07-560x400-newsletter.jpg
Fronius Polska Wystawcą Targów ENEX.

Fronius Polska zaprasza na Targi ENEX w Kielcach

16 lutego 2022
Fronius Solar Energy– pionier innowacyjnych rozwiązań w zakresie energii odnawialnej – zaprasza do spotkania na Targach ENEX, które odbędą się w dniach 23–24 lutego 2022 w Kielcach.

Firma Fronius czeka na Państwa na stoisku E-59 w strefie MiastOZE. Jest to Pasaż Energetyczny GLOBEnergii, z najnowszymi rozwiązaniami dla instalatorów PV i HVAC, inwestorów oraz projektantów systemów PV. Na stoisku Fronius uczestnicy Targów będą mogli zapoznać się z innowacyjnymi rozwiązaniami branży fotowoltaicznej przeznaczonymi do instalacji domowych i komercyjnych.

Zrównoważony rozwój jest myślą przewodnią firmy Fronius

Goście Targów będą mogli zobaczyć, jak działa sprawdzony w dużych instalacjach komercyjnych, falownik TAURO oraz hybrydowa nowość Fronius GEN24 Plus – elastyczne rozwiązanie do instalacji domowych, a przy okazji laureat prestiżowego certyfikatu Instytutu Fraunhofera. Firma Fronius wraz z zewnętrznym ekspertem w zakresie zrównoważonego rozwoju przez rok badała cykl życia nowego falownika Fronius. Wszystkie etapy, od zakupu poprzez produkcję, eksploatację, aż po utylizację po zakończeniu życia produktu, otrzymały najlepsze oceny.

„Świadomi inwestorzy, którzy decydują się na instalację fotowoltaiczną, zastanawiają się nad optymalnym wykorzystaniem produkowanej energii. Niezwykle istotny w tej analizie jest kluczowy element – falownik , szczególnie, gdy jest doposażony w kilka dodatkowych elementów. Firma Fronius odpowiada na te potrzeby inwestując w wieloletnie badania, aby tworzyć produkty wysokiej jakości, zaawansowane technologicznie i zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju.” – mówi Maciej Piliński, Dyrektor Solar Energy, Fronius Polska sp. z o.o.

Zrównoważony rozwój to idea, która prowadzi firmę Fronius drogą innowacyjnych rozwiązań, jest to kolejny powód aby zapoznać się z rozwiązaniami tego światowego lidera.

Udział w Targach ENEX jest również przygotowany w zgodzie z tą ideą. Akcje marketingowe Fronius oparte są o ulotki i gadżety wykonane z materiałów ekologicznych, które podlegają całkowitej biodegradacji.

Wattpilot – stacja do ładowania samochodów elektrycznych

Na terenie Targów, przy wejściu do hali E będzie zaparkowany firmowy elektryczny samochód Fronius. Na tym przykładzie goście będą mieli możliwość praktycznego zapoznania się z montażem i działaniem stacji ładowania samochodów elektrycznych Fronius Wattpilot.

Nowości produktowe Fronius na stoiskach dystrybutorów

Rozwiązania i urządzenia firmy Fronius będą prezentowane zarówno na stoisku firmowym E-59 jak również na stoiskach firm partnerskich- dystrybutorów firmy Fronius. Na wskazanych stanowiskach dystrybutorów odbędą się inspirujące prelekcje i pokazy:

  • BayWa r.e. Solar System Sp. z o. o (stanowisko E-73). – w środę 23 lutego o godzinie 10:00 Katarzyna Sidzina przedstawi prezentację „Na co zwrócić uwagę przy wyborze producenta falowników”;
  • CORAB Sp. z o. o. (E-56) – w środę 23 lutego Michał Kściuczyk w godzinach 10:00–11:00 zaprezentuje tam sposób montażu stacji ładowania Fronius Wattpilot;
  • GRODNO S.A. (F-57); w środę 23 lutego o godzinie 11:00 Maciej Piliński wygłosi prelekcję „Fotowoltaika – fakty i mity”, po której odbędzie się panel dyskusyjny;

Prelekcje ekspertów Fronius

23 lutego w ramach Targów ENEX odbędzie się XV Forum Pomp Ciepła. Michał Kściuczyk wystąpi z prelekcją “Czy pompa ciepła i fotowoltaika w net-billing’u to nadal dobre połączenie“

Natomiast 24 lutego na XIII Forum Solar+ dr Maciej Piliński wygłosi prelekcję „Znaczenia zrównoważonego rozwoju przy produkcji falowników”.

Więcej o obecności firmy Fronius na Targach ENEX mogą Państwo przeczytać na https://www.forum-fronius.pl/targi-enex-juz-wkrotce/.

Polecane aktualności
23 maja 2022
Zainteresowanie tegorocznymi targami ENEX przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Statystycznie, impreza przyciągnęła o 20% więcej Wystawców i o 10% więcej Zwiedzających. Powierzchnia wystawiennicza była niemal dwukrotnie większa niż przed pandemią w 2020 roku. O tym jak wyglądała miniona edycja targów, można przeczytać w najnowszym raporcie.
12 kwietnia 2022
Program Mój Prąd to jedna z najbardziej popularnych dotacji na fotowoltaikę. W połowie kwietnia rusza nabór wniosków, który będzie prowadzony w trybie ciągłym do 2023 roku. Budżet programu wynosi 350 mln zł.
24 lutego 2022
Firmy BMZ POLAND, GALMET oraz VIESSMANN wybrały Międzynarodowe Targi Energetyki i Elektrotechniki oraz Targi Odnawialnych Źródeł Energii ENEX jako miejsce spektakularnych premier.
23 lutego 2022
Pierwszego dnia targów Enex oraz Enex Nowa Energia podczas oficjalnej gali uhonorowano wybranych Wystawców nagrodami, medalami i wyróżnieniami.
23 lutego 2022
Zakończył się pierwszy dzień VI konferencji HEAT not LOST, organizowanej przez. Wydarzenie tradycyjnie odbywa się podczas XIX Targów Odnawialnych Źródeł Energii ENEX - NOWA ENERGIA w Targach Kielce.
23 lutego 2022
Galą 15-lecia Forum Pomp Ciepła zakończyło się ogólnopolskie spotkanie poświęcone tej tematyce. Poprzedziły ją trzy panele tematyczne, w których nie zabrakło informacji o instalacjach pomp ciepła, fotowoltaice i najnowszych technologiach.
23 lutego 2022
Podczas pierwszego dnia XXIV Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki i XIX Targów Odnawialnych Źródeł Energii ENEX Nowa Energia zorganizowano konferencję poświęconą transformacji energetycznej. Organizatorem spotkania był Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.
23 lutego 2022
Magazyny energii dla prosumenta to temat przewodni spotkania ENERGIA PL w Targach Kielce organizowanego w ramach XXIV Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki ENEX oraz XIX Targów Odnawialnych Źródeł Energii ENEX - NOWA ENERGIA.