji Podróżniczej, podczas której goście wystawy będą mieli okazję porozmawiać z osobami podróżującymi na rowerach. Spotkania trwać będą całą sobotę (15 września), a wstęp jest bezpłatny.

Dodatkowo na terenie Targów Kielce stanie specjalny namiot, w którym będzie można dowiedzieć się, jak udzielać pomocy poszkodowanym, a także co powinno znajdować się w każdej apteczce samochodowej i rowerowej. Ratownicy szkolić będą przez cały czas trwania targów – od 13 do 15 września.

(MBr)

{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.tradeExhibitor.title }}
{{ item.tradeExhibitor.stand }}
Nie posiadasz dodanych wystawców.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.point.stand }}
Nie posiadasz dodanych wydarzeń.
Pokaż planer targowy