72977375da991d893dc1.jpg
Hackathon Idea Kielce

HACKATHON – WIELKI MARATON PROGRAMISTYCZNY

18 października 2019
W Centrum Kongresowym Targów Kielce, w dniach 16-17 listopada 2019 r. odbędzie się przedsięwzięcie skierowane dla entuzjastów programowania i cyfryzacji - Hackathon Idea Kielce. Jest to impreza towarzysząca Kongresowi Polityki Miejskiej, największemu w Polsce wydarzeniu poświęconemu tworzeniu i wdrażaniu polityk miejskich.

Hackathon jest to inicjatywa, która rokrocznie cieszy się dużym zainteresowaniem osób z dziedziny technologii informatycznych i branży IT. Kilkuosobowe zespoły, złożone z programistów, grafików i analityków, przy wsparciu doświadczonych mentorów w ciągu 40 godzin opracowują rozwiązania różnorodnych problemów miejskich. Uczestnikami przedsięwzięcia są często uczniowie, studenci, ale także start-upy. Stworzone innowacje będą służyć m.in. gromadzeniu danych oraz ich efektywnemu wykorzystaniu. Jest to dobry sposób na zaangażowanie mieszkańców w ulepszanie i rozwój miasta.

Najlepsze rozwiązania (aplikacje i pomysły) są oceniane i nagradzane przez interdyscyplinarne jury. Poprzez wydarzenie, firmy i miasta mogą z jednej strony odnaleźć technologiczne talenty, jak również wykorzystać kreatywne oraz nowatorskie pomysły.

W ubiegłorocznej, pierwszej edycji wzięło udział ponad 170 młodych osób – głównie uczniów szkół średnich i studentów. W organizację wydarzenia włączyły się największe kieleckie uczelnie, firmy prywatne, mentorzy i urzędnicy. Zorganizowanie kolejnej edycji wydarzenia w powiązaniu z Kongresem Polityki Miejskiej to doskonała okazja, aby pokazać potencjał miasta w dziedzinie nowoczesnych technologii.

Więcej informacji o Hackathon Idea Kielce na stronach: Urzędu Miasta Kielce oraz Idea Kielce.

Wydarzenie jest jednym z działań projektowych współfinasowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020.

Zachęcamy również do zapoznania się z ofertą Kongresu Polityki Miejskiej w Centrum Kongresowym Targów Kielce, w dniach 14-15 listopada. Szczegółowy program wydarzenia oraz formularz rejestracyjny jest dostępny poprzez stronę https://kongres.miasta.pl/.

(MCh)