frak-robert-2.jpg

Pracujesz w OZE? Musisz tu być!

23 czerwca 2021
Targi Enex to miejsce, w którym musi pojawić się każda osoba związana z branżą Odnawialnych Źródeł Energii. Wystawa to niepowtarzalna okazja na prezentację paneli czy pomp ciepła, ale także poznanie nowości, które wpływają na ekonomiczne i bardziej wydajne funkcjonowanie instalacji. O rozwoju tragów i ich przyszłości mówi Robert Frąk – menadżer wydarzenia.

Targi Kielce: Odnawialne Źródła Energi przeżywają prawdziwy boom – czy ten wzrost zainteresowania tematyką OZE przekłada się także na rozwój targów?

Robert Frąk: Oczywiście. Mówi się, że targi są barometrem gospodarki. Kiedy któraś gałąź przemysłu rozwija się, widać to natychmiast w halach wystawienniczych. Targi Enex od kilku lat notują wzrost – nasze hale wypełniają nowe firmy, prezentujące najnowsze technologie grzewcze czy energetyczne.

Dodatkowo coraz bardziej popularne są także samochody elektryczne. Podczas Tragów Enex można zobaczyć nie tylko auta napędzane prądem, ale przede wszystkim infrastrukturę niezbędną do ich jazdy. Mamy więc stacja ładowania do samochodów osobowych, akumulatory czy szybkie ładowarki dla autobusów.

Świat będzie coraz częściej korzystać z alternatywnej energii, a my, jako organizatorzy największej w Polsce wystawy poświęconej właśnie takim zagadnieniom, jesteśmy na to gotowi.

 

Targi Kielce: Ostatnio głośno o zmianach prawnych dotyczących fotowoltaiki. Rząd nieco hamuje rozwój branży, ale wprowadza także regulacje dotyczące magazynowania energii – a w Targach Kielce mówi się o magazynowaniu od lat

RF: Wielu specjalistów mówi o lekkim wyhamowaniu branży, ale większość dodaje, że nowe regulacje nie wpłyną znacząco na rynek. Wprowadzenie zapisów dotyczących magazywnowania energii cieszy nas, jako organizatorów konferencji Enegria PL. Wydarzenie debiutowało podczas Targów Enex w 2018 roku i już wtedy cieszyło się ogromnym zainteresowaniem.

W 2022 roku również planujemy spotkanie, które jest świetnią platformą wymiany doświadczeń i myśli między praktykami, którzy na co dzień pracują nad magazynami, a także naukowcami, którzy tworzą nowatorskie rozwiązania.

TK: Pamiętacie także o Energetyce zawodowej – co szykuje się dla tradycyjnej energii?

RF:  Wciąż pracujemy nad kształtem przyszłorocznej wystawy. Na pewno wciąż  będziemy łączyć nowoczesne rozwiązania z tradycyjną energetyką. Nie możemy i nie chcemy o niej zapominać, bo stanowi istotą gałąź przemysłu. Salon Energetyki Zawodowej to miejsce, gdzie zaprezentują się podmioty  zaangażowane w produkcję energii pozyskiwanej z tradycyjnych źródeł, a także sprzętu i części używanych do jej przetwarzania. Targi Enex to miejsce dla producentów przetworników, okablowań, skrzyń rozdzielczych czy liczników energii.

(MBr)

Polecane aktualności
23 maja 2022
Zainteresowanie tegorocznymi targami ENEX przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Statystycznie, impreza przyciągnęła o 20% więcej Wystawców i o 10% więcej Zwiedzających. Powierzchnia wystawiennicza była niemal dwukrotnie większa niż przed pandemią w 2020 roku. O tym jak wyglądała miniona edycja targów, można przeczytać w najnowszym raporcie.
12 kwietnia 2022
Program Mój Prąd to jedna z najbardziej popularnych dotacji na fotowoltaikę. W połowie kwietnia rusza nabór wniosków, który będzie prowadzony w trybie ciągłym do 2023 roku. Budżet programu wynosi 350 mln zł.
24 lutego 2022
Firmy BMZ POLAND, GALMET oraz VIESSMANN wybrały Międzynarodowe Targi Energetyki i Elektrotechniki oraz Targi Odnawialnych Źródeł Energii ENEX jako miejsce spektakularnych premier.
23 lutego 2022
Pierwszego dnia targów Enex oraz Enex Nowa Energia podczas oficjalnej gali uhonorowano wybranych Wystawców nagrodami, medalami i wyróżnieniami.
23 lutego 2022
Zakończył się pierwszy dzień VI konferencji HEAT not LOST, organizowanej przez. Wydarzenie tradycyjnie odbywa się podczas XIX Targów Odnawialnych Źródeł Energii ENEX - NOWA ENERGIA w Targach Kielce.
23 lutego 2022
Galą 15-lecia Forum Pomp Ciepła zakończyło się ogólnopolskie spotkanie poświęcone tej tematyce. Poprzedziły ją trzy panele tematyczne, w których nie zabrakło informacji o instalacjach pomp ciepła, fotowoltaice i najnowszych technologiach.
23 lutego 2022
Podczas pierwszego dnia XXIV Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki i XIX Targów Odnawialnych Źródeł Energii ENEX Nowa Energia zorganizowano konferencję poświęconą transformacji energetycznej. Organizatorem spotkania był Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.
23 lutego 2022
Magazyny energii dla prosumenta to temat przewodni spotkania ENERGIA PL w Targach Kielce organizowanego w ramach XXIV Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki ENEX oraz XIX Targów Odnawialnych Źródeł Energii ENEX - NOWA ENERGIA.