Napedy-PL.png

Poznaj kolejnego wystawcę Przemysłowej Wiosny 2024

05 stycznia 2024
Cykl odbywający się w Targach Kielce ma szansę na pobicie kolejnych rekordów. Powierzchnia wystawiennicza na nieco ponad dwa miesiące przed rozpoczęciem targów jest większa od zeszłorocznej o 10%. Do grona wystawców dołączyła firma IOW TRADE.

Firma została założona w 1993 roku i jest liderem w Europie Centralnej i Wschodniej w zakresie sprzedaży i dystrybucji podzespołów napędowych, filtracji przemysłowej, hydrauliki siłowej i napędów przemysłowych. IOW TRADE współpracuje zarówno z dużymi producentami o międzynarodowym zasięgu, jak i z mniejszymi lokalnymi firmami. Produkty firmy znajdują zastosowanie m.in. w sektorach maszyn budowlanych, rolniczych, kopalnianych, kolejowych, przenośników i przemysłu morskiego, produkcji autobusów i pojazdów ciężarowych, a także inżynierii mechanicznej.

iow-male.gimp.png [32.36 KB]

IOW TRADE jest częścią międzynarodowej grupy przemysłowej Axel Johnson International, która nabywa i rozwija firmy na strategicznie wyselekcjonowanych rynkach niszowych, specjalizujące się głównie w branżach komponentów technicznych i rozwiązań w zakresie procesów przemysłowych.

Filtry-PL.png [458.83 KB]

W portfolio firmy znajdują się także marki własne. BlueLine Filtration oferuje najwyższej klasy filtry oleju, paliwa, powietrza, filtry sieciowe, filtry do zastosowań HVAC, a także separatory do kompresorów. Komponenty hydrauliczne sprzedawane pod marką Amberline Hydraulics to pompy, silniki, chłodnice olejowo-powietrzne, akumulatory, zasilacze, zawory, hydrostatyczne zawory skrętu („orbitrole”) oraz akcesoria m. in: korki wlewowe, łączniki dzwonowe, wskaźniki poziomu oleju itp. Pod marką Gearoxx można znaleźć natomiast mechaniczne przekładnie ślimakowe i silniki elektryczne, wykonane z największą starannością i z najlepszej jakości materiałów, co gwarantuje bezawaryjną pracę i długą żywotność urządzeń.

Hydraulika-PL.png [459.96 KB]

Polecane aktualności
21 marca 2024
Popołudnie drugiego dnia Przemysłowej Wiosny, upłynęło pod znakiem nagród dla najnowocześniejszych produktów i rozwiązań, w ramach przemysłowych wydarzeń targowych.
20 marca 2024
Przemysłowa Wiosna to okazja do wzięcia udziału w konferencji poświęconej najnowszym rozwiązaniom technologicznym w obróbce stali, które mają zasadniczy wpływ na poprawę jakości oraz efektywności pracy w polskich zakładach produkcyjnych. Targi potrwają do piątku, 22 marca.
20 marca 2024
Profesor Politechniki Świętokrzyskiej, rektor kierujący uczelnią przez dwie kadencje w latach 2008-2016, podczas Przemysłowej Wiosny zaprezentował swoją nową publikację. To kompendium poświęcone tematyce metrologii i analizie powierzchni, które powstało dzięki kilkudziesięcioletniemu doświadczeniu w przemyśle oraz dokonaniom badawczym i naukowym autora.
19 marca 2024
W trakcie seminarium poruszane są tematy związane z nowoczesnymi technologiami przemysłu, robotyzacją i automatyzacją produkcji. Inauguracyjne wystąpienie poświęcone było natomiast działaniom dotyczącym ESG.
19 marca 2024
- Nowym podejściem w wytwarzaniu produktów jest zastosowanie druku 3D. Może on być wykonywany przy użyciu urządzeń dedykowanych, które są prezentowane na targach STOM, jak również przy pomocy urządzeń stosowanych w procesach spawalniczych – wyjaśniał Marek  Węglowski rozpoczynając seminarium. Wydarzenie zorganizował Górnośląski Instytut Technologiczny, który jest częścią Sieci Badawczej Łukasiewicz.
19 marca 2024
Niemal 600 wystawców, współwystawców i firm reprezentowanych z 21 krajów, dodatkowa hala tymczasowa, powierzchnia wystawiennicza większa o 10% od poprzedniej edycji – przemysłowy cykl Targów Kielce w 2024 roku zapowiada się rekordowo.
18 marca 2024
Ciekawa ekspozycja, bogaty program "speech areny" - tymczasowa hal I to miejsce, które trzeba odwiedzić podczas tegorocznej Przemysłowej Wiosny.
14 marca 2024
Od środy 13 marca obowiązuje zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Batalionów Chłopskich, Wystawowej i Malików w Kielcach. Drogowcy rozpoczęli kompleksową przebudowę tego miejsca, dotychczasowe skrzyżowanie zastąpi rondo turbinowe.