plane-170272_1920.jpg

Czarne chmury nad branżą lotniczą

01 kwietnia 2020
Panująca na całym świecie pandemia koronawirusa znacznie przyczyniła się do wywołania kryzysu również w lotnictwie. Zdaniem ekspertów sytuacja staje się bardzo niebezpieczna dla całej branży.

Popyt na międzynarodowe połączenia od kilkudziesięciu dni właściwie nie istnieje. Niemal wszystkie linie lotnicze wstrzymały większość połączeń. Na ogromną skalę uziemiane są też samoloty, które powoli nie mieszczą się już na międzynarodowych lotniskach. Problemem jest też znaczna redukacja zatrudnienia - Nie przewidzieliśmy zamykania kolejnych rynków. To sprawia, że sytuacja jest gorsza, niż myśleliśmy - mówił Brian Pearce, główny ekonomista IATA.

Cały czas trwa także akcja „Lot do Domu”. Dzięki niej, od czasu jej uruchomienia – 15 marca, do domów wróciło już blisko 42 tysiące osób – poinformowało Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Wśród zrealizowanych połączeń znalazły się loty między innymi z Dominikany, Indonezji, Tajlandii, Maroka, Sri Lanki, Wietnamu, Filipin, Republiki Południowej Afryki i Tanzanii oraz wielu państw europejskich.

Aby ograniczyć skutki pandemii, Sejm uchwalił pakiet dotyczący tarczy antykryzysowej. Zakłada on między innymi ochronę miejsc pracy i zapewnienie bezpieczeństwa finansowego oraz zdrowotnego obywateli i firm. W najbliższych miesiącach przekonamy się również czy zdoła wesprzeć branżę lotniczą.

(AO)

Polecane aktualności
23 listopada 2020
Prezes Zarządu Targów Kielce otrzymał lotnicze Honorowe Wyróżnienie Roku za całokształt wybitnej działalności dla lotnictwa polskiego.
20 września 2020
Od 19 do 20 września podczas Targów Lotniczych Aviation Expo nie zabrakło tematów związanych z dronami, które w ostatnim czasie stały się bardzo popularne
20 września 2020
Klub Modelarstwa Sportowego z Kielc podczas Targów Lotniczych prezentuje symulator MASIM. Chętnych do spróbowania swoich sił za sterami nie brakuje.
19 września 2020
W ramach Targów Lotniczych Aviation Expo odbyła się konferencja dedykowana branży lotniczej
19 września 2020
Targi Lotnicze AVIATION Expo to doskonała okazja nie tylko na obejrzenie najnowszych samolotów lekkich i ultralekkich, ale także możliwość rozmowy z pilotami statków powietrznych. A Ci przekonują: latać każdy może!
19 września 2020
Targi Lotnicze Aviation Expo rozpoczęły się dziś w Targach Kielce. Wydarzenie dedykowane branży lotniczej to połączenie ciekawych ekspozycji, podniebnych debiutów, innowacyjnych technologii i branżowych konferencji. Targi potrwają do niedzieli, 20 września.
18 września 2020
Nie możesz uczestniczyć osobiście w targach Aviation Expo? Mamy dla Ciebie idealną propozycję
17 września 2020
Wszyscy, którzy marzą od zawsze o własnym samolocie powinni pojawić się od 19 do 20 września na targach Aviation Expo
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.tradeExhibitor.title }}
{{ item.tradeExhibitor.stand }}
Nie posiadasz dodanych wystawców.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.point.stand }}
Nie posiadasz dodanych wydarzeń.
Pokaż planer targowy