-r3a6581.jpg

Mistrz świata w projektowaniu rowerów customowych ambasadorem targów Kielce BIKE-EXPO 2019

05 czerwca 2019
Adam Zdanowicz ze swoim zespołem MAD Bicycles podczas kieleckich targów rowerowych zaprezentuje oryginalne jednoślady „szyte na miarę”, riksze do sprzedaży lodów oraz jedyny w swoim rodzaju złoty rower Materialize, za którego zdobył rowerowego Oskara w Las Vegas.

Stoisko Ambasadora targów obfitować będzie w same szalone realizacje. Od jednosladów po trójkołowce. Będą rowery do zadań specjalnych, rowery szyte na miarę, rowery celebrytów, elektryczne nowosci oraz co najważniejsze: Materialize - tegoroczny zwycięzca z Las Vegas! Będzie można osobiscie porozmawiać z Adamem o wyjątkowych realizacjach i o tym jak to jest tworzyć rowery zupełnie od zera.

Adam Zdanowicz - twórca marki, która podbiła serca gwiazd rocka. Jego rowerami jeżdżą ludzie o wyjątkowych wymaganiach, a jest wśród nich są Slash z Guns N' Roses, Aleksander Milwiw-Baron, Michał Szpak czy Zbigniew Hołdys... Adam przekuł swoją pasję w biznes, gdy po studiach stanął przed wyborem kariery zawodowej. Zaczął sześć lat temu w garażu, by dzisiaj prowadzić największą rowerową pracownię projektowo-wykonawczą.

Razem z zespołem MAD Bicycles pomaga ludziom w realizacji szalonych wizji. W kwietniu 2019 wrócił z Las Vegas z główną nagrodą na międzynarodowej wystawie rowerów customowych OBC 2019. Przywiózł tytuł Best One Off Radical Custom za niezwykły rowery Materialize, którego Polska premiera będzie miała miejsce na dziesiątej edycji Kielce Bike Expo.

MAD Bicycles 

Marzenia dzielą się na przyziemne i szalone. Na takie, które mają koła i te, które ich jeszcze nie otrzymały. Realizując wizje ludzi, którzy zwracają się do MAD Bicycles po pomoc, zrozumieliśmy, że ograniczenia nie istnieją. Są one jedynie słowem w słowniku i dla większości osób stanowią wymówkę.

Nietrudno zauważyć, kiedy produkt został wykonany z pasją. Kiedy przedmiot posiada duszę, to wszyscy wkoło to czują. Od euforycznych komplementów obserwatorów, po spokojne „That’s a very nice bike, kid.” usłyszane z ust ojca chrzestnego rowerów customowych z Kalifornii. O rowerach z Podlasia mówili już niejedni, ale nigdy dotąd nie wspominali o nich członkowie Guns N’Roses, gwiazdy polskiej estrady, czy hodowcy bizonów z Pensylwanii. Aby zasłużyć sobie na te wzmianki, musieliśmy stworzyć nową jakość i zredefiniować to, czym jest polski rower. Nie zabrakło też odpowiedniej dawki podlaskiego folkloru. Czy w futurystycznym rowerze da się przemycić wycinanki podlaskie? Czy rower elektryczny może mieć wzory z drewnianych chat? Czy można zrobić rower z podlaskiej wody? W słowniku MAD nie ma słowa „Czy”. Przynajmniej nikt go od dawna tam nie widział. Wyroby, które powstają w największej pracowni rowerów customowych w Polsce mają jedną wspólną cechę: nie znają ograniczeń. Powstają w atmosferze, której nie mąci strach przed porażką. Odwiedzają nas ludzie nie mieszczący się w standardowe formy użytkowe. Poszukują rozwiązań szytych na miarę, ale co najważniejsze – chcą czuć się wolni. Mają dosyć ograniczeń spowodowanych ich fizycznymi imperfekcjami, a czasami potrzebują też podbudować swój, już wyjątkowy, wizerunek. Pokonując kolejne szczeble drabiny rozwoju, doszliśmy do momentu, kiedy zaczęliśmy sami dokładać kolejne stopnie. Tworzenie innowacyjnych wyrobów stało się naszym największym atutem, a zarazem przekleństwem. Poszukiwanie odpowiedniej formy i funkcji potrafi bowiem trwać miesiącami. Jednakże satysfakcja i uznanie w oczach ludzi po jej znalezieniu jest nie do przecenienia. Zjawiskowe rowery są synonimem MAD Bicycles, lecz to jedynie skromny owoc pracy ludzi, ich rąk i umysłów. Żaden katalog czy broszura nie jest w stanie opisać procesów twórczych, które doprowadziły do stworzenia kolejnego niepowtarzalnego roweru. Proste, lecz pozornie niemożliwe rozwiązania, których nie da się opisać słowami – to wyróżnik tej marki i jej produktów na tle innych firm.

Podczas Międzynarodowych Targów Rowerowych Kielce BIKE-EXPO 2019 odbędzie się oficjalna, europejska odsłona roweru Materialize, który na tarach Cruiser Con Expo w Las Vegas został okrzyknięty Best One Off Radical Custom. Oznacza to, że Polak otrzymał tytuł najlepszego na świecie konstruktora rowerów customowych 2019 roku. Na żywo Materialize wygląda niesamowicie: skomplikowany kształt, karoseria wydrukowana drukarką 3D pokryta dziesiątkami elementów - niektóre z nich zostały wycięte laserem, a całość uzupełnia złota powłoka. Jednak wygląd roweru to nie wszystko. Oprócz oczywistych wizualnych zalet, kryje on w sobie wiele nowoczesnych technologii. Materialize posiada tradycyjny  i elektryczny napęd. Ma silnik o mocy 1000 wattów, baterię o pojemności 14 amperogodzin, dzięki czemu można na nim osiągnąć prędkość do 50 km/h. Ten rower trzeba zobaczyć na własne oczy.

Zapraszamy do udziału w jubileuszowych X Międzynarodowych Targach Rowerowych Kielce BIKE-EXPO, które odbędą się od 19 do 21 września 2019 roku. Adam Zdanowicz i jego mad bicycles będą czekać na Państwa na stoisku F4. 

(PŚ)

 

{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.tradeExhibitor.title }}
{{ item.tradeExhibitor.stand }}
Nie posiadasz dodanych wystawców.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.point.stand }}
Nie posiadasz dodanych wydarzeń.
Pokaż planer targowy