44849855eebf4487885.jpg
Najważniejsze spotkanie środowiska fizyków

Fizyka królową nauk w Kielcach

08 września 2015
43. Zjazd Fizyków Polskich, najważniejsze spotkanie integrujące środowisko osób zajmujących się zawodowo bądź interesujących się fizyka

W Centrum Kongresowym Targów Kielce zebrało się ponad 420 naukowców i pasjonatów fizyki z polskich, europejskich i amerykańskich uczelni i szkół. Odbywające się co dwa lata wydarzenie zostało zainagurowane w niedzielę, 6 września, koncertem Janusza Radka. Wykłady, sesje specjalistyczne i plenarne potrwają do 11 września.

Wśród gości są przedstawiciele towarzystw naukowych z całego świata, m.in. Czech, Japonii, Chin, Wielkiej Brytanii, Węgier, USA. Główną tematyką zjazdu są wyniki badań fizyków polskich, z krajowych i zagranicznych ośrodków naukowych. Jest to okazja do dyskusji, wymiany poglądów, promocji swoich dokonań czy nawiązania współpracy. Uczestnikami są zarówno doświadczeni, jak i poczatkujący fizycy. Z myślą o nauczycielach przygotowano wykłady, które prezentują najnowsze osiągnięcia nauki w dziedzinie fizyki. W trakcie Zjazdu odbędzie się Walne Zebranie Delegatów Polskiego Towarzystwa Fizycznego. 

Podczas Zjazdu nastąpi wręczenie nagród i medali, m.in. nagrody Mariana Smoluchowskiego i Emila Warburga przyznawanej wspólnie przez PTF i Niemieckie Towarzystwo Fizyczne.

W przerwach pomiędzy wykładami i sesjami można podziwiać wystawę fotografii o szczególnym charakterze. Autorem zdjęć jest Jan Róg – astro fotograf-amator. Artysta znany jest na międzynarodowych forach astronomicznych, jego pracownię odwiedzali znani astro fotografowie z zagranicy (np. z Finlandii).

Zjazd organizowany jest przez Oddział Kielecki PTF, który reprezentuje fizyków z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach i Politechniki Świętokrzyskiej.

{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.tradeExhibitor.title }}
{{ item.tradeExhibitor.stand }}
Nie posiadasz dodanych wystawców.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.point.stand }}
Nie posiadasz dodanych wydarzeń.
Pokaż planer targowy