107831059e8b0e4d0bbe.JPG

Konferencja Bezpieczny Stadion 2017

16 października 2017
Konferencja „Bezpieczny Stadion” po raz siedemnasty odbyła się w Targach Kielce. Wzięli w niej udział przedstawiciele świata sportu, klubów piłkarskich oraz instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo imprez sportowych na czele z prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniewem Bońkiem, Ministrem Sportu i Turystyki Witoldem Bańką oraz Komendantem Głównym Policji Jarosławem Szymczykiem.

Tegoroczna Konferencja „Bezpieczny Stadion” odbyła się w bardzo pozytywnej atmosferze. Od samego jej początku nie zabrakło powrotu do ważnego momentu dla polskiej piłki nożnej - awansu reprezentacji do Mistrzostw Świata, które w 2018 roku odbędą się w Rosji. Goście spotkania podkreślali również fakt, że na polskich stadionach jest coraz bezpiecznej. Ale oczywiście nikt nie ma zamiaru osiadać na laurach. Rozmowy, które toczyły się w Sali Omega Centrum Kongresowego Targów Kielce to poszukiwanie nowych rozwiązań, aby to bezpieczeństwo utrzymać.

W programie tegorocznej konferencji znalazło się m.in. podsumowanie turnieju UEFA EURO U21, który w czerwcu został rozegrany w sześciu polskich miastach.

W targach Kielce spotkało się prawie 400 przedstawicieli środowiska piłkarskiego oraz instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo na stadionach. Gościem specjalnym był przedstawiciel UEFA Marc Timmer.

Na zakończenie części konferencyjnej, tuż przed coroczną Galą Fair Play prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek, Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka oraz Komendant Głównym Policji Jarosław Szymczyk podczas konferencji prasowej odpowiadali na pytania mediów.

(MB)

 

{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.tradeExhibitor.title }}
{{ item.tradeExhibitor.stand }}
Nie posiadasz dodanych wystawców.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.point.stand }}
Nie posiadasz dodanych wydarzeń.
Pokaż planer targowy