5659655ce50c8a2f6b7.jpg

Odkryj świat Moretto w czasie targów PLASTPOL 2019 w Kielcach

21 maja 2019
Wiodąca włoska firma w branży automatyki dla przemysłu przetwórstwa tworzyw sztucznych zaprezentuje, między innymi, adaptacyjny system przenoszenia One Wire6, który zapewnia maksymalną wydajność i samokalibrację systemów transportowych. A to dopiero początek atrakcji…

 Plastpol w Targach Kielce to największa wystawa przetwórstwa tworzyw sztucznych w Polsce i Europie Środkowej, która rozpocznie się w Kielcach od 28 maja 2019 r, gromadzi cenionych liderów branży. Wśród nich firmę Moretto, która od momentu powstania w 1980 r jest pionierem w dziedzinie urządzeń pomocniczych dla klientów zajmujących się formowaniem wtryskowym, wytłaczaniem (ekstrudowaniem) i przetwarzaniem PET. Firma oferuje innowacyjne rozwiązania oparte o szereg najnowszych technologii dostępnych i dostosowanych do potrzeb klientów. Oddział Moretto na Europę Wschodnią zlokalizowany jest w Częstochowie - odgrywa kluczową rolę dla lokalnych uczestników rynku, reagując  szybko na potrzeby klientów, dostarczając wydajne i gotowe rozwiązania, wspierając ich wiedzą i usługami.

Efektywność energetyczna według Moretto

Tegoroczne stoisko to krok do świata Moretto: świata zaawansowanej technologii 4.0, mocnych i atrakcyjnych urządzeń, ekranów wideo oraz informacji technicznych. Wyspecjalizowany personel oferować będzie potrzebne wsparcie. Szeroka gama maszyn firmy Moretto specjalnie zaprojektowanych do perfekcyjnej obróbki polimerów, w szczególności do transportu, suszenia, dozowania, szlifowania, kontroli temperatury i faz chłodzenia – wszystko to można będzie zobaczyć na targach PLASTPOL.

„Efektywność energetyczna” jest głównym przedmiotem zainteresowania przemysłu przetwórstwa tworzyw sztucznych, oferującego wysoko wyspecjalizowane produkty o wyśrubowanych parametrach technicznych, głównie dla sektora motoryzacyjnego, medycznego i opakowaniowego . Aby sprostać tym wymaganiom, Moretto oferuje szeroką gamę wydajnych, inteligentnych i automatycznych urządzeń  - wszystkie połączone z MOWIS 3.  To zaawansowany system nadzoru i zarządzania służący do zintegrowanej kontroli całego łańcucha dostaw w .

Maszyny na stoisku włoskiej firmy podczas Plastpolu 2019

Wśród głównych produktów przemysłu 4.0 wystawianych na Plastpolu, na uwagę zasługuje adaptacyjny system przenoszenia One Wire6, który zapewnia maksymalną wydajność i samokalibrację systemów transportowych. Serwer to jedyny na rynku opatentowany, inteligentny system, który jest w stanie zdefiniować i zmaksymalizować ilość granulatu. Wszystko dzięki wyjątkowej technologii VIBE. Cały system przenoszenia może być też łatwo zarządzany przez bezprzewodowy interfejs dotykowy. Dodatkowo, jak większość produktów Moretto, współpracuje z systemem kontroli nadzorczej MOWIS.

One Wire 6 wraz z Venturii Kasko - ładowarką leja zasypowego i automatycznym rozdzielaczem Delfin uzupełnia rozwiązania transportowe prezentowane na Plastpolu. Goście targów mogą odkryć również EUREKA PLUS - najbardziej zaawansowany energooszczędny system suszenia dostępny na rynku. System pozwala  zmniejszyć zużycie energii o 56% w porównaniu do konwencjonalnych systemów suszenia. Eureka Plus opiera się na czterech opatentowanych technologiach Moretto:

 

•             X MAX, jedyna na runku wysokowydajna  modułowa suszarka z wieloma jednostkami

 

•             FLOWMATIK to dynamiczny system zarządzania dystrybucji powietrza,

 

•             OTX, innowacyjne leje zasypowe charakteryzujące się wyjątkową wewnętrzną geometrią

 

•             MOISTURE METER MANAGER - rewolucyjne urządzenie mierzy wilgoć resztkową polimeru na linii dostosowuje działanie systemu suszenia, zarządza i kontroluje proces suszenia w zamkniętej pętli gwarantując dostarczenie certyfikowanego produktu i niewiarygodne oszczędności energii.

 

Pracując razem, te cztery automaty, stanowią samoregulujący, modułowy i energooszczędny system suszenia działający  „na żądanie” klienta.

 

Podczas Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych w Targach Kielce, Moretto prezentować także będzie mini suszarki o wysokiej wydajności X Comb. Cała gama suszarek charakteryzująca się wysokowydajnymi turbosprężarkami, zastosowaniem technologii zeolitowej, korektorem punktu rosy (do -60 ° C) i wyjątkowym lejem OTX. X Comb znajdują głównie zastosowanie w prężnych branżach  takich jak przemysł produktów medycznych i motoryzacji. Służą do suszenia niewielkich ilości materiału (produkcja godzinowa od 1 do 36 kg / h).Pozwalają na oszczędzanie do 50% energii.

 

Moretto zaprezentuje również szeroką gamę maszyn dozowników: nową jednostkę dozującą pracującą w technologii ubytku wagi - DPK, jak i grawimetryczną jednostkę dozująca DGM Gravixi DBK Gramixo,  - idealny do zastosowania w ekstruderach.  Urządzenia te umożliwiają precyzyjne dozowanie, modułowość, szybkość reakcji, są dostępne zdalnie i zdalnie sterowane.

Zespół Moretto będzie można spotkać podczas targów Plastpol 2019 w hali C, stoisko C 15.  

 

 KK

 

{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.tradeExhibitor.title }}
{{ item.tradeExhibitor.stand }}
Nie posiadasz dodanych wystawców.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.point.stand }}
Nie posiadasz dodanych wydarzeń.
Pokaż planer targowy