dsc00001.jpg

Króliki i gołębie opanowały hale Targów Kielce

09 grudnia 2017
735 gołębi rasowych, 677 gołębi pocztowych i 1200 królików – tak w liczbach przedstawiają się trwające w Targach Kielce hobbystyczne wystawy miłośników zwierząt.

Ogromne ważące prawie 7 kilogramów barany francuskie albo mieszczące się na dłoni bielutkie hermeliny – to tylko niektóre z ras jakie można zobaczyć podczas Świętokrzyskiej Wystawy Królików Rasowych. Natomiast  48. Okręgowa Wystawa Gołębi Pocztowych, zgromadziła  najszybsze egzemplarze z całego kraju. Stałym elementem tej wystawy jest charytatywna aukcja ptaków zaplanowana na niedzielę 10 grudnia, która w tym roku może być rekordowa ponieważ już zgłoszono do niej 140 egzemplarzy. Zgodnie z tradycją wystaw w Targach Kielce, celem aukcji będzie zbiórka pieniędzy na Świętokrzyskie Centrum Pediatrii im. W. Buszkowskiego w Kielcach, w którym przebywają najmłodsi pacjenci cierpiący na choroby onkologiczne. W tym roku część zebranej kwoty zostanie przekazana również na Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Skarżysku-Kamiennej. Sporym zainteresowaniem zwiedzających cieszy się także Świętokrzyska Wystawa Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego.

- Bardzo wiele osób poszukuje informacji o konkretnych ptakach oraz warunkach hodowli – mówi Sebastian Król, hodowca drobiu ozdobnego z Bilczy – myślę, że to hobby będzie się rozwijało wśród młodych ludzi.

Wystawy czynne są dziś do 18.00 oraz w niedzielę od 8.00 do 15.00. Zapraszamy!

(UK)

 

{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.tradeExhibitor.title }}
{{ item.tradeExhibitor.stand }}
Nie posiadasz dodanych wystawców.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.point.stand }}
Nie posiadasz dodanych wydarzeń.
Pokaż planer targowy