17765265b03fb755c804.jpg

HACKATHON – dla entuzjastów cyfryzacji

22 maja 2018
HACKATHON to wydarzenie dedykowane wszystkim entuzjastom innowacji cyfrowych. Impreza będzie trwać od 15 do 16 czerwca w Centrum Kongresowym Targów Kielce oraz hali G kieleckiego ośrodka.

hackathon Targi Kielce zostaną opanowane przez młodych informatyków. 15 i 16 maja trwać będzie weekendowy maraton programistyczny, który ma na celu odnalezienie twórczych rozwiązań dla miejskich problemów.    

Czym jest HACATHON? To inicjatywa, która cieszyła się dużą popularnością w 2017 roku. Kilkuosobowe zespoły (złożone z programistów, grafików, analityków) przy wsparciu doświadczonych mentorów, starają się znaleźć twórcze rozwiązanie różnorodnych problemów miejskich, wykorzystując technologie. Pracują na danych udostępnionych przez miasta, w których odbywa się wydarzenie. Najlepsze aplikacje i pomysły są nagradzane przez interdyscyplinarne Jury.

Uczestnikami hackathonów są często uczniowie, studenci, ale także start-upy. Miasta i firmy coraz częściej łowią w ten sposób technologiczne talenty, jednocześnie  wykorzystują wydarzenie do zebrania kreowanych i nowatorskich pomysłów. Aplikacje tworzone przez uczestników wydarzenia mogą być stosowane do gromadzenia danych oraz ich efektywnego wykorzystania. Organizatorzy podkreślają, że jest to również forma angażowania mieszkańców w ulepszanie i rozwój miasta, a także promocja miastawśród młodych ludzi.

Hackathon wpisuje się w realizację idei rozwoju Kielc jako zrównoważonego miasta inteligentnego, w toku prac nad Ramową Strategią Kielce Smart City 2030+. Szacuje się, że może wziąć w nim udział ok. 170 osób, pracując non stop przez okres ok. 40 godzin.

Za przygotowanie planowanego hackathonu ze strony Urzędu Miasta Kielce odpowiada Wydział Systemów Zarządzania i Usług Informatycznych. Bezpośrednie ustalenia  organizacyjne przeprowadzi Biuro ds. Inteligentnego Zarządzania Zrównoważonym Rozwojem –

 

(MBr)

{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.tradeExhibitor.title }}
{{ item.tradeExhibitor.stand }}
Nie posiadasz dodanych wystawców.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.point.stand }}
Nie posiadasz dodanych wydarzeń.
Pokaż planer targowy