Menu - nagłówek (dodatkowe)

Logowanie

PL
723975cd3f9af26812.jpg
Zachwycające fotografie strażaka-fotografa do zobaczenia podczas IFRE-EXPO 2019

„Misja Szwecja” na IFRE-EXPO

09 maja 2019
Wystawa fotografii Piotra Zwarycza dokumentująca działania polskich strażaków w Szwecji w 2018 roku będzie towarzyszyła III Międzynarodowym Targom Sprzętu i Wyposażenia Straży Pożarnej i Służb Ratowniczych IFRE-EXPO.

Fotografie, które zostaną zaprezentowane na IFRE-EXPO 2019 to efekt dokumentowania działań podejmowanych przez polskich strażaków na terenie Szwecji od 21 lipca do 6 sierpnia 2018 roku. Była to kolejna w historii tak duża akcja naszych strażaków poza granicami kraju związana z pożarami lasów. Do Szwecji pojechały 2 z 6 modułów GFFFV (Ground Forest Fire Fighting using Vehicles) działających w Polsce. Tworzyli je głównie ratownicy z województw zachodniopomorskiego i wielkopolskiego, przy wsparciu Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, łącznie 139 strażaków.

Z aparatem polskim strażakom Piotr Zwarycz towarzyszył, zarówno podczas budowania linii obrony przed frontem ognia, bezpośredniego gaszenia pożarów lasów oraz na terenie obozu w Sveg, w którym stacjonowali. Podczas podejmowanych działań ratowniczych w walce z pożarami strażacy wykazali się ogromną odwagą, profesjonalizmem i wytrwałością. Te zdjęcia doskonale pokazują ogrom pracy i energii, jaką włożyli w podjęte działania ratownicze na terenie Szwecji.

Piotr Zwarycz to Oficer Państwowej Straży Pożarnej z ponad 15-letnim doświadczeniem, ratownik wysokościowy, taternik jaskiniowy, płetwonurek, skoczek spadochronowy, motorowodniak, instruktor cfbt, fotograf, dokumentalista. Jest zatrudniony w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowskich Górach w Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej w Radzionkowie. Aktywnie działa w Specjalistycznej Grupie Ratownictwa Wysokościowego oraz w Specjalistycznej Grupie Poszukiwawczo – Ratowniczej. Fotografowaniem zajmuje się od kilkunastu lat. Jego zdjęcia z działań ratowniczo – gaśniczych pojawiały się w telewizji, prasie ogólnopolskiej, na okładkach wielu czasopism branżowych o tematyce ratowniczej oraz można je było oglądać na kilku wystawach w kraju i za granicą. Podczas IFRE-EXPO będzie można porozmawiać z autorem zdjęć Piotrem Zwyraczem oraz kupić album z jego zdjęciami.

(UK)

{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.tradeExhibitor.title }}
{{ item.tradeExhibitor.stand }}
Nie posiadasz dodanych wystawców.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.point.stand }}
Nie posiadasz dodanych wydarzeń.
Pokaż planer targowy