KielceRockuja23-logo10edycja-v2-a.png
10. edycja festiwalu Kielce ROCKują już w najbliższy weekend w Targach Kielce, od 15 do 17 września!

Weekend z rockowym pazurem w Targach Kielce! Wszystko podczas 10. edycji Kielce ROCKują

14 września 2023
Legendy polskiej sceny muzycznej wystąpią podczas tegorocznej edycji Kielce ROCKują od 15 do 17 września w Centrum Kongresowym Targów Kielce. Artyści z kultowych zespołów takich jak: Kobranocka, Proletaryat, Turbo czy Rezerwat dostarczą gościom koncertu dużej dawki najlepszej muzyki: od rocka i punk rocka przez bluesa i jazz, aż po metal. Nie zabraknie niespodzianek.

Festiwal muzyczny Kielce ROCKują od wielu lat przyciąga do Kielc miłośników gitarowych brzmień i niepowtarzalnej atmosfery z całego kraju. Podczas jubileuszowej, 10 edycji wydarzenia nie zabraknie wyjątkowych występów, muzycznych kolaboracji i niespodzianek od artystów, których wkład w historię polskiego rocka jest niebagatelny.

W rytmie rocka, bluesa, a także muzyki alternatywnej

W trakcie pierwszego dnia kieleckiego festiwalu, 15 września oprócz występu rockowego zespołu 1One z gościem specjalnym Grzegorzem Kupczykiem - jednym z prekursorów hard rocka i heavy metalu w Polsce, zaprezentują się artyści również o odmiennych stylach muzycznych. Ogromnych wrażeń uczestnikom koncertu Kielce ROCKują dostarczą występy zespołu OnUs Blues Jacka Szuły – uznawanego za najbardziej wpływowego harmonijkarza w Polsce, a także duetu Johna Portera i Agaty Karczewskiej, którzy wykonają utwory z najnowszego, bezkompromisowego albumu „On the Wrong Planet”.

Muzyczna podróż z kwartetem KaZióGra i ponadczasowe wykony Kobranocki

Festiwal Kielce ROCKują upłynie pod znakiem rocka, hardrocka i punka, ale również … jazzu i bluesa. W sobotę, 16 września na koncercie Kobranocki będzie można usłyszeć największe przeboje zespołu, w tym ponadczasowy utwór „Kocham Cię jak Irlandię”. Kwartet KaZióGra, tworzony przez artystów: Grzegorza Kapołkę, Dariusza Ziółka, Antoniego Gralaka i Alana Kapołkę, zabierze słuchaczy w muzyczną podróż od bluesowej ballady po energetyczny jazz-rock. Na scenie Centrum Kongresowego Targów Kielce nie zabraknie również legendy polskiej sceny rockowej i wielkiej gwiazdy kultowych festiwali jarocińskich – zespołu Proletaryat. Zaprezentowany zostanie także ostatni album zespołu „Ząb za Ząb”, wydany w 2023 roku.

Kielce ROCKują z legendami polskiej sceny muzycznej

Mocnych brzmień i wspaniałych wykonów kultowych utworów dostarczą uczestnikom trzeciego dnia kieleckiego festiwalu, w niedzielę 17 września zespół Turbo – legenda polskiego heavy metalu, grupa nowofalowa – Rezerwat, których największy przebój „Zaopiekuj się mną” był wykonywany przez wielu artystów polskiej sceny muzycznej, a także Maciej Lipina - utalentowany wokalista bluesowy i lider grupy Ścigani.

ck23-kielcerockuja-fb-post-1200x1200-ogolna.png [719.34 KB]

Do piątku, 15 września do godziny 14.00 bilety można nabyć poprzez stronę kupbilecik.pl  lub na miejscu w dniu koncertów.

/MSi/

Polecane aktualności
29 sierpnia 2023
Największe przeboje zespołu Kobranocka wybrzmią drugiego dnia festiwalu Kielce ROCKują, 16 września w Centrum Kongresowym Targów Kielce. Publiczność usłyszy m.in. ponadczasowy utwór „Kocham Cię jak Irlandię”.
25 sierpnia 2023
Grupa 1One – polski zespół rockowy powstał ponad 20 lat temu i koncertował już w najsłynniejszych klubach rockowych w USA oraz w Polsce! Występowali nawet na jednej scenie z legendarnymi Deep Purple. Teraz, 15 września zaprezentują się razem z Grzegorzem Kupczykiem - jednym z prekursorów hard rocka i heavy metalu w Polsce, na scenie Centrum Kongresowego Targów Kielce.
17 sierpnia 2023
KaZióGra to najnowszy projekt gitarzysty Grzegorza Kapołki, basisty Dariusza Ziółka, trębacza Antoniego Gralaka oraz perkusisty Alana Kapołki. Efektem ich współpracy jest płyta Colors utrzymana w stylu jazzowej ballady, a także jazz-rocka. Występ artystów będzie można zobaczyć podczas festiwalu Kielce ROCKują już 16 września.
27 lipca 2023
Grupa Proletaryat porusza się w estetyce crossover, łącząc punk, hard core i metal. Po ponad trzydziestu pięciu latach na polskiej scenie, zespół dopracował swój unikalny styl muzyczny. Zaprezentuje go, razem z wydanym wiosną tego roku albumem „Ząb za ząb” już 16 września na festiwalu Kielce ROCKują w Centrum Kongresowym Targów Kielce.
25 lipca 2023
John Porter, sceniczna legenda, artysta i poeta oraz Agata Karczewska, jedna z najbardziej utalentowanych reprezentantek młodego pokolenia nagrali bezkompromisowy album „On the Wrong Planet”. Swoją twórczość zaprezentują w piątek, 15 września podczas Festiwalu Kielce ROCKują w Centrum Kongresowym Targów Kielce.
24 lipca 2023
Przez producentów muzycznych nazywany jest polskim Johnem Mayerem. Oprócz tego, że świetnie śpiewa i komponuje, potrafił odtworzyć w teatrze rolę muzycznej legendy, Ryśka Riedla. W niedzielę, 17 września Maciej Lipina wystąpi razem z zespołem Ścigani na scenie Centrum Kongresowego Targów Kielce podczas festiwalu Kielce ROCKują.
21 lipca 2023
Mocnych gitarowych brzmień dostarczy uczestnikom jubileuszowej edycji Kielce ROCKują zespół Turbo, który na rynku muzycznym istnieje już od ponad 40 lat i uznawany jest za legendę polskiego heavy metalu. Artyści wystąpią w Centrum Kongresowym Targów Kielce trzeciego dnia festiwalu, 17 września. Bilety można kupić na stronie kupbilecik.pl
17 lipca 2023
Pierwszy dzień jubileuszowego festiwalu muzycznego Kielce ROCKują upłynie pod znakiem bluesa. Mocnym brzmieniom gitary i perkusji towarzyszyć będzie także…. harmonijka. To wszystko podczas koncertu zespołu Onus Blues, który zaplanowano na piątek, 15 września w Centrum Kongresowym Targów Kielce.