40348915b1e7331d8066.jpg
Przejażdżki rowerami są bardzo popularne we Lwowie

Lwów rowerami stoi

11 czerwca 2018
Wypożyczalnie rowerów to bardzo popularne rozwiązanie obecne w wielu europejskich miastach. Od 2017 roku do grona tych miejsc dołączył także Lwów. Rowery są dostępne zarówno dla mieszkańców, jak i dla turystów.

Lwowskie rowery można wypożyczać w kilku taryfach. Miesięczny pakiet posztuje 250 UAH. W tej cenie gratis otrzymujemy pół godzinny jazdy dziennie. Koszy następnych 30 minut to 4 UAH, zaś następna godzina to 50 UAH.

Kolejna taryfa to oferta sezonowa, która obowiązuje od marca do października. Za 6 miesięcy należy zapłacić 800 UAH. W tym pakiecie również otrzymujemy 30 minut gratis, a cena pierwszej godziny jazdy to 2 UAH.

Pakiet czasowy jest najlepszym rozwiązaniem dla turystów. To rozwiązanie nie przewiduje darmowego czasu, a koszy pierwszych 90 minut to 100 UAH. Możemy skorzystać także z abonamentu. Wynajem roweru na 12 godziny to koszt 1000 UAH.

We Lwowie znajduje się około 10 stacji, z których możemy skorzystać. Najważniejsze są oczywiście te w centrum – na Rynku przy Ratuszu, kolejny przy ul. Uniwersyteckiej i Parku imienia Tadeusza Kościuszki. Pełna mapa punktów znajduje się na oficjalnej stronie lwowskiego systemu Nextbike.

Warto pamiętać, że przed rowerową przejażdżką należy założyć darmowe konto w systemie Nextbike. Można zrobić to za pomocą strony www, aplikacji, ale także za pośrednictwem terminala i infolinii. Wynajem roweru możliwe jest za pomocą aplikacji lub terminalu w wybranym punkcie. Odstawienie jednośladu sygnalizowane jest za pomocą lampki i sygnału dźwiękowego. Uwaga - jeśli nie ma wystarczającej ilości wolnych miejsc, rower przypiąć można w pobliżu stacji, a jego zwrot potwierdzić za pomocą aplikacji w telefonie.

 

(MBr)

 

{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.tradeExhibitor.title }}
{{ item.tradeExhibitor.stand }}
Nie posiadasz dodanych wystawców.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.point.stand }}
Nie posiadasz dodanych wydarzeń.
Pokaż planer targowy