istockphoto-1225060433-612x612.jpg
Nietypowe zmagania w Kielcach. Grabarze z 4 krajów będą kopać doły na czas.

Nietypowe zmagania w Kielcach. Grabarze z 4 krajów będą kopać doły na czas

15 maja 2024
Polacy, Węgrzy, Czesi i Słowacy 7 czerwca spotkają się w Targach Kielce, by rywalizować w niecodziennym branżowym konkursie. Podczas targów NECROEXPO odbędą się pierwsze w Polsce Międzynarodowe Zawody w Kopaniu Grobów na czas.

Podobne zawody odbywały się już w węgierskim Debreczynie i słowackiej Bratysławie. Tym razem organizują je Targi Necroexpo wspólnie z Pogrzebową Grupą Wyszehradzką V4.

4 drużyny grabarzy spotka się na terenie Targów Kielce, by zaprezentować umiejętności w kopaniu dołów. Profesjonaliści przywiozą własne wyposażenie, czyli robocze stroje oraz buty. Ich zadanie będzie polegało na tym, żeby wykopać grób o wymiarach 200 cm x 90 cm i 160 cm głębokości w jak najkrótszym czasie. W obrębie jednej drużyny będą mogli zmieniać się w obowiązkach.

Zawody odbędą się 7 czerwca o godzinie 13:00 na terenie Targów Kielce. Będą towarzyszyć X. Międzynarodowym Targom Branży Pogrzebowej i Cmentarnej NECROEXPO.

Zawody oceniać będzie 5 -osobowe, międzynarodowe jury.

Ocenie jurorów podlegać będzie:

* wykopanie grobu jak i jego zasypanie,

* dokładność,

* czas i estetyka,

* wypełnienie grobu i czas wypełnienia,

Każdy grób otrzyma krzyż do zakończenia.

Drużyna grabarzy, która sprosta zadaniu w jak najkrótszym czasie zdobędzie pamiątkową statuetkę i uznanie w całej Europie!

X Międzynarodowe Targi Branży Pogrzebowej i Cmentarnej NECROEXPO potrwają od 7 do 9 czerwca 2024 roku! WSTĘP NA TARGI MOŻLIWY JEST TYLKO DLA PRACOWNIKÓW BRANŻY POGRZEBOWEJ I CMENTARNEJ. 

/YY/

Polecane aktualności
17 maja 2024
Mistrzyni ceremonii pogrzebowych zarówno w wersji świeckiej, jak i religijnej, podzieli się najcenniejszym co posiada, czyli doświadczeniem z zakresu mistrzowskiej posługi podczas X edycji Międzynarodowych Targów Branży Pogrzebowej i Cmentarnej. Prelekcja odbędzie się w kieleckim ośrodku wystawienniczym już 8 czerwca! Odbierz darmowy bilet już dziś, by nie ominąć tego wydarzenia.
16 maja 2024
Prowadząca Fundacji „Na progu”, absolwentka Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Łódzkiego podczas drugiego dnia Międzynarodowych Targów Branży Pogrzebowej i Cmentarnej będzie jedną z prelegentek konferencji pod tytułem „Pogrzeby przyszłości”. Spotkanie odbędzie się 8 kwietnia w Targach Kielce.
13 maja 2024
Gazeta Śledcza to portal poświęcony sprawom kryminalnym i związanym z bezpieczeństwem. Swoim patronatem objął X Międzynarodowe Targi Branży Pogrzebowej i Cmentarnej, które odbędą się w kieleckim ośrodku wystawienniczym już od 7 do 9 czerwca!
09 maja 2024
Jedna z wiodących firm w sektorze akcesoriów funeralnych w Europie zaprezentuje swoją ofertę podczas X Międzynarodowych Targów Branży Pogrzebowej i Cmentarnej już od 7 do 9 czerwca. Darmowe bilety wstępu na wydarzenie można odebrać online!
08 maja 2024
Już od 16 do 18 maja w hiszpańskim Expourense odbędą się XII Międzynarodowe Targi Artykułów i Usług Pogrzebowych. FUNERGAL 2024 to miejsce profesjonalnych spotkań, podczas których przedsiębiorcy z Hiszpanii i Portugalii zaprezentują najnowsze rozwiązania z branży.
06 maja 2024
Instruktor w firmie Pathomed, dostarczającej specjalistyczne wyposażenie dla branży pogrzebowej i sektora medycznego, poprowadzi prelekcję dotyczącą bezpieczeństwa w prosektorium podczas Międzynarodowych Targów Branży Pogrzebowej i Cmentarnej. Wydarzenie odbędzie się już po raz 10. w kieleckim ośrodku wystawienniczym od 7 do 9 czerwca!
30 kwietnia 2024
Mistrzyni Świeckich Ceremonii Pogrzebowych poprowadzi merytoryczną prelekcję podczas jubileuszowej edycji Międzynarodowych Targów Branży pogrzebowej. Warto odwiedzić kielecki ośrodek targowy od 7 do 9 czerwca, bo to jest dobra okazja, by uczestniczyć w prezentacji o sposobach na połączenie katolickiego pogrzebu z elementami świeckimi.
26 kwietnia 2024
Podczas jubileuszowej edycji Międzynarodowych Targów Branży Pogrzebowej i Cmentarnej od 7 do 9 czerwca firma z Lubelszczyzny zaprezentuje szeroką ofertę nagrobków. Odbierz już dziś darmowy bilet na wystawę, aby zapoznać się z produktami z sektora kamieniarstwa w kieleckim ośrodku wystawienniczym.