Projekt-bez-nazwy-14.png

CONTROL-STOM 2024: Polska Unia Metrologiczna zaprasza na seminarium

04 marca 2024
Tegoroczna Przemysłowa Wiosna będzie obfitowała w ciekawe wydarzenia towarzyszące. Jednym z nich będzie seminarium „Inteligentne rozwiązania metrologiczne dla przemysłu przyszłości x.0”

Będzie to już trzecia edycja organizowanego przez PUM seminarium w Kielcach, tym razem poświęcona innowacyjnym rozwiązaniom pomiarowym. Do udziału w seminarium Unia zaprasza przedstawicieli różnych środowisk i dyscyplin naukowych oraz przedstawicieli biznesu zainteresowanych przedstawioną problematyką. Celem seminarium metrologicznego jest wymiana doświadczeń, nawiązywanie współpracy oraz budowanie trwałych relacji między nauką i biznesem w obszarze metrologii.

Seminarium "Inteligentne rozwiązania metrologiczne dla przemysłu przyszłości x.0” będzie kolejnym i nie ostatnim, organizowanym przez Polską Unię Metrologiczną w ścisłej współpracy z Targami Kielce, Klastrem Metrologicznym oraz Głównym Urzędem Miar wydarzeniem integrującym środowiska naukowo – biznesowe z całej Polski.

Wstęp na wydarzenie jest wolny. Seminarium odbędzie się 20 marca w kapsule E-3 (hala E).

Polecane aktualności
21 marca 2024
Popołudnie drugiego dnia Przemysłowej Wiosny, upłynęło pod znakiem nagród dla najnowocześniejszych produktów i rozwiązań, w ramach przemysłowych wydarzeń targowych.
20 marca 2024
Przemysłowa Wiosna to okazja do wzięcia udziału w konferencji poświęconej najnowszym rozwiązaniom technologicznym w obróbce stali, które mają zasadniczy wpływ na poprawę jakości oraz efektywności pracy w polskich zakładach produkcyjnych. Targi potrwają do piątku, 22 marca.
20 marca 2024
Profesor Politechniki Świętokrzyskiej, rektor kierujący uczelnią przez dwie kadencje w latach 2008-2016, podczas Przemysłowej Wiosny zaprezentował swoją nową publikację. To kompendium poświęcone tematyce metrologii i analizie powierzchni, które powstało dzięki kilkudziesięcioletniemu doświadczeniu w przemyśle oraz dokonaniom badawczym i naukowym autora.
19 marca 2024
W trakcie seminarium poruszane są tematy związane z nowoczesnymi technologiami przemysłu, robotyzacją i automatyzacją produkcji. Inauguracyjne wystąpienie poświęcone było natomiast działaniom dotyczącym ESG.
19 marca 2024
- Nowym podejściem w wytwarzaniu produktów jest zastosowanie druku 3D. Może on być wykonywany przy użyciu urządzeń dedykowanych, które są prezentowane na targach STOM, jak również przy pomocy urządzeń stosowanych w procesach spawalniczych – wyjaśniał Marek  Węglowski rozpoczynając seminarium. Wydarzenie zorganizował Górnośląski Instytut Technologiczny, który jest częścią Sieci Badawczej Łukasiewicz.
19 marca 2024
Niemal 600 wystawców, współwystawców i firm reprezentowanych z 21 krajów, dodatkowa hala tymczasowa, powierzchnia wystawiennicza większa o 10% od poprzedniej edycji – przemysłowy cykl Targów Kielce w 2024 roku zapowiada się rekordowo.
18 marca 2024
Ciekawa ekspozycja, bogaty program "speech areny" - tymczasowa hal I to miejsce, które trzeba odwiedzić podczas tegorocznej Przemysłowej Wiosny.
14 marca 2024
Od środy 13 marca obowiązuje zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Batalionów Chłopskich, Wystawowej i Malików w Kielcach. Drogowcy rozpoczęli kompleksową przebudowę tego miejsca, dotychczasowe skrzyżowanie zastąpi rondo turbinowe.