75928335b7a8f7e8fb84.jpg
Podczas Międzynarodowych Targów Technologii dla Odlewnictwa METAL 2018 w Targach Kielcach swoją rocznicę świętuje jedna z najbardziej zaawansowanych w technologii MES (FEM) firm w Polsce, która oferuje swoje usługi w różnych branżach przemysłu – DES ART.

Jubileusz podczas targów METAL 2018

08 sierpnia 2018
DES ART – podwójny powód do świętowania na drodze do wzrostu znaczenia symulacji w projektowaniu.

Podczas 22 odsłony targów odlewniczych METAL 2019 w kieleckim ośrodku wstawienniczym wiele firm świętuje swoje jubileusze. Jedną z nich jest firma DES ART, dla której rok 2018 jest wyjątkowy z dwóch powodów– to nie tylko 10 lat współpracy z kluczowym partnerem, Altair Engineering, ale także 15-lecie działalności spółki. To dwa bardzo ważne jubileusze w dotychczasowej historii firmy oraz na drodze do wzrostu znaczenia symulacji komputerowych w procesie projektowania.

 

DES ART – 15 lat doświadczenia

Od początku swojej działalności DES ART świadczy usługi z zakresu symulacji numerycznych CAE oraz projektowania CAD. Dziś jest jedną z najbardziej zaawansowanych w technologii MES (FEM) firm oferujących swoje usługi w różnych branżach przemysłu. W obszarze możliwości firmy DES ART znajdują się takie analizy jak liniowa i nieliniowa wytrzymałość materiałów, symulacje układów kinematyczno-dynamicznych, termika, procesy zalewania, krzepnięcia, obliczenia zmęczeniowe, częstotliwości drgań własnych i inne. Przeszło 15 lat doświadczenia, duża elastyczność i szeroki wachlarz oferowanych usług sprawiły, że DES ART cieszy się zaufaniem zarówno wśród liderów, jak i firm o wąskich specjalizacjach.

 

Kluczowa współpraca

Nawiązana w 2008 roku współpraca z Altair Engineering pozwoliła rozszerzyć portfolio DES ART również o zagadnienia z zakresu przepływów gazów i cieczy, symulacji i optymalizacji materiałów kompozytowych, obliczeń elektromagnetycznych wysokich i niskich częstotliwości itd. Przez cały okres tej owocnej współpracy DES ART pozostaje jedynym autoryzowanym dystrybutorem środowiska Altair HyperWorks w Polsce, a od nie dawna posiada w swojej ofercie także pakiet Altair Inspire służący do symulacji procesów technologicznych. Nieustanny rozwój produktów Altair ma realny wpływ na zwiększanie kompetencji zespołu DES ART, co pozwala kompleksowo realizować bieżące potrzeby przemysłu i elastycznie dopasowywać ofertę również do bardzo innowacyjnych projektów. 

 

Współpraca na wielu polach

Ponadto DES ART przy współpracy z Altair  promuje zaawansowane rozwiązania CAE w Polsce wspierając prace badawczo-naukowe oraz wykonując analizy dla wyrobów prototypowych, jednocześnie zacieśniając współpracę ze środowiskami akademickimi. Z wiedzy i doświadczenia obu firm czerpią dziś koła naukowe działające na polskich uczelniach oraz studenci, którzy uczestniczą w stworzonych wspólnie z Politechniką Gdańską studiach podyplomowych Symulacje komputerowe dla inżynierów”.

Międzynarodowe Targi Technologii dla Odlewnictwa METAL, które odbędą się od 25 września do 27 w Targach Kielce należą do najważniejszych tego typu wydarzeń poświęconych branży odlewniczej na świecie i są największą tego typu imprezą w Europie Środkowo-Wschodniej. Od lat gromadzą liczną grupę wystawców oferujących najnowsze technologie z całego świata oraz zwiedzających – konkretnych, dedykowanych klientów, nie tylko z branży odlewniczej.

(PŚ)

 

 

{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.tradeExhibitor.title }}
{{ item.tradeExhibitor.stand }}
Nie posiadasz dodanych wystawców.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.point.stand }}
Nie posiadasz dodanych wydarzeń.
Pokaż planer targowy