642a8954-20221120-TK-Miedzynarodowa-Wystawa-Psow.jpg

Psi weekend w Targach Kielce

24 listopada 2023
Kilka tysięcy najpiękniejszych psów z kilkuset ras będzie można zobaczyć w weekend 25-26 listopada w Targach Kielce. Dwie Międzynarodowe Wystawy Psów Rasowych organizuje kielecki oddział Związku Kynologicznego w Polsce.

Obok niezwykle ciekawych prezentacji psów na ringach podczas ocen sędziowski na odwiedzjących kielecki ośrodek czeka wiele atrakcji. „Wesołe pieczywo” to wyjątkowe pokazy psich sztuczek w wykonaniu niesamowitych… mopsów.  Jeżeli ktoś bardziej od umiejętności aktorskich ceni u psów posłuszeństwo i odwagę również się nie zawiedzie. Na ringu głównym przez dwa dni prezentować się będą psy obronne oraz psy policyjne. Doberman jako duch, chihuahua jako pająk, a opiekunowie jako wampir i czarownica – wyobraźnia uczestników  konkursu „Sabat Łysa Góra Show” czyli prezentacji najlepszych przebrań psów i ich właścicieli zdaje się nie mieć granic. Dzięki temu widownia może się przygotować na niesamowity pokaz.

Kup smaka dla swojego zwierzaka

Kochamy swoje pieski, kotki, papużki, żółwie czy rybki i staramy się być dla nich najlepszymi opiekunami. Właśnie dla osób, które uważają dbanie o zwierzęta domowe za czystą przyjemność a nie tylko obowiązek Targi Kielce organizują Targi Artykułów dla Zwierząt Domowych ZOO SALON. Tradycyjnie już podczas wydarzenia towarzyszącego Międzynarodowej Wystawie Psów Rasowych, właściciele nie tylko czworonożnych przyjaciół będą mogli zaopatrzyć się we wszelkiego rodzaju karmy, oczywiście po fachowych konsultacjach z producentami czy dystrybutorami obecnymi na stoiskach. Kupić odpowiednie odżywki czy lekarstwa, artykuły rymarskie dla psów. Salon będzie miał także bogatą ofertę zabawek dla zwierząt.

Na pomoc „złotym pieskom”

Do tradycji Międzynarodowych Wystawy Psów Rasowych należy autorska akcja Targów Kielce „Podaj pomocną łapkę”. W tym roku, już po raz kolejny pomoc od gości Wystawy otrzyma Fundacja Pomocy Goldenom AUREA z Warszawy. Podstawowym celem fundacji jest udzielanie wszechstronnej pomocy bezdomnym, porzuconym, krzywdzonym, niechcianym, chorym zwierzętom, w szczególności psom rasy Golden Retriever. W czasie wystawy przedstawiciele fundacji będą także poruszali tak ważne kwestie jak niewspieranie „pseudohodowli”  czyli uświadamianie przyszłych posiadaczy czworonogów tej rasy. Dla uczestników wystawy oraz Targów ZOO Salon fundacja przygotowała także część bazarkową.

Informacje dla zwiedzających

Na terenie Wystawy mogą przebywać wyłącznie psy zdrowe, posiadające komplet aktualnych szczepień, zgłoszone na daną wystawę.

Wstęp na targi:

Zwiedzający bez psów – parking wielopoziomowy oraz terminal wschodni i zachodni

Ceny biletów wstępu:

normalny: 25 zł

ulgowy do 14 roku życia: 10 zł

dzieci do 5 roku życia - wstęp bezpłatny

Ceny biletów parkingowych:

samochody osobowe wjeżdżające na parking od godz. 7.00 – jednorazowo – 35 zł brutto,

samochody osobowe wjeżdżające na parking wielopoziomowy od godz. 10.00 – 10 zł brutto pierwsza godzina + 5 zł brutto każda następna godzina,

Godziny otwarcia targów:

25.11.2023: 10.00-18.00

26.11.2023: 10.00-18.00

Polecane aktualności
25 listopada 2023
Faro, Puler, Rodo, a także… Bułka i Bagietka były gwiazdami pokazów, które w pierwszym dniu Wystawy Psów odbyły się w Targach Kielce. W sobotę 25 listopada, zaprezentowały swoje wyjątkowe zdolności i zachwyciły publiczność. Pokazały mnóstwo widowiskowych sztuczek, a także umiejętności, które mogą uratować życie. Pokazy można zobaczyć jeszcze w niedzielę, 26 listopada.