53728415db6db0967dcc.jpg
opis miniatury

II Wojewódzki Szkolny Turniej Szachowy podczas Kongresu Edukacji Przyszłości

28 października 2019

Wojewódzki Szkolny Turniej Szachowy organizowany przez Kuratorium Oświaty w Kielcach odbył się w dniach 22-23 października w Centrum Kongresowym Targi Kielce.

Podczas zawodów obowiązywał system szwajcarski, w którym występuje kojarzenie komputerowe. W turnieju wzięło udział 399 młodych szachistów. Rywalizowali oni w trzech grupach wiekowych: klasy I-III i IV-VIII szkół podstawowych oraz szkoły ponadpodstawowe.

Michał Choina, uczeń klasy IV technik pojazdów samochodowych Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim zajął I miejsce w kategorii chłopcy szkoły ponadpodstawowe. W swojej kategorii rywalizował z 46 zawodnikami. Mistrz II Wojewódzkiego Szkolnego Turnieju Szachowego rozegrał 7 zwycięskich rund.

-Michał jest jednym z najlepszych zawodników Stowarzyszenia Szachowego „Hetman” w Ostrowcu Świętokrzyskim. To czterokrotny złoty medalista Mistrzostw Polski, Mistrz Europy w szachach szybkich w kategorii do 1600 ELO, 11-krotny złoty medalista Mistrzostw Województwa Juniorów, zwycięzca wielu turniejów ogólnopolskich oraz międzynarodowych. Od trzech lat  z sukcesem reprezentuje szkołę podczas rozgrywanego w naszej placówce Turnieju Szachowego o Puchar Starosty Powiatu Ostrowieckiego- mówi dyrektor CKZiU, Marcin Sitarz.

II Wojewódzki Szkolny Turniej Szachowy był częścią tegorocznego Salonu Technologii i Wyposażenia Edukacji.

 

(MZ)

{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.tradeExhibitor.title }}
{{ item.tradeExhibitor.stand }}
Nie posiadasz dodanych wystawców.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.point.stand }}
Nie posiadasz dodanych wydarzeń.
Pokaż planer targowy