Bankiet.jpg

Pierwsze Ogólnopolskie Forum Branży Funeralnej zakończone sukcesem

12 czerwca 2023
Uchwała i merytoryka branżowa w jednym miejscu. W Centrum Kongresowym Targów Kielce odbyło się Pierwsze Ogólnopolskie Forum Branży Funeralnej. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele izb i stowarzyszeń funeralnych oraz pełnomocnik premiera Wojciech Labuda.

Spotkanie rozpoczął Krzysztof Wolicki, prezes Polskiego Stowarzyszenia Pogrzebowego wraz z zaproszonymi gośćmi. 

Ważnym elementem spotkania była prelekcja Marka Cichewicza, prezydenta FIAT-IFTA, który poruszył cele i założenia organizacji na następne lata.

Paweł Drembkowski, dyrektor generalny Centralnego Instytutu Analiz Polityczno-Prawnych omówił najważniejsze plusy i minusy rządowego projektu ustawy o cmentarzach i chowaniu zmarłych, zapowiedzianego po raz pierwszy podczas ubiegłorocznej edycji Necroexpo. Temat ustawy poruszył także Jacek Sobczak, profesor nauk prawnych, sędzia Sądu Najwyższego w Izbie Karnej w stanie spoczynku, a obecnie specjalista prawa funeralnego.

Pierwsze Ogólnopolskie Forum Branży Funeralnej było także okazją do zdobycia wiedzy merytorycznej. Zasady łączenia pogrzebowej celebry kościelnej z ceremonią świecką omówiła mistrz ceremonii Anna Borowik. Z kolei trener personalny Maciej Żarys, podzielił się swoją wiedzą na temat budowania skutecznego zespołu i odpowiedniego nim zarządzania.

Pelnpmocnik-Prezesa-Rady-Ministrow.jpg [1.66 MB]

Gościem spotkania był także Wojciech Labuda - pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. ochrony miejsc pamięci.

Forum Branży Funeralnej zakończyło się uroczystym bankietem. Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał oficjalny certyfikat uczestnictwa w Forum.

Spotkanie to było jednym z wydarzeń poprzedzających X edycję Targów Branży Pogrzebowej i Cmentarnej Necroexpo, które odbędą się 7 – 9 czerwca 2024 roku w Targach Kielce.

 

Polecane aktualności
25 stycznia 2024
Partner Targów Necroexpo zaprasza na warsztaty, które poprowadzi aktorka i trenerka Dorota Deląg. Warsztaty mają pomoc m.in. stworzyć matryce swojej marki. Dowiedz się, jaki jest program wydarzenia oraz jak wysłać zgłoszenie.