75804515beed1fbb9661.jpg
Podczas Kiermaszu Świątecznego w Targach Kielce będzie można zakupić, m.in. oryginalne prezenty świąteczne.

Piękne prace Karoliny Kozieł na Kiermaszu Świątecznym

16 listopada 2018
Zaplanuj 1 grudnia od 15.00-21.00 w Targach Kielce, bowiem zimowe wydarzenie w Centrum Kongresowym to doskonała okazja do zakupu unikatowych prezentów świątecznych.

Wyjatkowe, takie właśnie są prace młodej, kieleckiej artystki Karoliny Kozieł, która podczas Kiermaszu Świętokrzyskiego zaprezentuje prace malarskie, rzeźby, porcelanę i fotografię inspirowane wzorem pasiaka świętokrzyskiego. Motyw ten znalazł swoje miejsce w twórczości Kozieł głównie w malarstwie. Cykl obrazów pod nazwą „Pasiak Świętokrzyski” został wykonany w technice olejnej i w całości jest inspirowany regionalnym motywem. Piękna dzieła kieleckiej artystki będzie można zakupić podczas Kiermaszu.

 

Inspiracje
Karolina Kozieł lodowym motywem pasiaka świętokrzyskiego zainteresowała się jeszcze w 2015 roku. Efektem owych inspiracji był cykl obrazów, który doczekał się wielu wystaw malarskich w cenionych instytucjach, jak np. Muzeum Historii Kielc. Z biegiem czasu artystka postanowiła przenieść „Pasiak Świętokrzyski” także na fotografię, grafikę cyfrową oraz porcelanę tworząc markę pod tą samą nazwą.

 

Kielecka artystka –  bio
Karolina Kozieł ukończyłaLiceum Plastyczne w Kielcach na kierunku tkanina artystyczna i Instytut Sztuk Pięknych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Dokształcała się w takich instytucjach, jak Accademia di Belle Arti d Bari we Włoszech Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, Lwowska Narodowa Akademia Sztuki we Lwowie. Obecnie jest studentką ostatniego roku studiów doktoranckich w Instytucie Sztuk Pięknych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. 

(PŚ)

 

{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.tradeExhibitor.title }}
{{ item.tradeExhibitor.stand }}
Nie posiadasz dodanych wystawców.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.point.stand }}
Nie posiadasz dodanych wydarzeń.
Pokaż planer targowy