2023-11-19-targi-kielce-exotic-fest-45-53341530896-o.jpg
Exotic Fest jest okazją, by poznać wiele gatunków zwierząt z różnych zakątków świata. fot. Dariusz Kanclerz, DK Art

Egzotycznie w Targach Kielce. Jaszczurki, węże, rybki i pająki tłumnie oglądane (ZDJĘCIA)

19 listopada 2023
Wielu pasjonatów terrarystyki i akwarystyki przygląda się okazom gadów, płazów, pajęczaków, owadów i ryb z różnych zakątków świata podczas Exotic Fest. Wśród nich są też zwiedzający, którzy decydują się na zakup. Wydarzenie trwa w niedzielę do godziny 16 w hali E Targów Kielce.

- Syn bardzo chciałby opiekować się wężem. Przyjechaliśmy zorientować się w warunkach, jakie powinniśmy zapewnić, który gatunek byłby najodpowiedniejszy. Przyznam, że rozmowy z fachowcami od hodowli wyjaśniły wiele niepewności. Zobaczyliśmy też inne gady i płazy, pomyślimy jeszcze nad żółwiami – mówił pan Marcin, któremu towarzyszył 13-letni Jakub.

Wśród pasjonatów i hodowców znajdowali się także zdecydowani, którzy kupowali okazy, terraria, akwaria, rośliny, różny asortyment. – To wydarzenie przede wszystkim dla fanów terrarystyki. Zaprosiliśmy najlepszych hodowców, którzy prezentują okazy, jakich próżno szukać w ogrodach zoologicznych – mówi Aleksander Pojasek, organizator wystawy.

Obok fascynujących stworzeń takich jak węże, jaszczurki, pajęczaki czy skorupiaki, bogato prezentuje się akwarystyka. Od kolorowych ryb tropikalnych, przez rzadkie gatunki, aż po egzotyczne rośliny akwariowe – każdy miłośnik życia podwodnego znajduje coś interesującego.

Pośród przeróżnych egzotycznych gatunków z najdalszych zakątków świata wzrok przykuwają alpaki i świnki morskie. Organizatorzy zwracają uwagę, że choć nie należą do egzotycznych, to są bardzo lubiane, zwłaszcza przez dzieci, więc znalazło się dla nich miejsce podczas wydarzenia. Ciekawi nietypowych i smaków mogą skosztować sałatek z jadalnymi owadami bądź czekolad. 

Exotic Fest trwa do godziny 16 w hali E, w Targach Kielce. Bilety można kupić w kasie, obowiązuje godzinowy podział biletów wstępu. Dzieci do lat 3 – wstęp bezpłatny.

Fotografie: Dariusz Kanclerz, DK Art

/MŚ/

Polecane aktualności
10 listopada 2023
Różnorodne gatunki gekonów czy węży, a także ptaszniki, pająki, skorpiony, mrówki, jaszczurki i wiele więcej na Exotic Fest Kielce. Nie zabraknie producentów roślin do oczek wodnych, akwariów i terrariów, a nawet chrupiących owadów jadalnych. Swoją ofertę zaprezentuje ponad 60 Wystawców. To wszystko już w niedzielę, 19 listopada w hali E Targów Kielce.
10 listopada 2023
Już w niedzielę, 19 listopada w hali E Targów Kielce ponad 60 Wystawców z całej Polski zaprezentuje najciekawsze odmiany gadów, płazów, ryb i roślin, a nawet chrupiące owady jadalne w czekoladzie. Przygotowano atrakcyjne rabaty, a także konkursy z nagrodami.
06 września 2023
Wejściówki na Exotic Fest KIELCE są już dostępne w sprzedaży online. To doskonała okazja, aby przenieść się do interesującego świata egzotycznych zwierząt oraz roślin terrariowych i akwariowych. Zapraszamy już 19 listopada do Targów Kielce.