84249795caaf38d0f79c.jpg

Bezpłatna cytologia podczas FIT WEEKENDu w Targach Kielce

04 kwietnia 2019
Sport to zdrowie! Zapraszamy do wykonania badania w sobotę 13 kwietnia w pierwszym w Polsce cytobusie należącym do Świętokrzyskiego Centrum Onkologii.

Z bezpłatnej cytologii mogą skorzystać mieszkanki województwa świętokrzyskiego między 25 a 59 rokiem życia, które nie wykonywały tego badania w ciągu ostatnich 36 miesięcy w ramach Populacyjnego Programu Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy. Wszystkie panie, które skorzystają z tego programu otrzymują kobiece upominki, a jeśli wymyślą najciekawsze hasło zachęcające inne kobiety do badań – mogą zostać nagrodzone sprzętem AGD. Żeby umówić się na bezpłatne badanie, wystarczy zadzwonić pod nr telefonu 609 99 00 33. 

Specjalistyczny pojazd został zaprojektowany i wykonany do projektów „Być świadomą kobietą – wsparcie profilaktyki raka szyjki macicy w regionie świętokrzyskim”, realizowanych przez ŚCO przy wsparciu Funduszy Europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego 2014-2020. Wewnątrz cytobusa znajduje się gabinet położnej, z fotelem ginekologicznym i niezbędnym wyposażeniem oraz kabina higieny intymnej - z bidetem i bieżącą wodą, gdzie pacjentka może się rozebrać i przygotować do badania. Pojazd jest ogrzewany, klimatyzowany, wyposażony w wysuwany stopień ułatwiający wejście do gabinetu. Od kwietnia do połowy grudnia 2018 r. z tej formy profilaktyki raka szyjki macicy skorzystało w nim ponad 2 tysiące kobiet.

 

(JL)

{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.tradeExhibitor.title }}
{{ item.tradeExhibitor.stand }}
Nie posiadasz dodanych wystawców.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.point.stand }}
Nie posiadasz dodanych wydarzeń.
Pokaż planer targowy