32928965b7bd455378d8.jpg
Podróżnicy rowerowi przyciągają ciekawymi opowieściami o swoich wyprawach

Inspirujące spotkania z ekstremalnymi podróżnikami!

21 sierpnia 2018
Targi Kielce Bike Expo to doskonała okazja, aby poznać ciekawych ludzi z ogromną rowerową pasją. Organizatorzy wydarzenia do udziału w Konferencji zaprosili znanych podróżników, którzy odkrywają zakątki całego świata jeżdżąc na rowerze.

Ekstremalne Spotkania Rowerowe to wydarzenie towarzyszące tegorocznej, 8 już edycji targów Kielce Bike Expo. Goście odwiedzający kielecki ośrodek usłyszą historię ludzi podróżujących rowerami i z rowerami. Spotkania trwać będą całą sobotę, 15 września, podczas Dni Otwartych wystawy.

Bambusowy rower  

Dorota Chojnowska to autorka bloga Ale Piękny Świat. Kilka lat temu zbudowała bambusowy rower i wyruszyła na pierwszą wyprawę jednośladem. Objeżdżając Iran przekonała się, że na widok samotnej podróżniczki ludzie szerzej otwierają drzwi i serce. Podczas Kielce Bike Expo Dorota Chojnowska opowie o ostatniej podróży po Omamie i Szkocji. Historie o wyprawie po fiordach i zielonych pastwiskach będą się przeplatać ze wspomnieniami z bezdroży Omanu, gdzie opuszczone wioski, miasteczka i forty witały podróżników monumentalną ciszą.

Geograf w podróży

Kolejną osobą, którą będzie można spotkać podczas tragów Kielce Bike Expo będzie Jakub Czajkowski. Z wykształcenia geograf postanowił sprawdzić, czy karty podręczników nie kłamią – jego podróże naznaczone są naukowym podejściem i ciekawością świata. Gościom Targów Kielce opowie o swojej rowerowej wizycie w Mongolii. Historie z pasterskich jurt, buddyjskich klasztorów i małych miasteczek, w których czas zatrzymał się lata temu przyciągną niejednego słuchacza.

Ekstremalny kurier

Na swoim koncie ma udział w najtrudniejszych wyścigach kolarskich na świecie takich jak The Transcontinantal Race (4200 km po Europie), Indian Pacific Wheel Race (5500 km po Australii) oraz TransAtlanticWay Race (2300 km po Irlandii). Paweł Puławski, którego można spotkać we Wrocławiu rozwożącego paczki, jest najszybszym na świecie człowiekiem, który przejechał Australię na ostrym kole. Czy to nie wystarczające powody, aby wysłuchać jego historii?

Jednak to nie wszystkie niespodzianki, które szykują organizatorzy targów Kielce Bike Expo. Można będzie się o tym przekonać od 13 do 15 września. Czwartek i piątek (13 oraz 14 września) są dniami dedykowanymi branży, w sobotę zaś zapraszamy wszystkich miłośników rowerów.

{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.tradeExhibitor.title }}
{{ item.tradeExhibitor.stand }}
Nie posiadasz dodanych wystawców.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.point.stand }}
Nie posiadasz dodanych wydarzeń.
Pokaż planer targowy