Menu - nagłówek (dodatkowe)

Zaloguj się

PL
406901454eefd7c16d1d.jpg
W 2015 roku targi STOM zaprezentują się jeszcze bardziej okazale, niż w ubiegłym

PRZEMYSŁOWA WIOSNA TYLKO W TARGACH KIELCE

26 lutego 2015
430 firm, 22 kraje świata

Więcej wystawców krajowych i zagranicznych, większa powierzchnia wystawiennicza i więcej nowoczesnych maszyn – kielecki Salon Technologii Obróbki Metali STOM 2015 w dniach 10-12 marca zapowiada się naprawdę imponująco. Targi STOM -TOOL, STOM-BLECH, STOM-LASER, SPAWALNICTWO i WIRTOPROCESY 2015 to łączna prezentacja 430 firm z 22 krajów świata.  Nowoczesne maszyny i technologie zgromadzone na powierzchni 7,5 tysiąca metrów kwadratowych. Atrakcją targów będą prezentacje w ruchu 200 maszyn hybrydowych, do cięcia plazmą i cięcia laserowego prezentowanych w ruchu i kolejna edycja DNI DRUKU 3D z 90 drukarkami czy startujący w tym roku LASER DAY.

 

Czołówka branży

Prócz krajowej czołówki udział w targach spod znaku STOM znajdziemy ofertę między innymi: z Austrii, Holandii, Hiszpanii, Słowacji, Szwecji, Niemiec, Japonii, Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Włoch czy Tajwanu i Korei Południowej. Odwiedzenie imprezy zapowiedziało już ponad 6.000 fachowców z branży obróbki metali i obróbki blach, i branż pokrewnych m.in: maszynowej, motoryzacyjnej, górniczej, lotniczej, konstrukcji stalowych, medycznej, energetycznej, transportu kolejowego i maszyn rolniczych.

 

Spotkania biznesowe, seminaria i DNI DRUKU 3D

STOM 2015 to miejsce czwartej już edycji spotkań matchmakingowych (B2B), inicjowanych przez Staropolską Izbę Przemysłowo-Handlową, która zorganizowała kilkadziesiąt takich spotkań dla firm polskich i zagranicznych. Ich ocena w latach ubiegłych była bardzo wysoka, duże zainteresowanie zaowocowało nawiązaniem cennych kontaktów handlowych wśród jej uczestników.

Aż 90 drukarek 3D, w tym egzemplarze unikatowe, zostaną zaprezentowane podczas kolejnej edycji DNI DRUKU 3D zorganizowanego przez FabLab Kielce.Towydarzenie na skalę europejską, na stałe wpisało się w atrakcje targów STOM.  

Targowe seminaria techniczno-naukowe także zapowiadają się ciekawie. Targi Kielce wraz z Zakładem Inżynierii Spajania Politechniki Warszawskiej przygotowały seminarium zatytułowane "Wybrane zagadnienia współczesnej inżynierii spajania.” Duże zainteresowanie technologiami laserowymi zaowocowało ideą LASER DAY i tematycznymi seminariami. Centrum Laserowych Technologii Metali Politechniki Świętokrzyskiej wraz z PAN przygotowało temat - „Technologie obróbki laserowej”. Kolejny to: „Laserowe technologie obróbki – problemy i rozwiązania” – przygotowane wspólnie z wydawnictwem Elamed.

 

Nowoczesne Targi Kielce

Bezpłatny, bezprzewodowy internet dla wystawców i zwiedzających. Bezpłatny wstęp dla wcześniej zarejestrowanych poprzez stronę internetową Targów Kielce - to tylko początek udogodnień targowych. Od roku nowoczesna infrastruktura Centrum Kongresowego Targów Kielce zapewnia wysoki poziom wydarzeń targowych, eventów, seminariów i spotkań biznesowych. Komfortowy dojazd do Targów Kielce ułatwiają nowo wybudowane arterie, a dzięki umowom podpisanym przez Targi Kielce z licznymi hotelami, Kielce są najtańszym ośrodkiem targowym w Polsce pod względem cen noclegów w czasie targów.