-ds16586_1.jpg

Podpisano umowy na wdrożenie robotów i drukarek 3D do szkół i przedszkoli

03 października 2018
Umiejętność programowania to cecha coraz częściej pożądana na rynku pracy. Warto ją pogłębiać już od najmłodszych lat, zaczynając od nauki logicznego myślenia. Jak jednak zachęcić do tego uczniów? Z pomocą nauczycielom i wychowawcom przychodzą roboty do nauki programowania i druk 3D.

Dzięki podpisanym dzisiaj umowom przez Grupę MAC z firmami VERASHAPE i Wonder Polska, do polskich szkół i przedszkoli trafią interaktywne roboty do nauki programowania i nowoczesne drukarki 3D. Umowy zostały podpisane w ramach Kongresu Edukacji Przyszłości. Biorą w nim udział nauczyciele, Minister Edukacji Narodowej oraz kuratorzy oświaty.

Grupa MAC jako pierwsza wdrożyła rok temu do polskiej edukacji robota Photon, rozpoczynając zakrojony na szeroką skalę program wyposażania placówek w nowoczesne narzędzia do nauki. 

– To kolejny, naturalny etap rozwoju, a jednocześnie konkretny dowód na to, że z sukcesem wdrażamy nowoczesne technologie, również w ramach rządowego programu Aktywna Tablica. Tylko w 2017 roku zmieniliśmy ponad 1000 szkół w Polsce, dostarczając ponad 1200 tablici monitorów, montując ponad 2000 urządzeń i dostarczając ponad 1000 nowoczesnych projektorów  – mówi Grzegorz Kowalski, prezes zarządu Grupy MAC. – Od dzisiaj poszerzamy ofertę dla placówek o roboty Dash&Dot, drukarki 3D. Technologicznie to duży skok do przodu.

Wbrew  opiniom – roboty nie zastąpią nauczycieli. Mają jednak olbrzymią zaletę: zachęcają uczniów do interakcji, do zabawy i nauki. Są też ważnym wsparciem pracy nauczyciela. Współczesne pokolenie tzw. cyfrowych tubylców urodziło się już w świecie nowych technologii, żywiołowo reaguje na tego typu urządzenia i dobrze sobie z nimi radzi. Te z kolei dają się kontrolować nawet najmłodszym, jeśli ci opanują choćby najprostsze zasady programowania i wydawania komend w odpowiedniej kolejności.

Stąd już niedaleka droga do nauki logicznego myślenia i programowania. A to wszystko w ramach zabawy.

Drukarki 3D – zaczarowany ołówek

Na mocy podpisanej dzisiaj umowy pomiędzy polskimi firmami - Grupą MAC z Kielc i VERASHAPE z Rzeszowa – kieleckie wydawnictwo będzie dostarczało drukarki 3D do szkół i przedszkoli poprzez ogólnopolską sieć konsultantów oświatowych.

- Zajęcia z uczniami to wymarzone środowisko na wykorzystanie druku 3D – mówi Patryk Tomczyk, członek zarządu Grupy MAC. – Stworzenie modelu piramidy na lekcji historii, budowy kwiatu czy człowieka na lekcji biologii to pierwsze przykłady z brzegu, a ich lista jest ograniczona tylko wyobraźnią uczniów i nauczycieli. Cieszymy się, że dzięki nawiązanej współpracy z firmą VERASHAPE, drukarki 3D mają szansę trafić do placówek poprzez naszą sieć konsultantów oświatowych.

 

(JL)

 

{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.tradeExhibitor.title }}
{{ item.tradeExhibitor.stand }}
Nie posiadasz dodanych wystawców.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.point.stand }}
Nie posiadasz dodanych wydarzeń.
Pokaż planer targowy