31483945c6d763ba242c.JPG
Wykład z Wojciechem Chuchlą i Przemysławem Wojtkowiakiem skierowany był właścicieli sklepów z zabawkami.

Mechaniki gier planszowych bez tajemnic – Kids’ Time 2019

20 lutego 2019
Czy kostka jest niezbędna i potrzebna w grze planszowej? Odpowiedzi na to i wiele innych pytań można było uzyskać podczas wykładu Wojciecha Chuchla i Przemysława Wojtkowiaka z firmy Rebel. Spotkanie odbyło się pierwszego dnia targów Kids’ Time.

W swojej 45-minutowej prezentacji Chuchla i Wojtkowski przedstawili różnorodność mechanik we współczesnych grach planszowych: od gier rodzinnych, imprezowych i eurograch, przez ameritashe na grach logicznych kończąc.

Wykład skierowany był do osób średnio zaawansowanych jeżeli chodzi o tematykę gier planszowych. Przedstawiciele firmy Rebel poruszyli podstawowe kwestie związane z planszówkami. Jak sami prowadzący podkreślali, ich prezentacja to podpowiedź dla właścicieli sklepów z zabawkami przy doradzaniu klientom jaką grę wybrać, by odpowiednio dopasować ją do okazji czy wieku gracza.

Słuchacze dowiedzieli się, m.in. jakie zalety mają gry rodzinne, co to eurogry i jakie rządzą nimi mechaniki. Oczywiście nie mogło zabraknąć o najnowszych trendach. Wojciech Chuchla i Przemysław Wojtkowski opowiedzieli, m.in. o grach typu legacy, najnowszych grach z aplikacją, grach dedukcyjnych, grach typu escape room oraz wykreślankach.

X Międzynarodowe Targi Zabawek i Artykułów dla Matki i Dziecka w Targach Kielce rozpoczęły się dziś i potrwają do 22 lutego.

(PŚ)