52289315a2529cdbde90.jpg

Prakseda Collection na targach RĘKODZIEŁO

04 grudnia 2017
Decoupage to styl zdobienia pozwalający stworzyć dowolne imitacje – od starożytnych waz, wiktoriańskich mebli, prowansalskich naczyń po prawosławne ikony. Podczas kieleckich targów rzemiosła artystycznego będzie można zobaczyć tego typu ozdoby.

Prakseda Collection to pracownia i sklep pani Małgorzaty Chmielewskiej, która zajmuje się między innymi rękodziełem artystycznym. Każda z jej prac jest unikatowa i  wyróżnia się niepowtarzalnym zdobnictwem. Jedną ze stosowanych przez nią technik jest metoda postarzeń imitująca antyki na wszystkich przedmiotach użytkowych i dekoracyjnych, jak: szkło, ceramika, porcelana, drewno (np. meble), obrazy i ramy, a także metale. Sztuka decoupage’u polega na wywoływaniu złudzenia perfekcyjnego rysunku na powierzchni przedmiotów. Wyroby dekorowane tą techniką zyskują szlachetny wygląd i starą duszę, jak gdyby pochodziły z poprzedniej epoki. Mnogość stylów decoupage’u pozwala stworzyć  dowolne imitacje, a zdobić można wszystko, co chcemy - wystarczy tylko trochę wyobraźni, czasu i odpowiedni dobór materiałów – mówi Małgorzata Chmielewska, właścicielka Prakseda Collection.

W jej pracowni znaleźć możemy  przykłady – zarówno  pięknie zdobionych ceramicznych wazonów, kubków, filiżanek – jak i niezwykłe obrazy imitujące ikony czy instrumenty muzyczne i meble po renowacji. Podczas targów RĘKODZIEŁO w Targach Kielce na stoisku pracowni zobaczymy również niepowtarzalne wyroby świąteczne, zwłaszcza oryginalne stroiki, choinki czy bombki w stylu antycznym, które mogą być ciekawym i niezapomnianym upominkiem na święta, a także własnoręcznie haftowane obrusy, firanki oraz zasłony.

Polecamy miłośnikom rękodzieła stronę Prakseda Collection. Zapraszamy w najbliższy weekend do Targów Kielce!

(MM)