65001725a97d59bbd97d.jpg
Pierwsze miejsce i Tytuł Instalatora Roku2018 wywalczyła firma Solar House. Na drugim miejscu uplasowała się firma Eco Energy, na trzecim zaś PV System.

Instalator Roku 2018 – znamy zwycięzców

28 lutego 2018
Podczas trwających od 28 lutego do 1 marca Targów Enex najlepsze firmy instalatorskie już po raz drugi rywalizowały o Fotowoltaicznego Instalatora Roku.

Pierwsze miejsce i nagrodę w postaci instalacji fotowoltaicznej o wartości ponad 18 tys. zł. wywalczyła firma Solar House. Na drugim miejscu uplasowała się firma Eco Energy, na trzecim zaś PV System.

“INSTALATOR ROKU 2018” to odbywający się podczas tagów ENEX konkurs edukacyjny, w którym jedno- lub dwuosobowe drużyny, rywalizują na czas w wykonaniu typowych zadań instalacyjnych z dziedziny fotowoltaiki. Jednym z ważniejszych aspektów rywalizacji jest wymiana doświadczeń - nie tylko między producentami a instalatorami, ale również między drużynami. Organizatorem konkursu jest  polski producent konstrukcji fotowoltaicznych Corab oraz Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej Polska PV wraz z Partnerami Q.Cells, SolarEdge oraz Jean Mueller Polska.

W tegorocznej rozgrywce finałowej wzięło udział 8 firm instalatorskich, które prezentowały bardzo wysoki poziom zarówno wiedzy, jak i umiejętności. Przedstawiciele Solar House, PVGE PV Instalator Polska, SunSol, Helios Power, Global Sun, PV System, Eco Energy i EnerSolar  zaskoczyli komisję konkursową zaangażowaniem i dużą chęcią rywalizacji.

Do zadań konkursowych w pierwszym etapie należał montaż konstrukcji optymalizatorów mocy Solaredge oraz modułów Q.Cells na blachodachówkę firmy Corab. Na tym etapie najlepsza okazała się firma SunSol z Gdańska. Finał, do którego przystąpiło 5 drużyn, wymagał nie tylko wiedzy i precyzji, ale również żelaznych nerwów. Ostatecznie  na podium stanęli przedstawiciele firmy Solar Hause, otrzymując zasłużony tytuł Instalatora Roku 2018 oraz nagrodę – panele fotowoltaiczne o wartości 18 tys. zł. Dwie pozostałe drużyny: Eco Energy i PV System, jako nagrodę za zajęcie drugiego i trzeciego otrzymały konstrukcje Corab na instalację o mocy 3kWp. 

(MM)

{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.tradeExhibitor.title }}
{{ item.tradeExhibitor.stand }}
Nie posiadasz dodanych wystawców.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.point.stand }}
Nie posiadasz dodanych wydarzeń.
Pokaż planer targowy