30359065cdad8b456eeb.JPG
Forum "Zielona Autostrada" miało miejsce pierwszego dnia targów AUTOSTRADA-POLSKA w Kielcach.

Forum "Zielona Autostrada" w Targach Kielce

14 maja 2019
Targi AUTOSTRADA-POLSKA obchodzą w tym roku jubileusz 25-lecia. Podczas wyjątkowej edycji targów budownictwa drogowego w Kielcach odbyło się spotkanie poświęcone, m.in. projektowaniu zieleni drogowej.

Jednym z prelegentów był Maciej Żołnierczuk, specjalista ds. ochrony krajobrazu z warszawskiego Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Opowiadał on o wyzwaniach kształtowania niskiej roślinności przydrożnej. Podczas forum poruszono także tematy związane z nowoczesnym projektowaniem zieleni drogowej. Rozmawiaono o procedurach letniego i zimowego utrzymania dróg i zieleni przydrożnej, pochłaniaczach zanieczyszczeń czy aranżacji miejsc odpoczynku na szlaku drogowym.

– Zieleń przydrożna to temat niezwykle aktualny i jednocześnie frapujący. Można powiedzieć, że dopiero kilka ostatnich lat to czas myślenia o budowie infrastruktury drogowej w naszym kraju w powiązaniu z zielenią. Wcześniejsza historia to raczej oderwanie od przyrody i o ile techniczne czy organizacyjne aspekty budowy dróg doczekały się poważniejszej debaty publicznej, o tyle zagadnienia ekologiczne dopiero teraz w pełni przebijają się do świadomości decydentów – mówi Dominik Szymański, redaktor prowadzący miesięcznik „Zieleń Miejska”.

Forum odbyło się po raz pierwszy w ramach targów AUTOSTRADA. Organizatorem wydarzenia był miesięcznik „Zieleń Miejska”.

(PŚ)

{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.tradeExhibitor.title }}
{{ item.tradeExhibitor.stand }}
Nie posiadasz dodanych wystawców.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.point.stand }}
Nie posiadasz dodanych wydarzeń.
Pokaż planer targowy