9814979599bcb6fee15c.JPG
Apel klas mundurowych, MSPO 2016

Dni otwarte od 9 do 10 września na 25-lecie MSPO

22 sierpnia 2017
W tym roku targi świętują swój jubileusz. W ramach obchodów 25-lecia MSPO, wystawa zostanie wydłużona o kolejne dwa dni. Specjalnie dla miłośników militariów i obronności Targi Kielce zorganizowały Dni Otwarte.

Od 9 do 10 września Wystawa Sił Zbrojnych w Hali A i B oraz na terenie zewnętrznym będzie bezpłatnie otwarta dla publiczności. W tym czasie dostępna będzie nie tylko ekspozycja, ale również odbędą się pokazy wojska i policji.

09.09.2017 / sobota

Godziny otwarcia ekspozycji: 10.00 - 17.00

10.09.2017 / niedziela

Godziny otwarcia ekspozycji: 10.00 - 15.00

 

Tegoroczna, 25 edycja MSPO w Kielcach rozpocznie się 5 września i zbierze w jednym miejscu sprzęt i uzbrojenie oferowane przez ponad 550 firm z 27 krajów świata. Strategicznym partnerem targów jest Polska Grupa Zbrojeniowa, która zaplanowała premierową prezentację najnowszego wozu bojowego. Nie będzie to z pewnością jedyne tego typu wydarzenie podczas jubileuszowej edycji Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego. Ale XXV MSPO to nie tylko przemysł, ale również silna obecność sił zbrojnych, które na swojej ekspozycji zaprezentują szeroką gamę posiadanego sprzętu i uzbrojenia. Poczynając od broni osobistej i wyposażenia, aż po KTO Rosomak, czołgi Leopard 2 czy najnowsze systemy artyleryjskie. Swój debiut będą też miały Wojska Obrony Terytorialnej, które zaprezentują się na wydzielonej przestrzeni. Natomiast historii sił zbrojnych poświęcona będzie ekspozycja pod hasłem „Tysiąclecie Oręża Polskiego”.

Równocześnie z XXV MSPO, którego tematem są siły zbrojne, odbywają się XXIII targi Logistyka, które poświęcone są służbom mundurowym i ratowniczym. W ramach obu imprez nie zabraknie nie tylko ekspozycji oraz pokazów ale też konferencji, seminariów, jak również kluczowych dla przemysłu i sił zbrojnych spotkań. W tym roku będą to m. in. dyskusje z przedstawicielami MON, MSZ, Sztabu Generalnego, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz  wiodących firm branży zbrojeniowej. Licznie obecne będą też oficjalne delegacje z kilkunastu krajów świata. Tradycyjnym podsumowaniem MSPO będzie przyznanie Nagród DEFENDER oraz Nagrody Prezydenta RP i Nagrody Specjalnej Ministerstwa Obrony Narodowej. Uroczystość ma uświetnić swoją obecnością prezydent RP Andrzej Duda, który objął w bieżącym roku honorowy patronat nad kieleckimi imprezami.

(BS)