90819255cdaa7a17ff63.jpg
Rafał Weber, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury uroczyście otworzył targi AUTOSTRADA-POLSKA 2019 w Targach Kielce. Targi potrwają do 16 maja.

AUTOSTRADA-POLSKA w Targach Kielce ruszyła po raz 25.!

14 maja 2019
Blisko 260 firm z 18 krajów bierze udział w 25. Międzynarodowych Targach Budownictwa Drogowego AUTOSTRADA-POLSKA, które 14 maja o 10, wystartowały w Targach Kielce.

Tegoroczna edycja jest wyjątkowe ze wzgledu na jubileusz 25-lecia. To nie tylko dobra okazja do świętowania, ale także wspólnej debaty na temat problemów, z jakimi boryka się branża i próby wypracowania możliwych rozwiązań. Targom AUTOSTRADA -POLSKA towarzyszą wystawy związane z infrastrukturą, transportem drogowym oraz technologiami parkingowymi, czyli TRAFFIC-EXPO – TIL, ROTRA i Salon Europarking.

Cztery równolegle odbywające się wystawy targowe tworzą jedno niepowtarzalne wydarzenie i kompleksowo ujmują wszystko, co związane z infrastrukturą. To wyjątkowa okazja do zaprezentowania nowych produktów i technologii oraz wskazania kierunków rozwoju branż związanych.

 - Nie zwalniamy tempa, wciąż będziemy rozwijać i modernizować sieć dróg i autostrad w Polsce - mówił podczas uroczystości otwarcia Rafał Weber, Seketarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury, który oficjalnie otworzył wystawy w Targach Kielce. 

 - Cieszymy się, że od 25 lat targi AUTOSTRADA-POLSKA były i są ważnym miejscem spotkań branży, miejscem dyskusji o bieżących potrzebach drogowców - mówił prezes Andrzej Mochoń.   

W uroczystości udział wzięli także Arkadiusz Kubiec, Zastępca Prezydenta Miasta Kielce; Tomasza Żuchowski, Generalny Dyrektor Dróg  Krajowych i Autostrad, kórego wystąpienie poprzedziła emisja filmu poświeconego 200-leciu Generanej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Głos zabrali także profesor Leszek Rafalski, Dyrektor Naczelny Instytutu Badawczego Dróg i Mostów oraz Prezes Akademii Inżynierskiej w Polsce; Barbara Dzieciuchowicz, Prezes Zarządu Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa. W imieniu przewoźników drogowych wypowiadał się Jan Buczek, Prezes Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce. Jubileuszowo gratulował AUTOSTRADZIE-POLSKA Krzysztof Kieres, Członek Zarządu Stowarzyszenia Producentów Cementu. 

Adam Derza, Okręgowy Inspektor Pracy w Kielcach odczytał list Głównego Inspektora Pracy, Wiesława Łyszczka. Wśród przemawiających znalażł się także Alvin Gajadur, Główny Inspektor Transportu Drogowego oraz Róża Thun, poseł do Parlamentu Europejskiego.  

 

 

{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.tradeExhibitor.title }}
{{ item.tradeExhibitor.stand }}
Nie posiadasz dodanych wystawców.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.point.stand }}
Nie posiadasz dodanych wydarzeń.
Pokaż planer targowy