Menu - nagłówek (dodatkowe)

Zaloguj się

PL
frak-robert-2.jpg

Pracujesz w OZE? Musisz tu być!

23 czerwca 2021
Targi Enex to miejsce, w którym musi pojawić się każda osoba związana z branżą Odnawialnych Źródeł Energii. Wystawa to niepowtarzalna okazja na prezentację paneli czy pomp ciepła, ale także poznanie nowości, które wpływają na ekonomiczne i bardziej wydajne funkcjonowanie instalacji. O rozwoju tragów i ich przyszłości mówi Robert Frąk – menadżer wydarzenia.

Targi Kielce: Odnawialne Źródła Energi przeżywają prawdziwy boom – czy ten wzrost zainteresowania tematyką OZE przekłada się także na rozwój targów?

Robert Frąk: Oczywiście. Mówi się, że targi są barometrem gospodarki. Kiedy któraś gałąź przemysłu rozwija się, widać to natychmiast w halach wystawienniczych. Targi Enex od kilku lat notują wzrost – nasze hale wypełniają nowe firmy, prezentujące najnowsze technologie grzewcze czy energetyczne.

Dodatkowo coraz bardziej popularne są także samochody elektryczne. Podczas Tragów Enex można zobaczyć nie tylko auta napędzane prądem, ale przede wszystkim infrastrukturę niezbędną do ich jazdy. Mamy więc stacja ładowania do samochodów osobowych, akumulatory czy szybkie ładowarki dla autobusów.

Świat będzie coraz częściej korzystać z alternatywnej energii, a my, jako organizatorzy największej w Polsce wystawy poświęconej właśnie takim zagadnieniom, jesteśmy na to gotowi.

 

Targi Kielce: Ostatnio głośno o zmianach prawnych dotyczących fotowoltaiki. Rząd nieco hamuje rozwój branży, ale wprowadza także regulacje dotyczące magazynowania energii – a w Targach Kielce mówi się o magazynowaniu od lat

RF: Wielu specjalistów mówi o lekkim wyhamowaniu branży, ale większość dodaje, że nowe regulacje nie wpłyną znacząco na rynek. Wprowadzenie zapisów dotyczących magazywnowania energii cieszy nas, jako organizatorów konferencji Enegria PL. Wydarzenie debiutowało podczas Targów Enex w 2018 roku i już wtedy cieszyło się ogromnym zainteresowaniem.

W 2022 roku również planujemy spotkanie, które jest świetnią platformą wymiany doświadczeń i myśli między praktykami, którzy na co dzień pracują nad magazynami, a także naukowcami, którzy tworzą nowatorskie rozwiązania.

TK: Pamiętacie także o Energetyce zawodowej – co szykuje się dla tradycyjnej energii?

RF:  Wciąż pracujemy nad kształtem przyszłorocznej wystawy. Na pewno wciąż  będziemy łączyć nowoczesne rozwiązania z tradycyjną energetyką. Nie możemy i nie chcemy o niej zapominać, bo stanowi istotą gałąź przemysłu. Salon Energetyki Zawodowej to miejsce, gdzie zaprezentują się podmioty  zaangażowane w produkcję energii pozyskiwanej z tradycyjnych źródeł, a także sprzętu i części używanych do jej przetwarzania. Targi Enex to miejsce dla producentów przetworników, okablowań, skrzyń rozdzielczych czy liczników energii.

(MBr)

Polecane aktualności
14 października 2021
Targi Enex przyciągają najlepszych przedstawicieli branży odnawialnych źródeł energii. Niemal 100 lat na rynku, marka znana w 27 krajach świata, ponad 25 lat doświadczenia w dystrybucji PV– to sprawia, że BayWa r.e. jest jednym z najlepszych partnerów biznesowych.
12 października 2021
Recykling paneli fotowoltaicznych zaczyna w Polsce dopiero raczkować. W naszym kraju można znaleźć zakłady przyjmujące zużyte panele fotowoltaiczne. Odpadów jest jednak bardzo mało, a recyklerzy powinni już teraz zebrać ogromne ilości zużytych paneli.
24 września 2021
Nawet 800 mln złotych mogą dostać firmy, które zdecydują się na zakup ładowarek do pojazdów elektrycznych. Nowa edycja programu „Mój Elektryk” zainicjowana przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wejdzie w życie w tym roku.
01 września 2021
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej poinformował, że w ramach programu Czyste Powietrze wpłynęło już ponad 304 tys. wniosków o dofinansowanie. Ich kwota przekraczała łącznie 5,2 mld zł.
18 sierpnia 2021
Panele fotowoltaiczne to coraz częściej spotykany widok. Spotkać je można nie tylko na dachach domów, ale także na polach. Różnorodne rozwiązania i sposoby montażu modułów dostrzec można podczas targów Enex. Ogromne elektrownie słoneczne wykorzystują techniki znane wystawcom kieleckich targów.
04 sierpnia 2021
Ponad 100 programów dofinansowujących inwestycje ekologiczne znalazło się w nowej wyszukiwarce internetowej. Strona została przygotowana przez Krajowy Ośrodek Zmian Klimatu (działa w ramach Instytutu Ochrony Środowiska – Państwowego Instytutu Badawczego). To doskonałe rozwiązanie zarówno dla zwiedzających jak i wystawców targów Enex i Ekotech.
19 lipca 2021
Targi Enex to jedno z najważniejszych wydarzeń branżo OZE w Polsce. Od lat współtworzy je wiele podmiotów i instytucji. Do stałych partnerów wydarzenia należy między innymi Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach. O współpracy, a także modzie na fotowoltaikę mówi Prezes Zarządu WSOŚiGW Ryszard Gliwiński.
12 lipca 2021
Od 1 lipca 2021 na właścicieli i zarządców budynków mieszkalnych i niemieszkalnych nałożono ustawowy obowiązek składania deklaracji o źródle ciepła i spalania paliw. To pierwszy moduł Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.tradeExhibitor.title }}
{{ item.tradeExhibitor.stand }}
Nie posiadasz dodanych wystawców.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.point.stand }}
Nie posiadasz dodanych wydarzeń.
Pokaż planer targowy