Menu - nagłówek (dodatkowe)

Logowanie

PL
frak-robert-2.jpg

Pracujesz w OZE? Musisz tu być!

23 czerwca 2021
Targi Enex to miejsce, w którym musi pojawić się każda osoba związana z branżą Odnawialnych Źródeł Energii. Wystawa to niepowtarzalna okazja na prezentację paneli czy pomp ciepła, ale także poznanie nowości, które wpływają na ekonomiczne i bardziej wydajne funkcjonowanie instalacji. O rozwoju tragów i ich przyszłości mówi Robert Frąk – menadżer wydarzenia.

Targi Kielce: Odnawialne Źródła Energi przeżywają prawdziwy boom – czy ten wzrost zainteresowania tematyką OZE przekłada się także na rozwój targów?

Robert Frąk: Oczywiście. Mówi się, że targi są barometrem gospodarki. Kiedy któraś gałąź przemysłu rozwija się, widać to natychmiast w halach wystawienniczych. Targi Enex od kilku lat notują wzrost – nasze hale wypełniają nowe firmy, prezentujące najnowsze technologie grzewcze czy energetyczne.

Dodatkowo coraz bardziej popularne są także samochody elektryczne. Podczas Tragów Enex można zobaczyć nie tylko auta napędzane prądem, ale przede wszystkim infrastrukturę niezbędną do ich jazdy. Mamy więc stacja ładowania do samochodów osobowych, akumulatory czy szybkie ładowarki dla autobusów.

Świat będzie coraz częściej korzystać z alternatywnej energii, a my, jako organizatorzy największej w Polsce wystawy poświęconej właśnie takim zagadnieniom, jesteśmy na to gotowi.

 

Targi Kielce: Ostatnio głośno o zmianach prawnych dotyczących fotowoltaiki. Rząd nieco hamuje rozwój branży, ale wprowadza także regulacje dotyczące magazynowania energii – a w Targach Kielce mówi się o magazynowaniu od lat

RF: Wielu specjalistów mówi o lekkim wyhamowaniu branży, ale większość dodaje, że nowe regulacje nie wpłyną znacząco na rynek. Wprowadzenie zapisów dotyczących magazywnowania energii cieszy nas, jako organizatorów konferencji Enegria PL. Wydarzenie debiutowało podczas Targów Enex w 2018 roku i już wtedy cieszyło się ogromnym zainteresowaniem.

W 2022 roku również planujemy spotkanie, które jest świetnią platformą wymiany doświadczeń i myśli między praktykami, którzy na co dzień pracują nad magazynami, a także naukowcami, którzy tworzą nowatorskie rozwiązania.

TK: Pamiętacie także o Energetyce zawodowej – co szykuje się dla tradycyjnej energii?

RF:  Wciąż pracujemy nad kształtem przyszłorocznej wystawy. Na pewno wciąż  będziemy łączyć nowoczesne rozwiązania z tradycyjną energetyką. Nie możemy i nie chcemy o niej zapominać, bo stanowi istotą gałąź przemysłu. Salon Energetyki Zawodowej to miejsce, gdzie zaprezentują się podmioty  zaangażowane w produkcję energii pozyskiwanej z tradycyjnych źródeł, a także sprzętu i części używanych do jej przetwarzania. Targi Enex to miejsce dla producentów przetworników, okablowań, skrzyń rozdzielczych czy liczników energii.

(MBr)

Polecane aktualności
19 lipca 2021
Targi Enex to jedno z najważniejszych wydarzeń branżo OZE w Polsce. Od lat współtworzy je wiele podmiotów i instytucji. Do stałych partnerów wydarzenia należy między innymi Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach. O współpracy, a także modzie na fotowoltaikę mówi Prezes Zarządu WSOŚiGW Ryszard Gliwiński.
12 lipca 2021
Od 1 lipca 2021 na właścicieli i zarządców budynków mieszkalnych i niemieszkalnych nałożono ustawowy obowiązek składania deklaracji o źródle ciepła i spalania paliw. To pierwszy moduł Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.
23 czerwca 2021
Wprowadzone niedawno zasady rozliczania prosumentów będą mało korzystne dla producentów paneli i spowolnią rozwój fotowoltaiki. Jednak, jak uważa prof. Konrad Świrski w rozmowie z portalem Wysokie Napięcie, wcale nie oznacza to końca złotych czasów dla tej technologii. Dodatkowo za pewien czas dołączą do niej magazynowanie i bilansowania zużycia energii. A o nich mówi się na targach Enex już od dawna.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.tradeExhibitor.title }}
{{ item.tradeExhibitor.stand }}
Nie posiadasz dodanych wystawców.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.point.stand }}
Nie posiadasz dodanych wydarzeń.
Pokaż planer targowy