frez-1.png

Nowości od Wood-Mizer Industries na targach LAS-EXPO

06 marca 2019
Na stoisku firmy pojawią się, m.in. Trak LT70WIDE HEAVY DUTY oraz strugarko-frezarka MP360

Wood-Mizer Industries Sp. z o.o. jest światowym liderem na rynku przewoźnych i stacjonarnych traków taśmowych oraz brzeszczotów. Powstała w stanie Indiana w Stanach Zjednoczonych firma może pochwalić się ponad 35-letnim doświadczeniem. Wood-Mizer dostarcza nowoczesnym firmom z branży obróbki drewna, zaawansowane technologicznie urządzenia, które zwiększają rentowność i pomagają osiągać zrównoważony rozwój. Mając oddziały na pięciu kontynentach i ponad 100 autoryzowanych dystrybutorów na całym świecie, firma przyczyniła się do wielu sukcesów swoich klientów. Międzynarodowe zespoły sprzedażowe i serwisowe posiadają wieloletnie doświadczenie i oferują profesjonalną obsługę regionalną na całym świecie. Nowoczesne zakłady produkcyjne zlokalizowane w Stanach Zjednoczonych i Europie gwarantują najwyższą jakość w przystępnej cenie. Wood-Mizer nieustannie opracowuje nowe produkty, które są projektowane z myślą o przyszłości.

Nowość w ofercie Wood-Mizer – Trak LT70WIDE HEAVY DUTY, zaprojektowany został w taki sposób, aby sprostać wymaganiom nowoczesnych zakładów przerobu drewna o dużej skali produkcji. Podobnie jak w innych urządzeniach marki Wood-Mizer, zastosowano w nim brzeszczoty wąskotaśmowe, które zapewniają większy zysk z każdej przecieranej kłody Szersza, niż standardowo dostępna głowica umożliwia cięcie kłód o większej średnicy oraz szerszych desek. Trak LT70WIDE HEAVY DUTY wyposażony jest w żeliwne koła bez pasków, które pracują z szerszym brzeszczotem – 50 mm. Trak LT70WIDE HEAVY DUTY wyposażony jest w wytrzymałe, bardziej masywne, niż standardowo dostępne łoże z dociskiem centralnym, dwiema rolkami poziomowania, dwoma dwukierunkowymi obracakami łańcuchowymi i trzema podwójnymi oporami bocznymi dostępnymi w standardzie.

Z kolei TRAK LT15CLASSIC to wyjątkowo wszechstronny trak LT15 jest bardzo popularny ze względu na jego wysoką jakość, szeroki wachlarz możliwości, dobrą renomę, a przy tym również niską cenę. Wykorzystywany do zastosowań w gospodarstwach rolnych, poprzez firmy tnące na wiele zmian, aż po dostarczanie wysokiej jakości tarcicy dla hobbystów. Brzeszczoty, wykonane w technologii wąskiego rzazu, minimalizują zużycie energii, więc nawet mniejsze silniki zapewniają wystarczającą moc do cięcia wszystkich rodzajów drewna. Model dostępny w wersjach z silnikiem elektrycznym, benzynowym lub wysokoprężnym.

Kolejną nowością w ofercie firmy Wood-Mizer jest strugarko - frezarka MP360 – idealna dla warsztatów stolarskich. Dostarcza wielu możliwości wytwarzania końcowych produktów w warsztatach zajmujących się obróbką drewna. Czterostronna strugarko - frezarka MP360 jest maszyną o dużej wydajności, zaprojektowaną z myślą o profesjonalnych warsztatach. Z większą wydajnością poziomu produkcji niż popularna strugarko-frezarka Wood-Mizer MP260, MP360 struga i profiluje z czterech stron jednocześnie różnorodne, profesjonalnie wykończone produkty. MP360 struga i profiluje z czterech stron jednocześnie, posiada dużą czterostronną wydajność cięcia – 350 mm szerokości x 160 mm wysokości oraz większe jednostronne i dwustronne możliwości strugania/frezowania.

W ofercie firmy goście targów znajdą również obrzynarkę- wielopiłę EG300. Urządzenie to łączy w sobie funkcje obrzynarki i wielopiły, dzięki którym maksymalizujemy zysk z każdej przeciętej deski, ale także zwiększamy ogólną wydajność traka o średnio 20-30%. Model EG300 w standardzie posiada dwie piły tarczowe, pełniąc funkcję obrzynarki. Jedna piła jest stała, a druga regulowana z pulpitu, przy użyciu elektronicznego urządzenia do ustawiania szerokości cięcia. Opcjonalnie można zainstalować laserowe wskaźniki cięcia, które pomagają operatorowi wyznaczyć optymalną linię cięcia. Obrzynarka EG300 składa się z trzech głównych elementów - sprzęgu pił tarczowych, stołu podawczego i stołu odbiorczego. Modułowa konstrukcja maszyny zapewnia łatwy transport, obsługę i instalację. Dwie górne rolki ułatwiają przesuwanie deski do przodu obrzynarki w celu wykonania kolejnego cięcia. Regulowana prowadnica pozwala operatorowi na szybkie ustawianie desek o dociętej już krawędzi. Istnieje możliwość zainstalowania maksymalnie 5 pił tarczowych do zastosowania urządzenia jako wielopiły tarczowej. W tej konfiguracji cztery piły są stałe i służą do cięcia szerokości standardowych, natomiast piąta piła jest regulowana. Przełączanie między pracą w trybie obrzynarki i wielopiły jest proste, a konstrukcja maszyny pozwala operatorowi szybko reagować na zmieniające się potrzeby. Prędkość posuwu mechanicznego jest regulowana w zakresie 0-20 m/min.

Zachęcamy do odwiedzenia stoiska firmy podczas XIX Targów Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO już od 15 do 17 marca 2019. 

(MB)

 

 

{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.tradeExhibitor.title }}
{{ item.tradeExhibitor.stand }}
Nie posiadasz dodanych wystawców.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.point.stand }}
Nie posiadasz dodanych wydarzeń.
Pokaż planer targowy