373364364-714092747425125-6885594164525027771-n.jpg

„Na dziadka” czy nowoczesne? Sprawdź, jakie przynęty znajdziesz na Festiwalu Wędkarskim

14 września 2023
Większość wędkarzy swój fach zawdzięcza dziadkom, ojcom bądź też starszym, bardziej doświadczonym kolegom. Byli świetnymi wędkarzami nie tylko dlatego, że wody były rybne, ale także dzięki swoim niepozornym i skutecznym przynętom. Korzystacie z tych „dziadkowych” sposobów? Czy może wolicie nowoczesne metody łowienia ryb? Sprawdźcie, jakie nowinki wędkarskie pojawią się na festiwalu w Targach Kielce.

Przynęty dziadków – kilka sprawdzonych sposobów

  1. Kasza jęczmienna, gryczana lub manna – kaszę mieszano z robakami, np. chruścikami, ślimakami. Po zmieszaniu powstawało ciasto, które pachniało jak naturalny pokarm ryb.
  2. Krew – łowiono na grudki suszonej krwi bądź nasączone krwią kulki waty. Służyło to jako atraktor do przynęt lub dodatek do zanęt. Krwi używano przy polowaniu na węgorze i sumy ale też na karpiowate.
  3. Ziemniaki – Gotowane ziemniaki w mundurkach ugniatano z miodem, z odrobiną mąki i oleju. Takie ciasto uważano za świetną przynętę na liny i karpie.
  4. Ser – pokrojony w kostkę, zalewano zimnym mlekiem. Ser odstawiano na cały dzień do zimnego miejsca by stał się miękki i gumowaty. Nabierał też silnego zapachu. Ser był dobrą przynętą na brzanę, ale też klenie i inne karpiowate.

Dawni wędkarze nie używali nowoczesnego błyszczącego sprzętu, nie mieli pożywnych mieszanek, kolorowych i pachnących dumbellsów, ani koncentratów. Częstą praktyką było sprawdzanie rybom przełyków, by dowiedzieć się, na czym w danym okresie żerują. To pozwalało stworzyć przynętę z naturalnego dla ryby pokarmu znalezionego na lądzie bądź w wodzie.

A na co wędkarze łowią dziś? AQUA STAR gwiazdą Festiwalu Wędkarskiego

Obecnie rynek wędkarski jest na tyle rozwinięty, że na przeciętne zakupy rybak może wydać nie kilkaset, a nawet kilka tysięcy złotych. Producentów przynęt i zanęt w Polsce jest cała masa. Wystarczy spojrzeć na ofertę, chociażby jednego z nich, a można dostać oczopląsu.

Firma AQUA STAR jest jednym z wystawców na Festiwalu Wędkarskim w Targach Kiece. Producent – jest wędkarzem, który z zamiłowania do tego sportu, prawie od dekady tworzy przynęty, zanęty oraz dodatki wysokiej jakości. Największą zaletą firmy jest produkcja w charakterze manufaktury. Pozwala to dostosować jakość produktów oraz składników mieszanek na każdym etapie tworzenia. Stosowane aromaty produkcyjne renomowanych marek zapewniają zanętom AQUA STAR intensywny i bardzo długotrwały zapach, a zastosowanie trwałych i szczelnych opakowań pozwala przez bardzo długi czas utrzymywać świeżość i zapach produktów.

Stoisko firmy AQUA STAR pojawi się na Festiwalu Wędkarskim w Targach Kielce! Każdy miłośnik rybołówstwa będzie miał możliwość bliżej zapoznać się z ich produktami. Na stoisku znajdą się m.in. wzbogacone dodatkami białkowymi kulki haczykowe, zagęszczone, rozpuszczające się w wodzie skoncentrowane aromaty zapachowe. Aromaty te doskonale wzbogacają wszystkie rodzaje przynęt i zanęt wędkarskich.

Festiwal Wędkarki zapełni aż 5100 m kw. hali E Targów Kielce w dniach 14-15 października 2023 roku!

/YY/

Polecane aktualności
02 października 2023
Chcesz wziąć udział w największej imprezie wędkarskiej w regionie, a przy okazji spełnić obowiązek obywatelski? 15 października odwiedź Targi Kielce, baw się na Festiwalu Wędkarskim odbywającym się w trzeci weekend października i oddaj głos w wyborach do Sejmu i Senatu.
29 września 2023
Największa hala Targów Kielce już w październiku zamieni się w wędkarskie centrum szkoleniowe o powierzchni 5100 m kw.! Wiedzę można będzie poszerzać nie tylko przy stoiskach producentów sprzętu czy poznając innych pasjonatów, ale także na szkoleniach i warsztatach. Targi Kielce odwiedzą także goście specjalni z każdego zakątka Polski.
28 września 2023
Firma Prestige Serwis Marine Warszawa została wystawcą na Festiwalu Wędkarskim 14-15 października. Autoryzowany dystrybutor silników Suzuki zaprezentuje estetyczne, przenośne silniki oraz oryginalne części zamienne japońskiego producenta.
26 września 2023
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie został jednym z wystawców na Festiwalu Wędkarskim w Targach Kielce. Uczelnia będzie m.in. dzielić się wiedzą z zakresu gospodarki wodnej oraz zachęcać młodszych uczestników do podjęcia studiów na kierunku Rybactwo.
22 września 2023
Festiwal Wędkarski zadebiutuje w Targach Kielce w dniach od 14 do 15 października! To będzie największa rybacka impreza w regionie i wyjątkowa okazja dla producentów sprzętu wędkarskiego i rzemieślników, by zaprezentować swoje produkty i nawiązać relacje biznesowe. Zostały ostatnie miejsca dla wystawców na największej hali kieleckiego ośrodka wystawienniczego!
20 września 2023
Kilkudniowy wyjazd na ryby nad nieznany akwen może być znakomitym sposobem na spędzenie wolnego czasu, ale także doskonałym sprawdzianem umiejętności. Na „obcym” łowisku nie tylko nie będziesz obeznany ze zwyczajami żerujących tam ryb, ale także prawdopodobnie poddasz próbie swoją wytrzymałość. Odwiedź stoisko Poland Fishing Na Festiwalu Wędkarskim i spraw, aby wycieczka była maksymalnie satysfakcjonująca.
18 września 2023
Polski producent łódek do wywozu zanęty będzie jednym z wystawców na Festiwalu Wędkarskim w Targach Kielce. Zaprezentuje unikatową, zdalnie sterowaną łódź Hunter 650.
13 września 2023
W ofercie POLPORT znajduje się kilkanaście rodzajów łodzi, kajaki, rowery wodne oraz akcesoria żeglarskie i wędkarskie. Ponad 10-letnie doświadczenie pozwala firmie sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów. Stoisko firmy pojawi się już wkrótce na Festiwalu Wędkarskim w Targach Kielce.