71893555a2d344aa08a8.JPG
52 350 złotych zebrano podczas charytatywnej aukcji gołębi pocztowych w Targach Kielce

Ponad 52 tys. zebrano podczas charytatywnej aukcji gołębi

10 grudnia 2017
W sumie 52 350 złotych zebrano podczas charytatywnej aukcji gołębi, która odbyła się w niedzielę w Targach Kielce. Pieniądze zostaną przeznaczone na wsparcie Świętokrzyskiego Centrum Pediatrii im. W Buszkowskiego w Kielcach oraz Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Skarżysku-Kamiennej.

- Dla mnie ta aukcja to fenomen. Kwota, którą otrzymaliśmy jest naprawdę imponująca. Pieniądze trafią tam, gdzie leżą najciężej chore dzieci, czyli oddział onkologiczny – mówi Włodzimierz Wielgus, zastępca dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego, w skład którego wchodzi Świętokrzyskie Centrum Pediatrii.

W tym roku podczas aukcji charytatywnej, która towarzyszyła 48. Okręgowej Wystawie Gołębi Pocztowych w Targach Kielce, udało się zebrać w sumie 52 350 zł. 44 350 zł z tej kwoty trafi do Świętokrzyskiego Centrum Pediatrii, 8 tys. złotych otrzyma z kolei Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Skarżysku-Kamiennej. – Jesteśmy pod wielkim wrażeniem. Otrzymane pieniądze przeznaczymy na zakup e-dywanu, z którego będą korzystać nasze przedszkolaki – opowiada Aneta Łoboda, kierownik ds. opieki i wychowania w Zespole Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Skarżysku-Kamiennej.

Charytatywna aukcja gołębi pocztowych odbyła się po raz szósty. – Bardzo nas cieszy, że wydarzenie organizowane w Targach Kielce cieszy się tak dużym zainteresowaniem hodowców – podkreśla Sławomir Pająk, prezes Okręgu Kielce Polskiego Związku Hodowli Gołębi Pocztowych.

Najwyżej wylicytowane w tym roku ptaki sprzedano za 1500 złotych. - Wielu hodowców nie bierze udziału w aukcji tylko dla gołębi, ale dlatego, że chcą pomagać chorym dzieciom. Często licytują gołębie, które nie są im potrzebne w hodowli – zaznacza Sławomir Pająk.

I rzeczywiście takie argumenty można było usłyszeć od uczestników niedzielnej charytatywnej aukcji gołębi pocztowych. – Jesteśmy tutaj po raz pierwszy. Wzięliśmy udział w aukcji głównie przez to, że pieniądze przeznaczone będą na pomoc chorym dzieciom – mówi Zbigniew Nowak, który na aukcję przyjechał ze znajomymi z Włoszczowy.

W weekend w Targach Kielce odbywały się: 48. Okręgowa Wystawa Gołębi Pocztowych, Świętokrzyska Wystawa Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego oraz Świętokrzyska Wystawa Królików Rasowych. Zaprezentowano na nich 735 gołębi rasowych, 677 gołębi pocztowych i 1200 królików.

(KŁ)

Polecane aktualności
08 grudnia 2018
Ruszyły Okręgowa Wystawa Gołębi Pocztowych, Świętokrzyska Wystawa Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego, Świętokrzyska Królików oraz II Ogólnopolski Czempionat Rexów Barwnych i Castorexów
12 grudnia 2018
W sumie 64 650 złotych zebrano podczas charytatywnej aukcji gołębi, która odbyła się w niedzielę w Targach Kielce. Pieniądze zostaną przeznaczone na wsparcie Świętokrzyskiego Centrum Pediatrii im. W Buszkowskiego w Kielcach, Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Skarżysku-Kamiennej i IV Liceum Ogólnokształcącego w Kielcach
26 listopada 2019

Tak dużej Świętokrzyskiej Wystawy Królików jeszcze w kieleckim ośrodku nie było. Do tegorocznego wydarzenia hodowcy zgłosili aż 1301 egzemplarzy! Miłośników tych ciekawych zwierząt zapraszamy do Targów Kielce od 7 do 8 grudnia.

 

07 grudnia 2019

Rekordowa liczba królików, ciekawe okazy gołębi rasowych oraz jubileusz Okręgowej Wystawy Gołębi Pocztowych w weekend 7-8 grudnia w Targach Kielce

08 grudnia 2019

W sumie 49 500 złotych zebrano podczas charytatywnej aukcji gołębi, która odbyła się w niedzielę 8 grudnia w Targach Kielce. Pieniądze zostaną przeznaczone na wsparcie Świętokrzyskiego Centrum Pediatrii im. W Buszkowskiego w Kielcach oraz Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Skarżysku-Kamiennej.

{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.tradeExhibitor.title }}
{{ item.tradeExhibitor.stand }}
Nie posiadasz dodanych wystawców.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.point.stand }}
Nie posiadasz dodanych wydarzeń.
Pokaż planer targowy