kielce-seniorom-grafika-1.jpg

Największe święto Seniorów już tej jesieni również w Targach Kielcach!

09 września 2019
„Kielce Seniorom. 60+ to nie wiek, to styl życia” - pionierskie w skali kraju wydarzenie o charakterze międzynarodowym (10-12.10.2019)

Imprezy skierowane do osób starszych, scalające miejską politykę prosenioralną, biznes targowy i działania służb mundurowych. Kieleckie Dni Seniora odbędą się w dniach 10-12 października 2019 roku i są największym zorganizowanym dotychczas w naszym mieście wydarzeniem adresowanym przede wszystkim do osób w wieku 60+.

„Kielce Seniorom” to wydarzenie, które zostało zainicjowane przez Prezydenta Miasta Kielce, Bogdana Wentę i jest współorganizowane wspólnie z Targami Kielce. Koncepcja eventu wynika z troski Prezydenta Miasta Kielce o seniorów naszego miasta, a jednocześnie jest odpowiedzią na europejskie wskaźniki demograficzne informujące o procesie starzenia się populacji naszego kontynentu. W odpowiedzi na zachodzące zmiany demograficzne, Unia Europejska wprowadziła pojęcie „srebrnej gospodarki” (ang. silver economy), związane z działalnością gospodarczą ludności w wieku 50+ oraz jej wpływem na różne sektory gospodarki narodowej. Miasto Kielce, nie pozostając obojętnym na statystyki demograficzne, postanowiło w ramach wydarzenia „Kielce Seniorom” połączyć miejską politykę prosenioralną, mającą na celu poprawę jakości życia osób starszych w naszym mieście, biznes targowy i działania służb mundurowych nakierowane na bezpieczeństwo seniorów.

W ramach wydarzenia, 10 października 2019 r., na scenie zbudowanej na Rynku, Prezydent Miasta Kielce, Bogdan Wenta przekaże seniorom klucze do bram miasta. Tym samym nastąpi uroczyste otwarcie wydarzenia „Kielce Seniorom”, po którym rozpocznie się program artystyczny, podczas którego odbędą się: występy wokalno-taneczne, występy dzieci i seniorów ze świetlic środowiskowych czy inscenizacja znanego wszystkim wiersza pt. „Rzepka” Juliana Tuwima.

W dniu 11 października 2019 r. w ramach Dni Seniora odbywać się będzie „Międzynarodowa Konferencja ds. Bezpieczeństwa Seniora”. Udział w wydarzeniu potwierdzili już funkcjonariusze różnych służb z województw ościennych, a także z zagranicy – Winnicy i Gotha, które są miastami partnerskimi Kielc. Międzynarodowym partnerem merytorycznym będą oficerowie policji, straży pożarnej oraz straży miejskiej. Istotnym partnerem będzie odpowiednik polskiego CBPŚ z Erfurtu - stolicy landu Turyngia w Niemczech. Zaproszeni oficerowie będą dyskutować i wymieniać się informacjami o strukturze przestępczości w Europie oraz metodami działań na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa osób starszych. Ponadto swój udział w konferencji zapowiedzieli przedstawiciele rady seniora
z partnerskiego miasta Gotha.

Dla seniorów z Kielc i innych miast, tego dnia odbywać się będą kolejne wydarzenia kulturalne oraz artystyczne – sercem wspólnej zabawy ponownie będzie scena zlokalizowana na kieleckim Rynku.

12 października natomiast środek ciężkości wydarzenia przeniesiony zostanie do Targów Kielce, gdzie od godz. 10:00 trwać będą Międzynarodowe Targi Seniora. Tu na zwiedzających czeka bogata oferta produktów i usług przygotowana przez Wystawców, a także program wypełniony atrakcjami, w tym między innymi: bezpłatne badania i konsultacje, zajęcia fitness, kurs Nordic Walking, nauka tańca towarzyskiego, warsztaty, wykłady i prelekcje, pokaz mody, spotkanie z gwiazdą serialu „M jak Miłość” – Teresą Lipowską, występy artystyczne znanych i lubianych zespołów wokalno-tanecznych, dyskoteka z DJ WIKĄ i wiele innych atrakcji. Ponadto, swoją ofertę przedstawią polscy i zagraniczni wystawcy reprezentujący m.in.: uzdrowiska i  sanatoria, hotele, biura podróży, domy seniora, domy opiekuńczo-lecznicze, producenci i dystrybutorzy sprzętu rehabilitacyjnego oraz nowoczesnych systemów opiekuńczo-ratunkowych, jak również firmy z branż: medycznej, farmaceutycznej, kosmetycznej i sportowej odzieżowej.

Udział w każdym punkcie programu jest bezpłatny. Szczegóły dotyczące wydarzenia już wkrótce na stronie: www.kielceseniorom.pl.

„Seniorada” – święto Kieleckiej Rady Seniorów

Kielecka Rada Seniorów oraz Prezydent Miasta Kielce zapraszają seniorów
z naszego miasta oraz sąsiadujących gmin na obchody Międzynarodowego Dnia Seniora. "Seniorada Kielce 2019" odbędzie się w najbliższą sobotę, 21 września 2019 roku.

Początek o godz. 10 przy Urzędzie Miasta Kielce (Rynek 1), skąd nastąpi przemarsz uczestników ulicą Sienkiewicza na główne uroczystości do Kieleckiego Centrum Kultury. Tam nastąpi część oficjalna, ubogacona licznymi występami artystycznymi. Na scenie zaprezentują się m.in. zespoły taneczne, wokalne oraz kabarety.

Organizatorzy Seniorady spotkali się z dziennikarzami by rozpropogować imprezy. W konferencji prasowej (18.09.2019 r.) uczestniczyli:

Danuta Papaj - Zastępca Prezydenta Kielc

Andrzej Ordysiński - Przewodniczący Kieleckiej Rady Seniorów

Andrzej Mochoń - Prezes Targów Kielce

Marek Scelina - Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach

Grzegorz Wdowiak – Główny Specjalista z Biura Współpracy z Zagranicą Urzędu Miasta Kielce

Marzena Piórkowska - Naczelnik Wydziału Prewencji Wojewódzkiej Komendy Policji
w Kielcach

Michał Pająk - Zastępca Naczelnika Wydziału Operacyjnego Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

Izabela Wierzba - Przedstawiciel Straży Miejskiej

 

(źródło: Urząd Miasta Kielce)

 

 

{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.tradeExhibitor.title }}
{{ item.tradeExhibitor.stand }}
Nie posiadasz dodanych wystawców.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.point.stand }}
Nie posiadasz dodanych wydarzeń.
Pokaż planer targowy