oldschool60audi2.jpg
W kategorii Old School, czyli aut pochodzących sprzed lat 90., za najlepsze uznano dwa klasyczne Audi z lat 60. Bartosza Sobani z Radomia. (na zdjęciu niebieskie i czerwone) 

Najpiękniej zmodyfikowane cudeńka DUB IT nagrodzone. Oto laureaci

26 czerwca 2022
Autorzy niezwykłych pomysłów na modyfikację auta zostali nagrodzeni drugiego dnia targów DUB IT! w Kielcach.  Stowarzyszenie VAG doceniło w modelach kunszt i klimatyczną koncepcję.   

Stowarzyszenie VAG, współorganizator  targów DUB IT! w niedzielę rozstrzygnęło konkurs dla stuningowanych aut.  Autorzy zwycięskich modeli  otrzymali nagrody.

- W hali E stanęły wyjątkowe samochody, każdy został stuningowany w oryginalny sposób. Spośród wszystkich wybraliśmy te, których modyfikacja została przeprowadzona w klimacie zgodnym z modelem, z pomysłem, jednolitą koncepcją – wyjaśnia Jakub Skowron, wiceprezes Stowarzyszenia VAG Kielce.

Nagrody Best of Show zostały przyznane w kilku kategoriach. W New Wave, czyli wśród nowoczesnych aut wyprodukowanych 2000 roku zwyciężyło Audi A4 B8 autorstwa Waldemara Kowalczyka. W kategorii Old School, czyli pochodzących sprzed lat 90., za najlepsze uznano dwa klasyczne Audi z lat 60. Bartosza Sobani z Radomia.  

 

Air Ride, czyli najlepszym autem z zawieszeniem pneumatycznym został Lexus LS 600 HL Tomasza Smółkowskiego, zaś w kategorii Static, czyli najlepszym autem z zawieszeniem gwintowanym - BMW M3 E30 Krzysztofa Walkowicza.  Nagrodę za największą moc Dyno Queen otrzymał Audi S4, przygotowane przez BiMoto MTuning. To model z dwoma silnikami V6 turbo doładowanymi, napędem na cztery koła, w sumie dwoma tysiącami koni mechanicznych, jednym słowem – rakieta /na zdjęciu poniżej/.

290179399-433755762090407-8064228033560601641-n.jpg [520.42 KB]

 

Z kolei w kategorii Interior, za najlepiej odrestaurowane wnętrze, zwyciężył Przemysław Rusinek, który przygotował pierwszą  generację BMW M5, zaś w Best Wheels – Golf MK1 Adama Horwanko.

Ponadto organizatorzy wyróżnili po pięć aut w kategoriach Old School i New Wave.  Spośród  wyprodukowanych przed rokiem 90. doceniono BMW E38 Filipa Olejarza, Lexusa Dawida Mazana, Opla Kadeta Rafała Kurdy, BMW E23 Dawida Bujalskiego, Mercedesa W115 Mateusza Burczaka.

Z kolei w New Wave wyróżnienia przyznano dla Audi A7 Wojciecha Malinowskiego, Audi A8 Krzysztofa Pisarskiego, Lexusa IS350 Dawida Zdziebczoka, Audi S4 B8 Pawła Strzemińskiego i Nissana Skyline Stanisława Roczniaka.    

 

 

/MŚ/

Polecane aktualności
05 lipca 2022
Drewniana podstawa wycięta z elementu tunelu technicznego starego warsztatu samochodowego, jako nóżka fragment kierownicy motocykla, uchwyt zrobiony z wygiętego klucza, a na szczycie działający klakson z Yamahy XV750. Z takich elementów składa się unikatowy „puchar” stworzony przez stowarzyszenie Kieleckie Klasyki jako podziękowanie za organizację wystawy samochodów klasycznych przy okazji Festiwalu Tuningu DUB IT! 2022.
26 czerwca 2022
Wiele osób przyszło na spotkanie z Patrykiem Mikiciukiem, popularnym dziennikarzem motoryzacyjnym związanym z TVN Turbo, podczas targów DUB IT! w Kielcach. Pasjonat, znany z programów, "Automaniak", „Polskie Porsche” czy "Klasyka Patryka Mikiciuka", dzielił się własnymi doświadczeniami z kupna aut, a także ogromną wiedzą o najnowszych trendach w produkcji samochodów.
26 czerwca 2022
W Targach Kielce od rana tłumnie gromadzą się fani motoryzacyjnych popisów. Widowiskowe drifty zapierają dech. Do godziny 18 można tu podziwiać  kreatywnie przerobione samochody i rozmawiać z ich właścicielami, a także oglądać piękne kieleckie klasyki. Jest także wiele dodatkowych atrakcji.
25 czerwca 2022
Zakończył się pierwszy dzień Festiwalu Tuningu DUB IT! w Targach Kielce. Ponad 200 aut zlotowych, prawie 100 uczestniów turnieju drift, kilkadziesiąt aut klasycznych i strefa detailingu z autami wartymi po kilka milionów złotych każdy. Festiwal wrócił po przerwie i od razu zrobił ogólnopolskie wrażenie.
15 czerwca 2022
Wystawa Klasyków, będąca częścią festiwalu DUB IT! ugości wyjątkową motoryzacyjną perełkę - w pełni odrestaurowanego Peugeota 201 z 1931 roku.
15 czerwca 2022
Magazyn CLASSICAUTO wesprze medialnie klasyczną część festiwalu DUB IT! w Targach Kielce.
15 czerwca 2022
Wiktoria Jurczewska dziennikarka Polskiego Radia Kierowców, weźmie udział w Drift Battle MTN podczas Festiwalu DUB IT!
14 czerwca 2022
Tuning samochodowy to nie tylko uczta dla oczu, ale także dla uszu. Przy okazji Dub It Tuning Festiwal odbędą się Zawody Car Audio dla Amatorów i Profesjonalistów. Organizatorem zawodów jest Auto Pasja.