DSC-4266.JPG

„GUM-owi i Targom Kielce jest razem po drodze”

21 czerwca 2021
Rozwój gospodarczy regionu oraz promocja Kielc i województwa świętokrzyskiego to wspólny cel Głównego Urzędu Miar i Targów Kielce. Dziś prezesi obu tych instytucji podpisali umowę o współpracy.

Andrzej Mochoń, kierujący ośrodkiem wystawienniczym mówi, że wbrew pozorom jest wiele zbieżnych kierunków działania między Targami Kielce a GUM. 

- Te dwie instytucje łączy cel działania. Generalnie służą one współpracy pomiędzy ośrodkami badawczymi i naukowymi z przemysłem. Poza tym na pewno naszym długofalowym celem jest służenie umacnianiu polskich firm na arenie międzynarodowej – tłumaczy Andrzej Mochoń. 

Profesor Jacek Semaniak, kierujący Głównym Urzędem Miar jest przekonany, że dzięki renomie GUM uda się sprowadzić do Kielc - na przykład na Targi - duże międzynarodowe firmy, które wcześniej w stolicy województwa świętokrzyskiego nie gościły. 

- W całym świecie takie narodowe instytuty metrologiczne są naturalnymi partnerami do współpracy z przedsiębiorstwami. Na etapie budowy Świętokrzyskiego Kampusu będziemy zaopatrywali się w nowoczesną aparaturę. To również przyciągnie międzynarodowych kontrahentów – uważa profesor Jacek Semaniak

Profesor Semaniak docenił także rolę kieleckiego ośrodka – Targi Kielce są postrzegane jako stymulator rozwoju poprzez budowanie sfery kontaktów oraz marki miasta Kielc jako miasta targowego. Trudno sobie wyobrazić, co by było, gdyby tych targów nie było.

Prezes Głównego Urzędu Miar wyjaśnił także, dlaczego umowa dziś podpisana jest tak istotna – Z jednej strony marka, która od lat funkcjonuje w Kielcach czyli Targi Kielce, a z drugiej nowa jednostka badawczo-rozwojowa w strukturze Głównego Urzędu Miar czyli Świętokrzyski Kampus Laboratoryjny. Ponieważ jedni i drudzy działamy na rzecz rozwoju gospodarczego, na rzecz sektora przemysłowego będzie nam bardzo po drodze móc wspólnie realizować przedsięwzięcia.

Jak możemy przeczytać w preambule umowy: Główny Urząd Miar jako urząd administracji rządowej, właściwy w sprawach miar
i probiernictwa stanowi podstawę krajowego systemu miar i reprezentuje Polskę na międzynarodowej arenie metrologicznej. Utrzymuje aktywne kontakty z jednostkami  naukowo badawczymi i zamierza promować i wspierać merytorycznie imprezy wystawiennicze organizowane przez Targi Kielce.

(UK)

Polecane aktualności
15 grudnia 2021
Ruszył elektroniczny system zgłoszeń na targi. Zajrzyj do Portalu Wystawcy!
20 października 2021
W trakcie uroczystej gali uhonorowano firmy obchodzące jubileusze obecności na rynku
19 października 2021
Połączone: Salon Technologii Obróbki Metali STOM oraz Międzynarodowe Targi Technologii dla Odlewnictwa METAL od pierwszych minut gromadzą tłumy branżowych zwiedzających.
31 sierpnia 2021
Zapraszamy do udziału w warsztatach "Jak skuteczny jest proces czyszczenia laserowego z powierzchni metalowych?"
30 sierpnia 2021
Spotkanie będzie dotyczyło problemów w badaniach odlewów staliwnych i żeliwnych w oparciu o obowiązujące normy
01 kwietnia 2020
Sejm uchwalił pakiet dotyczący tarczy antykryzysowej, który ma kompleksowo przeciwdziałać negatywnym skutkom pandemii. Zapisy zaproponowane przez Ministerstwo Finansów dotyczą głównie kwestii budżetowych i obszaru działalności instytucji finansowych
26 września 2018
Na spotkanie „Foundry 4.0: najlepsze rozwiązania z Włoch” zaprasza Agencja Promocji i Internacjonalizacji Przedsiębiorstw Włoskich
26 września 2018
Na spotkanie „Identyfikacja materiałów z użyciem spektrometrów iskrowych/ emisyjnych (OES – optyczna spektrometria emisyjna) zaprosiła firma Hitachi High Tech