583322655-1445386220925920-7719063244670624538-n.jpg

ENEX z silną reprezentacją na międzynarodowych targach branżowych w Madrycie i Tajpej

24 listopada 2025
Targi ENEX konsekwentnie umacniają swoją pozycję w globalnym kalendarzu wydarzeń energetycznych. W ostatnich tygodniach przedstawiciele Targów Kielce promowali przyszłoroczną edycję wydarzenia podczas dwóch najważniejszych międzynarodowych spotkań branży – targów GENERA w Madrycie oraz Energy Taiwan w Tajpej.

Oba wydarzenia zgromadziły czołowych producentów technologii OZE, firmy projektowe, instytucje finansowe oraz organizacje wspierające rozwój energetyki. Obecność ENEX w tak silnym, branżowym otoczeniu pozwoliła na bezpośrednie rozmowy z zagranicznymi wystawcami, zaprezentowanie atutów kieleckiego wydarzenia oraz przedstawienie możliwości biznesowych, jakie daje udział w edycji 2026.

Na stoiskach informacyjnych ENEX przedstawiono kluczowe elementy programu przyszłorocznych targów, w tym rozwiniętą strefę OZE, specjalistyczne fora branżowe oraz rozwiązania dla firm planujących ekspansję na rynek Europy Środkowo-Wschodniej. Zainteresowanie ofertą potwierdziło rosnącą potrzebę wejścia na dynamicznie rozwijający się polski rynek technologii energetycznych.

Obecność ENEX na GENERA i Energy Taiwan stanowi kolejny etap działań ukierunkowanych na zwiększenie udziału firm zagranicznych, a tym samym – na dalsze poszerzanie międzynarodowego charakteru wydarzenia w Kielcach.

 

 

Polecane aktualności
17 grudnia 2025
Viessmann Climate Solutions oferuje kompleksowe systemy grzewcze, chłodzące i energetyczne, przeznaczone zarówno do budynków jednorodzinnych, wielorodzinnych, jak i obiektów komercyjnych oraz przemysłowych. Portfolio firmy obejmuje nowoczesne technologie wspierające transformację energetyczną i poprawę efektywności energetycznej budynków.
16 grudnia 2025
KSTAR, założony w 1993 roku, to jeden z wiodących dostawców kompleksowych rozwiązań w obszarze nowej energii, który zbudował silną pozycję na kluczowych rynkach solarnych na całym świecie. Firma łączy ponad trzy dekady doświadczenia w technologiach elektrycznych i elektronicznych z globalną obecnością – jej produkty działają w 180 krajach i regionach, a łączna moc zainstalowanych systemów KSTAR przekracza 60 GW.
11 grudnia 2025
WB ELECTRONICS S.A., czołowy podmiot GRUPY WB, od ponad dwóch dekad wyznacza kierunek rozwoju polskich technologii obronnych i systemów bezpieczeństwa. Firma, która zrewolucjonizowała łączność i informatykę wojskową, dziś przenosi swoje kompetencje również do sektora cywilnego – w tym do branży energetycznej, inteligentnej infrastruktury i zaawansowanych systemów monitoringu.
11 grudnia 2025
MA Solar Technology to globalny pionier w dziedzinie technologii fotowoltaicznych, od lat wyznaczający standardy w zakresie konwersji i inteligentnego zarządzania energią. Firma projektuje i produkuje zaawansowane falowniki oraz kompleksowe systemy dla instalacji domowych, komercyjnych i wielkoskalowych. Jej rozwiązania są dziś fundamentem setek tysięcy instalacji PV na całym świecie.
05 grudnia 2025
Podczas najbliższej edycji targów ENEX swoją ofertę zaprezentuje firma Procarte – profesjonalna hurtownia OZE, która od lat wspiera rozwój fotowoltaiki i nowoczesnych systemów HVAC w Polsce i Europie. Obecność firmy na targach to okazja, by poznać szerokie portfolio produktowe, możliwości współpracy oraz zaplecze projektowe i szkoleniowe, z którego korzystają instalatorzy i inwestorzy z całego kraju.
01 grudnia 2025
CORAB, wieloletni partner targów ENEX, zaangażował się w lokalną inicjatywę społeczną, przekazując swoje konstrukcje pod realizację instalacji fotowoltaicznej na dachu Centrum Usług Społecznych w Sochaczewie. Projekt, zainicjowany i wykonany przez firmę Progres Energia Sp. z o.o., stanowi przykład realnego wsparcia technologicznego dla instytucji publicznych.
01 grudnia 2025
Międzynarodowy Tydzień Elektryfikacji i Dekarbonizacji w IFEMA MADRID, obejmujący targi GENERA, MATELEC oraz C&R, stał się dla Targów Kielce istotnym punktem rozpoczęcia nowego etapu współpracy międzynarodowej. Od tego roku Targi Kielce i IFEMA MADRID realizują partnerskie działania, w ramach których targi ENEX są promowane w Madrycie, a targi GENERA – w Kielcach.
24 listopada 2025
Polska ma dziś – jak przekonuje minister energii Miłosz Motyka – jasną odpowiedź na pytanie, jak ma wyglądać jej przyszły miks energetyczny. Fundamentem mają być energetyka jądrowa oraz odnawialne źródła energii, wzmacniane przez morskie i tańsze farmy wiatrowe na lądzie oraz rosnącą sieć magazynów energii. Biznes przypomina jednak, że bez gigantycznych inwestycji w sieci przesyłowe i dystrybucyjne, nawet najlepiej zaplanowana transformacja pozostanie na papierze.