Menu - nagłówek (dodatkowe)

Logowanie

PL
Fotowoltaika.png

Program Mój Prąd

09 listopada 2020
W ostatnim czasie branża fotowoltaiczna przeżywa boom. Coraz więcej firmy, ale także osób prywatnych decyduje się na montaż paneli, które dają nie tylko oszczędność finansową, ale są także ekologicznym rozwiązaniem, chroniącym środowisko. Najnowsze rozwiązania z dzieciny fotowoltaiki można zobaczyć na targach ENEX w Kielcach, a dofinansowanie na instalacje można uzyskać dzięki programowi Mój Prąd.

Program Mój Prąd to jeden z największych programów finansujących montaż paneli fotowoltaicznych. Został ogłoszony pod koniec sierpnia 2019 r. przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Budżet programu wynosi 1 miliard złotych, co pozwoli na budowę nawet 200 tysięcy instalacji. Program cieszy się tak dużym zainteresowaniem, że organizatorzy obawiają się, czy ta kwota wystarczy do zrealizowania wszystkich wniosków.

Morze wniosków

Nabór wniosków do programu trwa do 18 grudnia 2020 r. Organizatorzy informują, że w ostatnich tygodniach spływa coraz więcej wniosków, nawet 1000 jednego dnia. Jednak, jak zapewnia Ministerstwo Klimatu i Środowiska,  wszystkie złożone na czas wnioski będą rozpatrzone, ale ze względu na ich liczbę wypłata może nastąpić dopiero w przyszłym roku.

Pod koniec października do NFOŚiGW wpłynęło 178 482 wnioski, na łączną kwotę 892 410 000 zł (liczba odrzuconych wniosków to 3937 na kwotę 19 685 000 zł). 86 546 wniosków już otrzymała dofinansowanie na realizację instalacji. Do wykorzystania pierwszej edycji programu zostało jeszcze ok. 108 mln zł  z miliardowego budżetu. 

Nowa edycja programu

Ministerstwo planuje ogłoszenie kolejnej edycji programu. Jej start zapowiadany jest przed 18 grudnia. Program będzie jednak nieco zmodyfikowany. Oprócz fotowoltaiki pojawią się ładowarki do samochodów elektrycznych czy magazyny energii. Do zapoznania nie tylko z panelami, ale także magazynami energii czy ładowarkami samochodowymi zachęcają organizatorzy targów ENEX – największego wydarzenia branży Odnawialnych Źródeł Energii.

(MBr)

Polecane aktualności
04 maja 2021
Podczas tegorocznych, wyjątkowych targów Enex tradycyjnie przyznano nagrody i wyróżnienia dla najlepszych i najbardziej innowacyjnych produktów. Sprawdź do kogo powędrowała statuetka Enex Award!
28 kwietnia 2021
O innowacyjnych, oszczędnych i wydajnych systemach energetycznych rozmawiali eksperci podczas Targów ENEX w sieci, które odbywają się 28 kwietnia w Targach Kielce
28 kwietnia 2021
Podczas organizowanych wyjątkowo online targów Odnawialnych Źródeł Energii odbyła się bardzo ciekawa dyskusja.
28 kwietnia 2021
Trwa panel poświęcony fotowoltaice i elektronenergetyce. Wśród prelegentów przedstawiciele firm: SolarEdge, SBF POLSKA PV, Fronius, LG, Corab, Nomitech, Jean Muller, KENO, SUNPROFI, SOLGEN i Goodwe
28 kwietnia 2021
Wystartował Enex w sieci - nietypowe wydanie targów Odnawialnych Źródeł Energii. Tym razem wydarzenie odbywa się w formule on-line. Jeśli szukasz energetycznych oszczędności i nowoczesnych rozwiązań – dołącz do nas!
28 kwietnia 2021
Firma Soltec od 11 lat specjalizuje się w doradztwie i sprzedaży systemów magazynowania energii. Aby ułatwić wprowadzenie magazynów do oferty instalatorów, firma stworzyła gotowe zestawy składające się z inwertera i dedykowanej baterii wraz z kompletem wymaganych akcesoriów.
27 kwietnia 2021
Sungrow jest liderem innowacyjności w energetyce słonecznej - instaluje systemy elektryczne w ponad 150 krajach
27 kwietnia 2021
Pełną ofertę firmy będzie można poznać podczas targów Enex w sieci
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.tradeExhibitor.title }}
{{ item.tradeExhibitor.stand }}
Nie posiadasz dodanych wystawców.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.point.stand }}
Nie posiadasz dodanych wydarzeń.
Pokaż planer targowy