35718505bf6b81665ac2.jpg
300 uczestników bierze udział w I Kongresie Biur Rachunkowych w Targach Kielce

Ogólnopolski Kongres Biur Rachunkowych – transformacja cyfrowa

22 listopada 2018
Automatyzacja procesów księgowych jest głównym tematem Ogólnopolskiego Kongresu Biur Rachunkowych. Podczas pierwszego dnia kongresu odbył się panel dyskusyjny z udziałem przedstawicieli Sage oraz Microsoft.

Piotr Ciski oraz Tomasz Dorf wzięli udział w panelu dyskusyjnym. Jak podkreślał moderator Piotr Rutkowski, dyskusje, podczas których prelegenci nie zgadzają się ze sobą, są najciekawsze.

Dyrektor Zarządzający Sage w Polsce podkreślił, że technologia wkracza w każdy aspekt życia, także w gospodarkę. Biura rachunkowe powinny określić jak szybko są w stanie się przystosować i przygotować. – Technologia będzie wymagała zmian od właścicieli. Jest też niezbędna bo zmieniają się klienci. Młodzi ludzie coraz częściej otwierają działalności gospodarcze. Oczekują innej obsługi – dostęp do dokumentów 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę – komentuje Piotr Ciski. Nie ma więc odwrotu od technologii. Dokumenty trzymane w chmurze staną się już niebawem standardem.

Tomasz Dorf dodał, że mimo postępu technologicznego, robot nie zastąpi analityków i doradców podatkowych. – To ludzie dokonują weryfikacji, analizują dokumenty oraz radzą, jak prowadzić biznes. – podkreśla Dyrektor Segmentu SME Microsoft. Tomasz Dorf dodał, że OKBR daje możliwość popatrzenia z boku na biznes.

(MBr)

{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.tradeExhibitor.title }}
{{ item.tradeExhibitor.stand }}
Nie posiadasz dodanych wystawców.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.point.stand }}
Nie posiadasz dodanych wydarzeń.
Pokaż planer targowy